מצלמת רכב Alfawise G70 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גאדג’טי מסקר: Alfawise G70 – מצלמת רכב ברזולוציה גבוהה ומחיר נמוך
| יום ראשון, 27 בינואר 2019, 19:30 | צילום, רכב

מצלמות רכב הפכו למוצר פופולרי למדי כשכיום ניתן למצוא מצלמות המציעות רזולוציות צילום גבוהות במחירים שאינם גבוהים במיוחד. השימוש במצלמת רכב מאפשר תיעוד שוטף של אופי הנהיגה שלנו ועשוי להיות שימושי לזיהוי ודיווח על עבירות תנועה, כאמצעי לצפייה במה התרחש במידה שנקלענו למצב בעייתי בכביש או חס ושלום תאונה, ולעיתים גם לתיעוד גניבות או ואנדליזם של הרכב בזמן שאנו לא נמצאים בו.

את מצלמת הרכב G70 של חברת Alfawise הסינית בחרנו לסקר מאחר שמדובר במצלמה, שלפחות על הנייר, מספקת את מרבית הדרישות שלנו, עם רזולוציית צילום גבוהה בוידאו, מסך גדול, תמיכה ב-WiFi לשם קישור לאפליקציה ומחיר נמוך העומד על כ-40 דולר.

מגוון רחב של מבצעים וקופונים למוצרים שכולם אוהבים!

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו

מה בקופסה?

הקופסה של מצלמת הרכב Alfawise G70 כוללת את כל מה שאתם צריכים להתקנה. פרט למצלמה עצמה תוכלו למצוא:

 • זרוע נצמדת (Suction Cup) בואקום
 • זרוע עם דבק דו-צדדי
 • כבל קצר Mini USB ל-USB
 • מטען למצת הרכב עם כבל Mini USB ארוך (כ-3 מטרים)

שימו לב! כרטיס MicroSD דרוש לשם שימוש במצלמה, אך זה אינו מגיע בקופסה.

התקנה והגדרות

ההתקנה של המצלמה פשוטה למדי ודורשת חיבור של הזרוע הנצמדת בואקום או לחלופין הזרוע עם הדבק הדו-צדדי במקום בו השמשה הקדמית של הרכב נראית על ידי עדשת המצלמה באופן מלא. החברה ממליצה להצמיד את המצלמה על גבי מראת הרכב,  אך לפחות עבורי, המראה מעט קטנה כך שאחרי ניסיון מסוים על גבי המראה, העברתי את המצלמה לשמשה הקדמית, בצד ימין – זה לא מאפשר זווית נוחה על המסך של המצלמה בזמן הנהיגה, אבל ממילא אני עסוק בנהיגה ולא מסתכל על המסך ומיקום זה מספק שדה ראייה טוב יותר למצלמה גם כן.

ההצמדה עם הזרוע הנצמדת בואקום הוכיחה כאידאלית פחות מאשר הדבק הדו-צדדי. לאחר זמן מה הואקום החל להשתחרר ונאלצתי להדביק מחדש שוב. לבסוף בחרתי לעבור לזרוע עם הדבק הדו-צדדי, שמחזיקה מצויין, וגם הייתה ניתנת להסרה די בקלות. בקופסה תוכלו למצוא גם מדבקה דו-צדדית נוספת, להחלפה.

אל המצלמה נחבר את כבל הטעינה מסוג Mini USB המגיע באריזה והיישר אל המצת ברכב. כאן, יש לציין, נתקלתי במעט התנגדות בעת החיבור הראשוני של מטען המצת, הוא מעט גדול מהרגיל ודרש הפעלה של מעט כוח (ממש מעט) בהזנה הראשונית. אם אתם לא מצליחים להכניס את המטען, אפשר תמיד להשתמש במטען מצת אחר ובכבל ה-Mini USB הנפרד שמגיע באריזה, אם כי זה קצר יותר כך שלא תוכלו להסתירו מאחורי הפאנלים הצמודים לגג של הרכב כדי לשמור על אסתטיקה.

לבסוף, יש להזין את כרטיס ה-MicroSD למצלמה, היכן שנמצא הסימון לכרטיס מסוג TF. כרטיס זה לא מגיע באריזה יחד עם מצלמת הרכב. אני השתמשתי בכרטיס של סנדיסק בנפח 64 גיגה-בייט, אך אפשרות ה’לופ’ הקיימת במצלמה לא דורשת כרטיס בעל נפח כה גבוה, שכן תוכלו להגדיר מחיקה אוטומטית של קבצים ישנים עת מסתיים המקום בכרטיס כדי לפנות מקום להקלטות החדשות.

מתחת למסך המצלמה, המגיע בגודל 2.4 אינץ’, תמצאו ארבעה כפתורי ניווט המשמשים לכניסה לתפריטים וניווט בהם. דרך תפריטים אלו תוכלו להגדיר את רזולוציית צילום הוידאו, חיבור ה-WIFI לשם תקשורת עם הסמארטפון ועוד פונקציות רבות אחרות.

ניתן לשנות גם את השפה לשפות נוספות, כולל עברית, אם כי זו מופיעה בצורה הפוכה ולא ממש שימושית. נפנה לחברה בנושא כדי לקבל תשובה לגבי עדכון קושחה שאולי יפתור זאת, אך בשלב זה קיימת רק עברית הפוכה או אנגלית, צרפתית, ספרדית, איטלקית, גרמנית, סינית, רוסית ועוד מספר שפות.

חיבור המצלמה באמצעות WIFI לאפליקציה בסמארטפון יאפשר לכם שליטה בכל ההגדרות של המצלמה באמצעות האפליקציה Lucky Cam (אנדרואיד \ iOS), ותוכלו לצפות בוידאו המצולם וגם להתחיל ולהפסיק הקלטה דרך האפליקציה בטלפון.

מצלמת רכב Alfawise G70 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

מצלמת רכב Alfawise G70 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

שימוש שוטף

מצלמת הרכב Alfawise G70 מאפשרת צילום וידאו ברזולוציה מירבית של 1080P ותמונות בגודל של עד 12 מגה-פיקסל עם אפשרות ליצירת רצף תמונות. המצלמה מקליטה באופן רציף ומחלקת את הסרטונים למקטעים, כך שעל כרטיס הזיכרון תוכלו למצוא את הנסיעות שלכם מחולקות לקטעים ולא בצילום אחד ממושך.

אפשרות להפעלה בעת “אירועים” תאפשר לתעד בזמן אמת את מה שקרה באותו אירוע – אם עברתם תאונה, המצלמה תוכל לתעד זאת בקטע וידאו בעת שהגדרת ה-G Sensor פועלת, אם כי לא מצאתי אפשרות הקלטה בזמן שהרכב כבוי והמצלמה אינה נטענת, כך שנגד גנבים או ואנדליסטים המצלמה לא תורמת, אלא רק כאשר הרכב פועל והחשמל זורם אל המצלמה.

איכות הצילום בוידאו 1080P מרשימה למדי ועל פי המדידות שביצעתי צורכת כ-100 מגה-בייט לכל דקת צילום, מה שמפורש ליותר מ-10 שעות הקלטה על גבי כרטיס 64 גיגה-בייט.

כמו מצלמות רבות אחרות בשוק, גם מצלמה זו דורשת חיבור מתמיד לחשמל על מנת לעבוד באופן רציף, כשחיבור שלה לחשמל במצת יפעיל אותה במהירות. ובכלל, מהירות התפעול וההפעלה של המצלמה הפתיעה אותי כל פעם מחדש. מדובר בממשק משתמש מהיר, שלא ציפיתי למצוא במצלמה זו.

הצילום מתבצע בזווית רחבה, 170 מעלות על פי החברה, והצליח לכסות את שטח המראה הקדמית, כאשר בשוליים ניתן להבחין בתצורת עין דג, אם כי זו אינה מפריעה לצפייה בתמונה ולא פוגמת באיכות הכללית שלה. המצלמה מסוגלת להקליט גם אודיו, ואם תבחרו בכך תוכלו להגדיר זאת דרך תפריטי ההגדרות. מה שלא מתאפשר הוא ייצוב תמונה, כך שאם האוטו קופץ בזמן מעבר הגלגלים על בור בכביש, למשל, התמונה תקפוץ – תוכלו לראות זאת בצילום הלילה מטה, בו דאגתי להיכנס לכמה בורות במהלך הנסיעה (לגלגלים שלום).

צילום הלילה מציג תמונה מרשימה לא פחות מאשר באור יום – תוכלו לראות בבירור את הסביבה של הרכב באיכות מרשימה.

השורה התחתונה

מצלמת הרכב Alfawise G70 מציעה צילום וידאו ברמה גבוהה עם מגוון אפשרויות צילום, תומכת בצילום לילה ומאפשרת הקלטת אודיו. המצלמה מציעה מגוון אפשרויות הפעלה דרך תפריטי הגדרות זריזים ותוכלו להגדיר בה אפשרות הקלטה בלופ שתמחק קטעים ישנים מכרטיס הזיכרון ברגע שזה מתמלא.

המצלמה אינה תומכת בייצוב וידאו, כך שהתמונה עשויה לרעוד יחד עם הרכב במצבים מסויימים, וחיבור ה-Mini USB שלה מרגיש מעט מיושן ועשוי לתקוע אותנו במידה ואחד הכבלים המגיעים באריזה מתקלקל.

מחיר: 40 דולר (כ-145 שקלים) דרך אתר גירבסט (קופון: GBZYIL24g70 יקנה לכם הנחה של 3 דולרים)

מה אהבנו?

 • איכות וידאו גבוהה (1080P) ביום ובלילה
 • תמיכה בהקלטת שמע
 • תפריט הגדרות עשיר עם ממשק מהיר לתפעול
 • אפשרות הקלטה בלופ למחיקת קטעים ישנים מכרטיס הזיכרון
 • תמיכה במגוון רחב של שפות
 • מחיר נמוך

ומה לא?

 • עברית נתמכת, אך מופיעה הפוך
 • כבל Mini USB מיושן
 • ללא תמיכה בייצוב וידאו

גילוי נאות: אל הקישורים לעמוד המוצר המופיעים בכתבה זו מצורף קוד מזהה ייחודי שלנו בגאדג’טי ואנו נקבל עמלה על כל רכישה בפועל של מוצר. העמלה המוזכרת מעלה לא מייקרת את המחיר הסופי עבורכם.

We take part in the Amazon affiliate program and earn fees by linking to Amazon websites

*אתר גאדג’טי וחברת אתוס מדיה פועלים לאיתור מבצעים ברשת האינטרנט ובחנויות ואינם הגופים המפעילים את המכירות המוצגות מעלה ואין להם כל דבר וסמכות בכל תלונה שתהא על טיבם, איכותם, זמינותם או מחירם של המוצרים. כל המחירים והפרטים אודות המוצרים המופיעים בכתבה נדגמו או נמסרו מהאתרים המצויינים מעלה ונכונים למועד הפרסום בלבד ועבור כל מוצר בודד בנפרד. מוצרים ביבוא אישי בעלות 75 דולר ומעלה דרושים בתשלום מע”מ כחוק. המחירים עבור אתרי מכר שמקורם מחוץ לישראל ואשר מופיעים בשקלים הינם הערכה בלבד ועל-פי שערי המרת המטבע בזמן הפרסום ואינם מתייחסים לעלויות שילוח ו\או לעלויות נוספות בגין רכישה של יותר ממוצר אחד והנגזרות של עלויות נוספות אלו המגיעות מתשלומי מע”מ כחוק ואחרים. אם מצאתם שגיאה, אנא דווחו לנו דרך עמוד יצירת הקשר באתר.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות