לוגו LG (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

סמארטפון 5G מבית LG יוצג בחודש הבא עם מערכת קירור חדשה

| יום חמישי, 24 בינואר 2019, 11:25 | סלולר

חברת LG מתכננת להכריז על סמארטפון ראשון אשר יתמוך ברשת הדור החמישי (5G) במסגרת האירועים המקדימים לתערוכת המובייל MWC 2019 שייערכו בברצלונה בין ה-25 ועד ה-28 בפברואר. דרך פרסום באתר הקוריאני שלה, החברה חושפת כעת פרטים ראשוניים על המכשיר, ביניהם מצויינת נוכחותה של סוללת 4,000mAh, מערכת השבבים Snapdragon 855 ומערכת קירור חדשה.

עיצובו של טלפון ה-LG 5G לא נחשף בשלב זה, אך החברה מציגה תמונה המציגה את השינוי שביצעה במערכת הקירור במכשיר אל מול זו שליוותה את דגם ה-LG V40 ThinQ שנחשף לפני מספר חודשים. המכשיר החדש ישלב מערכת קירור מסוג Vapor Chamber (תא איוד), זו מחלקת את נוזל הקירור הנמצא במספר תאים דרכם יעבור הנוזל תהליך איוד, יהפוך לגז, ובדומה לדרך בה פועלים צינורות מובילי חום (Heat Pipes), ינדוד הגז לאיזור חם פחות שאינו בטמפרטורת רתיחה, יהפוך שוב לנוזל וכך חוזר התהליך לתחילתו.

יתרון משמעותי נוסף למערכת הקירור שתשלב LG במכשיר ה-5G החדש שלה הוא גודלה. תאי איוד נבנים במבנה שטוח, כך שהם יכולים לקלוט את החום שנוצר בשטח פנים גדול מזה שמאפשרים צינורות מובילי החום בעל התצורה המעוגלת, וב-LG מציינים כי תא האיוד מגיע ברוחב של פי 2.7 בהשוואה לצינור מוביל החום ששולב בדגם ה-V40.

תא איוד ב-LG 5G (תמונה: LG Electronics)

תא איוד ב-LG 5G (תמונה: LG Electronics)

המכשיר החדש של החברה יעשה שימוש במערכת השבבים Snapdragon 855 מבית קוואלקום, זו נחשפה באופן רשמי בחודש שעבר ומשלבת תהליך ייצור חדש בגודל 7nm ומעבד חדש שיספק קפיצה של עד 45% בביצועים על פני ה-Snapdragon 845. המעבד מורכב מ-3 סוגי ליבות:

  • ליבת ביצועים Kyro 485 Gold שתרוץ בתדר מירבי של 2.84GHz
  • 3 ליבות Kyro 485 Gold שירוצו בתדר מירבי של 2.42GHz
  • 4 ליבות Kyro 485 Silver שירוצו בתדר מירבי של 1.8GHz

בנוסף, יציע תמיכה ברשת הדור החמישי עם מודם Snapdragon X50, תמיכה במצב ייעודי למשחקים, יחידת עיבוד חדשה לביצוע פעולות בתחום ה-AI, מעבד אותות חדש ועוד. ב-LG מציינים בנוסף כי המכשיר יגיע עם סוללת 4,000mAh ושילובה של מערכת השבבים Snapdragon 855 רומזת גם לתמיכה בטכנולוגיית הטעינה המהירה +Quick Charge 4 של קוואלקום.

מכשיר ה-LG 5G עשוי לקבל עיצוב הדומה לזה של ה-LG G8, אך אין מדובר באותו מכשיר ו-LG צפויה להציג את השניים זה לצד זה, אך בנפרד, זאת בשל אי התמיכה של רשתות תקשורת במדינות רבות בעולם (כולל ישראל) ברשת הדור החמישי. בקוואלקום כבר התייחסו לנושא מראש וציינו כי מערכת השבבים Snapdragon 855 תגיע גם בדגם עם מודם Snapdragon X24 שתומך ברשתות הדור הרביעי, זה ככל הנראה יעשה דרכו למכשיר ה-LG G8.

מקורות
LG
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות