אנדרואיד (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי

לא מבינים למה מוצגות לכם פרסומות בטלפון? כנראה שהורדתם אפליקציית תמונות זדונית

| יום שני, 4 בפברואר 2019, 14:02 | סלולר

חברת גוגל (Google) חסמה שורת אפליקציות זדוניות עם למעלה מ-4.3 מיליון הורדות שאותרו בדו”ח של חברת האבטחה Trend Micro. חברת האבטחה מצאה כי 29 אפליקציות הקשורות לצילום מציגות תוכן פורנוגרפי, פרסומות, הפניה לאתרי דיוג (פישינג) ואף גניבת תמונות המשתמשים והעברתן לגורמי צד ג’ במסווה של תוכנות ליגיטימיות.

בדו”ח של חברת Trend Micro אפשר למצוא רשימה של 29 אפליקציות זדוניות (ראו הרשימה מטה) שקשורות לצילום או מאפשרות שינוי ו-“ייפוי” של התמונות, כאשר 11 מתוכן בעלות יותר מ-100 אלף הורדות ו-3 מהן אף עם יותר ממיליון הורדות. כלל הרשימה מסוכמת ליותר מ-4.3 מיליון הורדות.

האפליקציות זוהו כמשתמשות במגוון טכניקות על מנת להימנע מזיהוי כגורם לפרסומות או הפניות לאתרים על מנת שתוכלנה לעבור את הבדיקות שמבצעת גוגל לאפליקציות לפני עלייתן לחנות וכדי למנוע מהמשתמשים למחוק אותן. בחלק מהמקרים המחיקה של האפליקציות אף מסובכת יותר למשתמש הממוצע מאחר והסמל של האפליקציה כלל לא מופיע ברשימת האפליקציות.

דוגמת הפניה לאתרי פישינג (מקור trend micro)

דוגמת הפניה לאתרי פישינג (מקור trend micro)

רשימת האפליקציות:

שם אפליקציהשם חבילהמספר התקנות
Pro Camera Beauty com.beauty.camera.years.pro 1,000,000+
Cartoon Art Photo com.cartoon.art.photo.ygy.camera 1,000,000+
Emoji Camera com.lyrebirdstudio.emoji_camera 1,000,000+
Artistic effect Filter art.eff.filter.photo.editor 500,000+
Beauty Camera com.beauty.camera.project.cloud 100,000+
Art Editor art.filter.editor.imge 100,000+
Selfie Camera Pro com.selfie.camerapro.pro 100,000+
Horizon Beauty Camera com.camera.beauty.kwok.horizon 100,000+
Super Camera com.camera.ygysuper.photograph 100,000+
Art Effects for Photo com.effects.art.photo.for.self 100,000+
Awesome Cartoon Art com.solidblack.awesome.cartoon.art.pics.photo.editor 100,000+
Art Filter Photo com.photoeditor.artfilterphoto 50,000+
Art Filter Photo Effcts com.photocorner.artfilter.arteffect.prizma 10,000+
Cartoon Effect com.picfix.cartoonphotoeffects 10,000+
Art Effect com.picsartitude.arteffect 10,000+
Photo Editor com.csmart.photoframelab 5,000+
Wallpapers HD com.wallpapers.nuclear.hd.hd3d.best.live.nuclear 5,000+
Magic Art Filter Photo Editor com.perfectmakeup.magicartfilter.photoeditor.selfiecamera 5,000+
Fill Art Photo Editor appworld.fillartphotoeditor.technology 1,000+
ArtFlipPhotoEditing com.artflipphotoediting 1,000+
Art Filter com.artphoto.artfilter.artpiczone 1,000+
Cartoon Art Photo com.photoeditor.cartoonphoto 1,000+
Prizma Photo Effect com.photoeditor.prismaeffects 1,000+
Cartoon Art Photo Filter com.cmds.artphotofiltereffect 100+
Art Filter Photo Editor com.latestnewappzone.photoartfiltereditor 100+
Pixture com.livewallpaperstudio.pixture 100+
Art Effect app.pixelworlds.arteffect 50+
Photo Art Effect timepassvideostatus.photoarteffect.cartoonpainteffect 10+
Cartoon Photo Filter com.techbuzz.cartoonfilter 5+

בעוד גוגל הסירה את האפליקציות הללו מחנות היישומים שלה מומלץ לבדוק האם לא מותקנת אפליקציה מהרשימה במכשירים שלכם, כאשר יש לבדוק זאת תחת הגדרות היישומים ולא רק ברשימת יישומים הרגילה שכן חלקן לא מוצגות ברשימה זו.

הדו”ח החדש מראה כי היכולות של גוגל להבטיח את איכות האפליקציות בחנות היישומים שלה לא מספיקה על מנת למנוע מקרים בהם מפתחי אפליקציות זדוניות עוקפים את המערכות של החברה ומפרסמים את האפליקציות שלהם בשירות שנחשב כבטוח יותר בהשוואה לחנויות אפליקציות אחרות.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות