תוך 72 שעות: Apex Legends מגיע לעשרה מיליון שחקנים

| יום שישי, 8 בפברואר 2019, 14:15 | משחקים

משחק הבאטל-רויאל של Respawn ממשיך לצבור תאוצה וחוצה רף של עשרה מליון שחקנים בתוך 72 שעות בלבד מהשקתו. מהחברה נמסר כי בחלק מהזמן היו מיליון שחקנים מחוברים בו זמנית בשרתי Apex Legends. נתון זה מרשים אף יותר כאשר נזכרים כי למשחק לא היה מסע יחסי ציבור, והוא למעשה הושק בהפתעה גמורה, ללא הכנה מראש, קמפיין שיווק או פרסום.

את הצלחתו של המשחק ניתן לייחס לכמה גורמים. ראשית, המשחק עצמו חינמי ומאפשר לכל אחד להתנסות בו. שנית, הוא מציע אלטרנטיבה מעולה לבאטל רויאל מהיר מגוף ראשון, עם משחקיות מצוינת, בתזמון מעולה עבור שחקנים שמחפשים משהו אחר מ-Fortnite. סיבה נוספת הם החידושים הנחוצים ש-Respawn הציגה לז'אנר, כמו מערכת הסימונים ויכולות הדמויות במשחק. בסך הכל, Apex Legends מציע חוויה מדויקת, טובה וחינמית לשחקנים, בזמן הנכון.

גורם נוסף שלזכותו נזקפה הצלחת המשחק היא ההימנעות מקמפיין שיווקי ארוך. החברה כבר מסרה בהזדמנות קודמת כי עלה חשש לתגובת השחקנים במקרה וקמפיין שיווקי היה יוצא לפועל: Apex Legends הוא משחק באטל רויאל של EA עם מיקרו-תשלומים, והחברה גם חששה מביקורת על כך שאינה עובדת על Titanfall 3 כרגע. לכן הוחלט לתת למשחק לדבר בעד עצמו במקום לפרסם אותו מבעוד מועד.

"זה היה מסע מדהים", כתב וינס זמפלה (Vince Zampella), מנכ"ל החברה, בהודעה רשמית"ערכנו בדיקות ושינויים. התווכחנו והסכמנו. הגענו לנקודה שבה הרגשנו קסם כלשהו. ידענו שזה יהיה מסוכן לקחת את המותג בכיוון הזה, עם משחק חינמי, ולהשיק אותו בהפתעה. אבל התאהבנו ב-Apex Legends ורצינו ששחקנים אחרים ישחקו בו גם. קיווינו שתאהבו את המשחק כמונו, אבל בחלומות הפרועים ביותר שלנו לא ציפינו לשטף תמיכה כה חיובי ואדיר כמו זה שראינו. כולנו ב-Respawn מודים לכם שנתתם לנו ול- Apex Legends הזדמנות. זו רק ההתחלה!"

לצורך השוואה, המשחק Overwatch של בליזארד הגיע לעשרה מיליון שחקנים רק שלושה שבועות לאחר השקתו. PUBG מכר עשרה מיליון עותקים רק לאחר חצי שנה. עם זאת, אלו משחקים בתשלום, בעוד ש- Apex Legends הוא משחק חינמי. לכן קשה לומר שמדובר בהשוואה מדויקת, אך השוואה זו יכולה לספק קנה מידה.

מאידך, המתחרה הגדול ביותר של Apex Legends הוא כמובן Fortnite. למרות הפתיחה המצוינת של Apex Legends, הוא עדיין רחוק מאחורי המשחק הענק של Epic. בעוד של- Apex Legends הגיעו למעלה מעשרה מיליון שחקנים בסך הכל, Fortnite כבר הגיע ללמעלה מעשרה מיליון שחקנים מחוברים בו זמנית במהלך ההופעה החיה של האמן "מרשמלו", שהתרחשה במשחק. כלומר, Fortnite גדול פחות או יותר פי עשרה מ- Apex Legends כרגע – אך נראה כי הקרב רק מתחיל.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות