פלטפורמת Xbox Live של מיקרוסופט עומדת להגיע ל-Android, iOS, Switch

| יום שני, 4 בפברואר 2019, 18:06 | משחקים

בקרוב תאפשר מיקרוסופט למפתחים להטמיע אפשרויות של הפלטפורמה שלה, Xbox Live, במשחקים על גבי מכשירים שאינם שייכים למיקרוסופט. המפתחים יוכלו להשתמש בפלטפורמה על מנת להכניס אפשרויות חדשות למשחקי אנדרואיד, iOS ואפילו ה-Switch של נינטנדו. המהלך יתבצע באמצעות שחרור של ערכת פיתוח חדשה (SDK) למפתחי המשחקים.

בין היתר, בעזרת ערכת הפיתוח החדשה, יוכלו המפתחים לקשר אתכם לחבריכם ברשת ה-Xbox. תוכלו לראות את רשימת החברים שלכם וגם את הגביעים שזכיתם בהם במשחקים עד כה. מיקרוסופט תציע גם להטמיע אפשרויות מולטפלייר שונות באמצעות פלטפורמת Xbox Live, כך שהמפתחים יוכלו להציע לכם לשחק עם חבריכם בקלות רבה יותר, בין אם הם משחקים על Xbox, מחשב אישי, Switch או מכשיר מובייל.

מדובר בבשורה עבור מפתחי משחקים. פיתוח של משחק חוצה-פלטפורמות, במיוחד האפשרות לחבר בין שחקנים על פלטפורמות שונות, הוא אתגר מורכב. משחקים מעטים בלבד הצליחו לאחד את שחקני כל המכשירים, כמו למשל Fortnite. נראה כי עם מערכת כמו זו שמציעה מיקרוסופט גם מפתחים קטנים יותר יוכלו להתנסות בפיתוח משחקים חוצי-פלטפורמות. בסופו של דבר, השינוי יגיע גם אל הגיימרים במכשירי הקצה, שיוכלו למצוא אלו את אלו בקלות רבה יותר.

ערכת הפיתוח החדשה, המכונה XDK, נחשפה באחד העמודים של כנס GDC 2019. בכנס צפויה מיקרוסופט להשיק את ערכת הפיתוח ולהציג למפתחי המשחקים כיצד ישתמשו בה באופן הטוב ביותר. “פלטפורמת Xbox Live מתרחבת מ-400 מיליון מכשירי גיימינג וקהל של למעלה מ-68 מליון שחקנים פעילים, ליותר מ-2 מליארד מכשירים עם שחרור ה-XDK החדש שלנו, שהינו חוצה-פלטפורמות”, נכתב בתיאור מאת מיקרוסופט. הכנס ייפתח ב-18 במרץ בסן פרנסיסקו.

מקורות
WindowsCentral
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות