אכזבה ליוביסופט: Far Cry New Dawn נמכר בכמויות נמוכות

| יום שני, 18 בפברואר 2019, 19:03 | משחקים

המשחק החדש בסדרת Far Cry, ששמו Far Cry New Dawn, יצא לחנויות בימים האחרונים. חברת Ubisoft, המפתחת ומפיצה את המשחק, וודאי מאוכזבת מנתוני המכירות הנמוכים: בשבוע הראשון להשקתו New Dawn לא נמכר היטב, ולא בטוח האם המשחק יצליח לייצר את המומנטום לו קיוותה החברה. גם כאשר מסתכלים על משחקים קטנים יותר בסדרת Far Cry נראה כי New Dawn מאכזב בקופות.

הנתונים עגומים למדי לעומת המשחקים הקודמים בסדרה. לצורך השוואה, New Dawn מכר רק 13 אחוזים ממספר העותקים של Far Cry 5 בשבוע הראשון. עם זאת, New Dawn הוא לא משחק ראשי בסדרת Far Cry אלא ספין-אוף של Far Cry 5, לכן כדאי להשוות אותו למשחקי ספין-אוף אחרים בסדרה. גם בשטח זה המשחק לא מתרומם – New Dawn מכר רק רבע מכמות העותקים של Primal, שהיה משחק הספין-אוף של Far Cry 4, בשבוע הראשון להשקה.

אך לא הכל שחור: הנתונים מגיעים מבריטניה ואולי אינם משקפים את ביצועי המשחק ברחבי העולם כולו. בנוסף, הנתונים מתייחסים אך ורק למכירות של עותקים פיזיים של המשחק, ולא עותקים דיגיטליים – שהינם חלק משמעותי מהפצת המשחקים כיום. יתר על כן, למרות המספרים הנמוכים, New Dawn עדיין הצליח להגיע למקום הראשון בטבלת המשחקים הנמכרים ביותר של השבוע החולף בבריטניה.

עיתונאים ברחבי הרשת מעריכים כי למרות שהנתונים לא כוללים את מכירות המשחק הדיגיטליות, סביר להניח כי המספרים אכן משקפים את מצבו של המשחק בקופות. כיום גיימרים רבים יותר רוכשים את המשחקים בחנויות מקוונות בהשוואה ל-2016 (השנה בא יצא Far Cry Primal), אולם לא סביר כי הפער הגדול במכירות ייסגר על ידי הרוכשים המקוונים. כל הסימנים מצביעים על פתיחה חלשה ל-New Dawn ביחס לסדרת Far Cry.

מקורות
EuroGamer
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות