הדלפה: Xperia 1 נחשף בתמונת הכרזה עם מסך 4K HDR OLED ומערך צילום משולש

Sony Xperia 1 (תמונה: Twitter/Evleaks) Sony Xperia 1 (תמונה: Twitter/Evleaks)

לאחר לא מעט שנים בהן סוני נצמדה למערך צילום בעל חיישן ראשי בודד וניסתה לעבור למערך צילום כפול עם דגם ה-Xperia XZ2 Premium, החברה תיישר קו עם שאר המכשירים בשוק ועתידה להציג סמארטפון בעל מערך צילום משולש בעל מסך בתצורה קולנועית ובעיצוב עם נגיעות מודרניות. גם שמו של המכשיר השתנה, וכעת זה הוא ה-Xperia 1 במקום השם המצופה Xperia XZ4.

על פי ההדלפה אותה מביא לידינו המדליף המוכר Evan Blass (ידוע בתור evleaks@), אנחנו מקבלים הצצה נוספת למראה הסופי של המכשיר, כשאת ההצצה הראשונה קיבלנו כבר בחודש נובמבר האחרון על ידי המדליף OnLeaks אשר שיתף איתנו הדמיות ברזולוציה גבוהה של הסמארטפון המדובר. אך לעומת ההדמיות אותן שיתף OnLeaks, בלאס מציג תמונות המגיעות מהחברה ואלו אינן תמונות שיצר בעצמו על פי שרטוטי עבודה.

לאחר תגובה לא נלהבת במיוחד מהעורך הראשי באתר Android Central שציין כי הוא יוותר על המכשיר, בלאס שאל בחזרה האם אפילו עם מסך 4K HDR מסוג OLED הוויתור יתפוס מקום. תשובתו של בלאס מספרת לנו באופן כמעט ישיר על כך שהמכשיר יגיע עם מסך ברזולוציית 4K, בנוסף לתמיכה בספקטרום צבעים רחב יותר דרך תמיכה ב-HDR ועם פאנל מסוג OLED אותו ראינו כבר במכשיר הדגל האחרון של החברה.

לצד הדברים הללו, בלאס שיתף גם תמונות הכרזה רשמיות של סדרת ה-Xperia 10, אשר כוללת את דגמי ה-Xperia 10 וה-Xperia 10 Plus בהם נתקלנו לראשונה לפני כשבוע בלבד יחד עם מפרט מלא. התמונות המודלפות מאשרות את התמונות אותן ראינו לפני כן, כשזוג המכשירים מגיעים ללא שול תחתון, אך עם שול עליון גדול למדי ומערך צילום כפול בחלקם האחורי.

על שלושת המכשירים צפויה החברה להכריז ב-25 בפברואר, באירוע שתקיים בתערוכת MWC בשעה 9:30 לפי איזור הזמן בישראל.

השוואת מפרטים