לוגו דפדפן גוגל כרום

מקור: Google

תוסף הדפדפן Password Checkup שהשיקה גוגל בודק את בטיחות הסיסמאות שלכם

גוגל (Google) שחררה תוסף אבטחה חדש לדפדפן הכרום (Chrome) הפופולרי של החברה תחת השם Password Checkup. התוסף בודק את סיסמאות המשתמש מול מאגר של יותר מ-4 מיליארד שמות וסיסמאות שדלפו לרשת ומתריע במידה ויש צורך להחליף סיסמה באתר כלשהו.

בעוד קיימים שירותים ואתרים דוגמת אתר “Have I Been Pwned” המאפשרים למשתמשים לבדוק האם הסיסמה והמידע שלהם אותר באחת מהדלפות המידע המוכרות, מדובר לרוב בתהליך ידני שמחייב את המשתמש להכניס את המייל שלו על מנת לבדוק האם המידע שלו הופץ ברבים.

התוסף החדש של גוגל נועד לפשט את התהליך ולמנוע את הצורך בשימוש בשירותים חיצוניים או תוספי צד ג’ שעשו פעולות דומות, על ידי שימוש בתוסף שרץ באופן קבוע ברקע ובודק את סיסמאות המשתמשים מול מאגרי מידע של שמות משתמש וסיסמאות פרוצות שהגיעו לרשת. התוסף מתריע באופן מיידי אם יש למשתמשים צורך לשנות את הסיסמה.

תוסף ה-Password Checkup (מקור גוגל)

תוסף ה-Password Checkup (מקור גוגל)

גוגל מדגישה כי כל המידע שעובר בין התוסף ושרתי החברה, כמו גם הסיסמאות במאגר המידע מולו משווה התוסף את סיסמאות המשתמשים, מוצפן על מנת להגן על המידע של המשתמשים. אנו בג’אדג’טי ממליצים למשתמשים לחזק את אבטחת החשבונות שלהם באמצעות הפעלת אימות דו-שלבי 2FA בשירותים התומכים בתור אמצעי אבטחה נוסף.

לאור השליטה המוחלטת למעשה של דפדפן הכרום בשוק הדפדפנים העולמי והעובדה כי מדובר על תוסף רשמי של גוגל, סביר להניח שכמות המשתמשים שתוסיף את ה-Password Checkup לדפדפן הכרום שלהם תהיה גבוהה, מה שישפיע באופן ניכר על רמת האבטחה העולמית בהשוואה לשירותים קיימים אחרים.

הסבר מפורט יותר על צורת העבודה של התוסף:

הסבר על תוסף ה-Password Checkup (מקור גוגל)

הסבר על תוסף ה-Password Checkup (מקור גוגל)

לחצו להורדה והתקנת התוסף

מקורות
google
chrome
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות