חנות אפל בניו-יורק (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

חנות אפל בניו-יורק (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

דיווח: אפל תשלב 3 מצלמות בגב האייפון ב-2019, בוחנת מעבר לחיבור USB-C

| יום חמישי, 31 בינואר 2019, 09:30 | סלולר

אפל מתכננת שדרוגים למצלמות שיגיעו עם מכשירי האייפון במחצית השנייה של 2019, כשלפחות אחד מתוך שלושה המכשירים שתציג יגיע עם מערך צילום משולש בגבו, כך עולה מתוך דיווח של כתב בלומברג, מארק גורמן, המצטט גורמים המודעים לתכניותיה של אפל.

תחום הצילום של החברה צפוי לקבל עדכון משמעותי עם האייפונים שיוצגו ב-2019, כששילובה של מצלמה נוספת בגב המכשירים תוכל לאפשר יכולות צילום בזווית רחבה יותר, בנוסף לאפשרות ביצוע זום גבוה יותר. על פי הדיווח, תאפשר תוספת המצלמה הנוספת לבצע תיקונים בתמונה או בוידאו מהם נחתכו החוצה חלקים, כאשר תכונת הצילום Live Photos, המאפשרת תפיסת קטע וידאו קצר לפני ואחרי זמן צילום התמונה, תעודכן אף היא ותציע קטע מונפש של 6 שניות (במקום 3).

מכשירי האייפון שיוצגו מאוחר יותר השנה לא צפויים לקבל עדכון בצד העיצוב, כשעל פי הדיווח מתכננת אפל להמשיך בקו העיצוב אותו החלה עם מכשיר ה-iPhone X שהוצג בשנת 2017. המכשירים צפויים לקבל עדכון בצד הביצועים עם מעבד חדש ומצלמת Face ID משודרגת שתאפשר זיהוי טוב יותר של פני המשתמשים לצורך פתיחת הנעילה של האייפון וביצוע תשלומים. מערכת ההפעלה iOS 13, שתוצג בכנס המפתחים של החברה סביב חודש יוני ותושק לצד מכשירי האייפון של החברה לשנת 2019, תגיע על פי הדיווח עם מצב לילה (Dark Mode) חדש.

בעוד הנושא כבר עלה בעבר, הדיווח החדש מציין כי אפל בוחנת אפשרות לשילוב חיבור מסוג USB-C על מנת להחליף את חיבור ה-Lightning הקיים במכשיריה מאז האייפון 5 שהוצג ב-2012. חיבור מסוג זה כבר הושק לצד דגמי ה-iPad Pro של החברה ב-2018 ויאפשר לה לעמוד בקו אחד עם סמארטפונים אחרים ממותגים אחרים בשוק וגם עם מחשבים, כולל מחשבי המקבוק של אפל עצמה, המגיעים עם חיבורי USB-C לצרכי טעינה ואחרים.

מצלמות עומק ועיצוב חדש ב-2020

עדכונים משמעותיים יותר לסדרת האייפון צפויים להגיע בשנת 2020, אז, כך עולה מתוך הדיווח של בלומברג, תציג אפל עיצוב חדש למכשיריה יחד עם מצלמת עומק תלת ממדית (3D) חדשה שתאפשר להגביר באופן משמעותי את יכולותיו של המכשיר בתחומי המציאות הרבודה (AR).

על פי הדיווח, יגדל הטווח של מצלמת העומק באופן משמעותי, ממספר עשרות סנטימטרים כיום עד למרחק של 4.5 מטרים. עדכון זה יאפשר למצלמת המכשיר לדגום את הסביבה למרחקים גדולים יותר ולאפשר, דרך פיתוחים בתחום המציאות הרבודה, להחיל שכבת מידע נוספת שתציג מידע נוסף עבור המשתמשים ולבצע מיקום טוב יותר של עצמים וירטואלים על גבי הסביבה האמיתית. היכולת למדידה למרחקים גדולים יותר במצלמה החדשה תתאפשר על ידי מדידה באמצעות לייזר, במקום בטכנולוגיה הקיימת המציבה נקודות על גבי הסביבה לשם ביצוע דגימה לצורך ניתוח הנתונים במכשיר.

מקורות
Bloomberg
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות