מכשיר הדגל LG G8 יגיע עם חיישן ToF לזיהוי פנים בתלת ממד

חיישן ToF ב-LG G8 (תמונה באדיבות LG Electronics) חיישן ToF ב-LG G8 (תמונה באדיבות LG Electronics)

מכשיר הדגל LG G8 ThinQ ייחשף באופן רשמי ביום ראשון, ה-24.2.2019, במסגרת אירוע הכרזה שתערוך LG אלקטרוניקס בברצלונה החל מהשעה 20:30 לפי שעון ישראל. החברה כבר שלחה הזמנות לאירוע העיתונאים וציינה מפורשות כי ה-G8 יהיה המכשיר אותו תציג באירוע זה, וכעת חושפת החברה שיתוף פעולה חדש שיספק ערך נוסף למצלמת הסלפי של הסמארטפון.

במסגרת שיתוף פעולה עם חברת Infineon הגרמנית, תשלב LG בחלקו הקדמי של מכשיר ה-G8 ThinQ מצלמת ToF (ר”ת Time of Flight) שתוכל לסרוק את הסביבה בתלת ממד ולאפשר פונקציונליות נוספת על פני מה שהיה זמין במכשיריה בעבר. החיישן החדש יאפשר לבצע סריקת פנים בתלת ממד על ידי סריקה באמצעות אור אולטרה-אדום, מה שלטענתה יאפשר פעולה מהירה ומדויקת יותר, תוך חיסכון בצריכת החשמל במכשיר. אפשרות סריקת הפנים בתלת ממד עשויה לרמוז גם להסרתו של חיישן טביעות האצבע הפיזי מגב המכשיר לטובת התמקדות בסריקת הפנים, אך על פי הדלפות קודמות, נראה כי ב-LG יבחרו לשמור על סורק טביעות האצבע הקלאסי זו שנה נוספת.

לצד אפשרות סריקת הפנים בתלת ממד החברה מציינת גם את יתרונות המצלמה בסריקת הסביבה לצורך שימוש של אפליקציות בתחומי המציאות הרבודה (AR) והמציאות המדומה (VR). בהתחשב בכך שהחברה מציינת באופן חד משמעי כי מדובר במצלמת הסלפי ב-LG G8, ייתכן כי החברה תחשוף אפשרות להצגת דמויות מונפשות המחקות את התנועות שהמשתמשים במכשיר מבצעים במציאות, בדומה לאנימוג’י של אפל, ה-AR Emoji של סמסונג ואחרים.

את חיישן ה-ToF של חברת Infineon תשלב LG לא רק ב-G8, כשזו מציינת כי החיישן ישולב גם במכשירי דגל נוספים וגם במכשירי שוק ביניים בעתיד.

הדלפות קודמות בנושא ה-LG G8 הציגו עבור המכשיר את המפרט הטכני הבא: מסך בגודל 6.1 אינץ’ ברזולוציית +QHD, מערכת השבבים Snapdragon 855 מבית קוואלקום, זיכרון עבודה (RAM) על סך 6 או 8 גיגה-בייט, רכיב אחסון על סך 64 או 128 גיגה-בייט, סוללת 3,400mAh ומערך צילום כפול בגבו.

השוואת מפרטים