-פרסומת-

גאדג’טי מסקר: Vivo NEX S – מצלמה נשלפת תשים סוף לשוליים?

| יום חמישי, 7 בפברואר 2019, 18:11 | גאדג'טי מסקר, סלולר
תגיות: Vivo, Vivo NEX, Vivo NEX S

חברות רבות השתתפו במרדף אחר הטלפון ללא שוליים בכל מיני דרכים יצירתיות, כאשר הטכניקה הפופולרית מכולן הייתה שילוב של מגרעת, שהכילה בתוכה את מצלמת הסלפי ולפעמים חיישנים נוספים. חברת Vivo הייתה מהראשונות שהציגו משהו קצת שונה, מכשיר המשלב מצלמת סלפי מכנית היוצאת מהדופן העליונה של המכשיר.

הופתענו לגלות, מספר חודשים בלבד לאחר מכן, שהחברה מתכוונת להשיק את סמארטפון הדגל Vivo NEX S בעל מצלמה נשלפת ומסך ללא שוליים. כעת הוא נוחת אצלנו, רגע לפני גל הסמארטפונים החדש של שנת 2019 בחודש פברואר העמוס וננסה לבחון האם המצלמה הנשלפת היא פתרון אמיתי או גימיק.

מפרט עשיר ועיצוב עתידני

סמארטפון Vivo NEX, כמו מרבית הסמארטפונים כיום, עשוי זכוכית ומתכת, כולל זוג מצלמות אחוריות והוא בין הראשונים לשלב קורא טביעות אצבע במסך. כמו כן, הוא גם זוכה לאהדה רבה בזכות השמירה על חיבור אוזניות 3.5 מ”מ וסוללת 4,000mAh הגדולה שלו שמספיקה ליומיים של שימוש. המפרט של המכשיר תואם כמובן את זה של מתחריו בקטגוריית השוק הגבוה, עם nערכת השבבים Snapdragon 845 מבית קוואלקום, זיכרון פנימי 8GB RAM, אחסון מובנה 128GB, זוג מצלמות 12 ו-5 מגה-פיקסל בגבו, מצלמת סלפי עם חיישן 8 מגה-פיקסל ומסך בגודל 6.59 אינץ’.

Vivo NEX (צילום: אוהד צדוק, גאדג'טי)

Vivo NEX (צילום: אוהד צדוק, גאדג’טי)

עם השוליים ל-Vivo הצליח, המכשיר בעל שוליים דקים מאוד, כנראה מהדקיקים שראינו עם יחס מסך-לגוף של 91% (שזה מאוד מרשים). לצערנו, כמו מרבית היצרניות, גם כאן השול התחתון (הסנטר) עבה יותר משאר השוליים. אז Vivo עשתה עבודה טובה מאוד, אך לא מושלמת. עדיין, התחושה שמחזיקים את ה-NEX S, היא כמו הצצה לעתיד, זה כאילו יש לך ביד חלון לעולם אחר. Vivo עשתה כל שביכולתה לצמצום השוליים ושילוב טכנולוגיות מתקדמות במכשיר. מהמצלמה הקדמית הנשלפת, הבחירה לשלב את קורא טביעות האצבע וההצלחה בלהחביא את החיישנים והרמקולים מתחת למסך.

ה-NEX S, בדומה למכשירים רבים אחרים ב-2018, מגיע עם כפתור בעל טקסטורה בצידו הימני. לשמחתנו, בדגם המכשיר הבינלאומי, הוא משמש להפעלת Google Lens (לזיהוי תמונה בזמן אמת) בלחיצה. לחיצה רצופה עליו תפעיל את גוגל אסיסטנט.

כמו שאתם מבינים, אפילו עם שוליים דקים ככל שיהיו, לא מדובר במכשיר קטן כאשר המסך מעל 6 אינץ’. למרות זאת, הוא נוח לאחיזה בגלל מבנהו המעוגל והחיסכון בשוליים כן מאפשר ניווט סביר. למרבית האנשים כנראה ידרשו שתי ידיים על מנת להשתמש בו. משקלו, העומד על 199 גרם, בהחלט מורגש וזה אולי יעיב על חווית השימוש. מלבד זאת, איכות הבנייה של המכשיר נפלאה.

Vivo NEX (צילום: אוהד צדוק, גאדג'טי)

Vivo NEX (צילום: אוהד צדוק, גאדג’טי)

העיצוב של המכשיר פשוט במבט ראשון, אך כולל כמה נקודות שבהחלט ראויות להערכה. לא תמצאו כאן גימיקים עיצוביים מיוחדים הבולטים לעין כאשר תחזיקו במכשיר. כמעט כל מי שראה אותו לא הבין תחילה על שום מה ההתלהבות. אך הפנים שלהם משתנות במהרה כאשר מדליקים את המסך ואין אחד שלא חייך ברגע שראה את המצלמה הנשלפת. גבו של המכשיר נראה די פשוט גם כן, אמנם במבט קרוב יותר, ניתן לראות את הדפוס ההולגרפי בגבו המופיע בזוויות מסויימות של האור. אפילו את האנטנות של המכשיר כמעט ואי אפשר לראות.

Vivo NEX (צילום: אוהד צדוק, גאדג'טי)

Vivo NEX (צילום: אוהד צדוק, גאדג’טי)

סמארטפון NEX S אכן עמד בהבטחות. הוא מציג עיצוב מרשים ביותר (כמעט) ללא שוליים, בנוי נפלא ואפילו המצלמה הנשלפת מלמעלה מרגישה עמידה למרות שהיא בעלת מנגנון מכני-אוטומטי. אין ספק שנעשתה פה עבודה הנדסית רבה בלהביא מוצר כזה לשוק, שנזכיר שוב, רק כמה חודשים לפני היה בכלל קונספט שלא חשבנו שיראה אור יום.

החיים עם מצלמה נשלפת

כששמענו לראשונה על רעיון המצלמה הנשלפת האוטומטית, תהינו כמה עמיד יהיה המנגנון והאם הוא באמת נחוץ. מבחינת עיצוב, כפי שהסברנו קודם, התוצאה בהחלט משתלמת. אך האם ישנה השפעה נוספת על חווית השימוש במכשיר כאשר בוחרים בפתרון זה על מנת להשיג מסך ללא שוליים?

לגבי עמידות המנגנון, ניסינו מעט להתעלל בו מבלי להסב לו נזק מכוון (קשה מידי). גרמנו למצלמה לצאת ולהיכנס מספר פעמים בתדירות גבוהה, ניסינו “לשגע” את המנגנון. האמת, לא הצלחנו. ה-NEX S הצליח להתמודד עם זה ללא בעיה. אפילו לחץ קל-בינוני על המנגון כאשר המצלמה אמורה לצאת, גרם למעט רעשים לא נעימים מחשש שישבר, אך עדיין המצלמה הצליחה לצאת. המנגנון שלה די חזק למען האמת, כבר הרגשנו לא נעים להפעיל יותר עוצמה עליו. מבחינתנו, מבחן זה עבר בהצלחה.

Vivo NEX (צילום: אוהד צדוק, גאדג'טי)

Vivo NEX (צילום: אוהד צדוק, גאדג’טי)

אך מה בדבר שאר הפעולות היום-יומיות שאנחנו מבצעים עם המצלמה הקדמית? האם החווייה לא נפגעת? אני חייב לציין שמבחינתי לא. בחיי היום יום שלי ישנם שלושה מקרים בהם המצלמה הנשלפת נדרשה לצאת: צילום סלפי (נגיד לצורך העניין שאני עושה את זה כל יום), פתיחת המכשיר עם זיהוי פנים ושיחות וידאו. בכל אחד מהמקרים האלו Vivo הצליחה להתמודד בהצלחה.

השימוש הנפוץ ביותר, כנראה, יהיה צילום תמונות סלפי עם המצלמה הקדמית. פעולה זו לא דורשת מאמץ מיוחד מהמשתמש, רק המתנה של כשנייה – הזמן שלוקח למצלמה להשלים את היציאה שלה מבטן המכשיר ולהיות מוכנה לצילום. אם אתם מצלמים סלפי באינטנסיביות כזו ששנייה זה יותר מידי זמן, אז זה לא המכשיר עבורכם.

השימוש השני הנפוץ ביותר, רק מהסיבה שלא כולם כנראה יעשו בו שימוש, הוא פתיחת המכשיר עם זיהוי פנים. חוויה די משעשעת סך הכל, שעובדת די טוב. כאשר תרצו לפתוח את המכשיר, המצלמה תצוץ, תבחן אתכם ואם זה אכן אתם, אז המכשיר יפתח. הייתי בטוח שהחוויה במקרה זה תהיה הרבה יותר מרגיזה, אך זיהוי הפנים המהיר מצליח להפוך אותה לסבירה.

השימוש השלישי שמצאתי די מעניין, זה כאשר אתם מקבלים שיחת וידאו בוואטסאפ, לדוגמה. כבר בעת הצלצול המצלמה תפתח. הבעיה היא, שגם כאשר מצלצלים אליכם היא נפתחת וזו אולי אחת הפעמים היחידות שהיא נפתחת ללא שליטתכם, דבר שאני רואה בו חיסרון משמעותי. זה נחמד שהמצלמה מחכה לי מוכנה לשימוש כבר שמתקשרים אליי, אבל אני קצת חושש מזה שיש מישהו בחוץ שיכול לגרום למכשיר שלי לעשות משהו ועוד מכני, נגד רצוני.

Vivo NEX (צילום: אוהד צדוק, גאדג'טי)

Vivo NEX (צילום: אוהד צדוק, גאדג’טי)

מערך צילום כפול – OUT, מצלמה נשלפת – IN

הטרנד הגדול ביותר של 2017-2018 היה השילוב של מערכי צילום שכללו זוג מצלמות ועד ארבע מצלמות. Vivo בחרה להתקדם עם הרכב סולידי של זוג מצלמות בגב המכשיר, דבר שלא יפתיע אף אחד. כנראה שגימיק אחד הקשור לצילום הספיק לה. מערך הצילום של ה-NEX S מצליח לספק תוצאות נפלאות ולשמחתנו הוא לא מתחבא מאחורי הגימיק של המצלמה הנשלפת.

מערך הצילום כולל מצלמת 12 מגה-פיקסל ראשית עם מפתח צמצם F/1.8 ומצלמת 5 מגה פיקסל בעלת מפתח צמצם F/2.4 המשמשת כחיישן עומק. לרשותכם עומדים גם מייצב תמונה אופטי ואלקטרוני ופלאש LED כפול. נקודות זכות גדולות שלא בחרו לעגל פינות כאן.

ה-NEX S מצליח להפיק תמונות מצויינות בתאורת יום, הצבעים חיים והתוצאה ישירות מהמכשיר טובה מאוד. היא פשוט מצלמת Point and Shoot מעולה, במיוחד עם מצב ה-HDR המוצלח שלה. יש שיגידו שהתמונות לא מדוייקות מספיק, אם אתם צלמים מקצועיים שרוצים לעבוד על פרופיל צבעים שטוח יותר. חשוב לי להדגיש, שהצילומים כוללים מספיק מידע ובכל זאת, אם תרצו תוכלו לערוך את התמונות די בקלות. מצב הצילום בתאורה בעייתי יותר עדיין טוב מאוד, אמנם ראינו טובים יותר, כאשר התלונה העיקרית שלנו היא שהתמונה נוטה לעיטים להיות מגורענת איפה שראינו תוצאות טובות יותר במכשירים אחרים.

מצלמת הסלפי מעט מאכזבת וציפינו שהמנגנון הנשלף יאפשר שילוב של חיישן איכותי יותר. היא בהחלט מספיקה לדרישות של הרוב המוחלט מהמשתמשים, אך לא משהו יוצא דופן. מצב ה”יופי” לא עובד כברירת מחדל, צריך לבחור בו באופן יזום. הוא מוצלח במכשיר לחובבי הפיצ’ר, אך יכול להיות לעיתים קצת קריפי, כאשר הוא עושה עבודה אגרסיבית על האף.

ממשק משתמש לא בשביל כולם

ה-Vivo NEX S מריץ את מערכת ההפעלה המכונה FunTouch, שהיא למעשה ROM המבוסס על אנדרואיד 8.1 שעל גביו ממשק משתמש משופצר במיוחד, רחוק מאוד מהאנדרואיד שאנחנו מכירים, וללא תמיכה מובנית בשפה העברית, אף שהוא תומך בשפות רבות אחרות. הממשק כאילו לקוח מגרסאות סיניות של מכשירים מלפני שנתיים, שכל מטרתם הייתה דימיון לאייפון. וואווי ושיאומי הצליחו ליצור שפה עיצובית משלהן, אך Vivo עוד לא שם. מדובר בממשק לא מוצלח בלשון המעטה.

בדומה לאייפון, כל האפליקציות שתורידו ימוקמו במסכי הבית, אין מגירת אפליקציית או אפשרות לכזו. כדי להוסיף חטא על פשע, לא ניתן להתקין לאונצ’רים אחרים על המכשיר. על מנת לעשות זאת, תצטרכו ליצור קשר עם Vivo על מנת שיפתחו לכם אפשרות זו. זה מסוג המכשירים שאתה אומר לעצמך לפחות פעם ביום, אם רק הייתה מריצה אנדרואיד נקי, הייתה המלצה קלה מאוד.

לסיכום

סמארטפון ה-Vivo NEX S משלב המון טכנולוגיות מתקדמות, חדשנות והנדסה מרשימה באריזה מפתיעה. העיצוב שלו מינימליסטי, סולידי ועם זאת מצליח לרגש במקומות החשובים. מסכים ללא שוליים הם בהחלט העתיד ואחרי תקופה עם המכשיר נראה שהמצלמה הנשלפת היא פתרון ראוי שעושה את העבודה נפלא. עכשיו מה שנותר, זה לעשות לו קצת דיאטה, להחליף ממשק משתמש והוא מועמד מושלם לאייש את הכיס שלכם.

מחיר: 549.99 דולר (כ-2250 שקלים בתוספת מע”מ ביבוא אישי) דרך אתר גירבסט (קופון הנחה של 20$ כאן)

מה אהבנו?

  • עיצוב מרשים
  • הכי קרוב למסך ללא שוליים
  • סוללה מצויינת
  • מצלמה מפתיעה

ומה לא?

  • כבד
  • אין NFC וטעינה אלחוטית
  • ממשק משתמש

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות