התרשמות ראשונה מסדרת ה-Galaxy S10

Galaxy S10 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) Galaxy S10 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

ימים בודדים לאחר שהכריזה סמסונג באופן רשמי על סדרת הגלקסי S10, שיחקנו מעט עם דגמי ה-Galaxy S10, ה-Galaxy S10 Plus וה-Galaxy S10E וחזרנו עם מספר רשמים. שלושה הדגמים החדשים יעשו דרכם לישראל כבר בתחילת החודש הבא ויהיו זמינים החל מה-3 במרץ לרכישה, כשעוד לפני ההשקה הרשמית אנו כבר יודעים את מחירי הפתיחה שלהם, שיעמדו על כ-3,000 שקלים לדגם ה-S10E, החל מ-3,600 שקלים לדגם ה-S10 והחל מ-4,000 שקלים לדגם ה-S10 פלוס.

מה שמייחד את סדרת הגלקסי S10 כולה הינם מסכי ה-Infinity O החדשים, אלו מאפשרים לחברה להציג מסכים גדולים למדי עבור כל השלושה, תוך שמירה על מידות נמוכות ככל האפשר. באחיזה ראשונה במכשירים ניתן להבחין מיד בשיפור המשמעותי שמגיע עם השינוי בעיצוב. הדגמים קלים יותר מקודמיהם ובהשוואה למכשיר ה-Note 9 שהיה נוכח איתי יחד עם דגמי ה-S10, מדובר בשיפור משמעותי, הן במשקל והן בנוחות האחיזה ביד.

דגם ה-Galaxy S10 Plus נמוך יותר בהשוואה לדגם ה-Note 9 והשוליים שלו מעל ומתחת לתצוגה צומצמו באופן משמעותי. דגם ה-Galaxy S10 מציע מסך קטן במעט, אך מידותיו קטנות גם כן, מה שהופך אותו לנוח עוד יותר לאחיזה – אם לא חשובה לכם מצלמת הסלפי הנוספת בקדמת המכשיר, הגלקסי S10 יהיה בחירה מצויינת עם מסך 6.1 אינץ’ ונוח עוד יותר לאחיזה ואף לשימוש ביד אחת בעזרת הפונקציונליות החדשה שהוסיפה סמסונג לממשק המשתמש One UI המגיע עימו.

מימין לשמאל: Galaxy S10 Plus ו-Galaxy Note 9 (צילום: שלומי טורג'מן, גאדג'טי)
מימין לשמאל: Galaxy S10 Plus ו-Galaxy Note 9 (צילום: שלומי טורג’מן, גאדג’טי)

דגם הגלקסי S10e קומפקטי למדי והנוח ביותר לאחיזה מבין השלושה, כשהוא עדיין שומר על מסך די גדול של 5.8 אינץ’.

תוספת שמגיעה לעוזרת הקולית ביקסבי היא ה-Bixby Routuines, זו מאפשרת ביצוע של מספר פעולות בזו אחר זו במתן פקודה בודדת. סמסונג מציגה מספר פונקציות בסיסיות למתן פקודות לביצוע בטלפון, אותן לומדת ביקסבי על פי השימוש השוטף שלנו במכשיר, כך שכאשר אנו מגיעים הבייתה בסוף היום, מתעוררים בבוקר או הולכים לישון בלילה, יבוצעו מספר פעולות התואמות את הרוטינה הרלוונטית במכשיר באופן אוטומטי.

Galaxy S10 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
Galaxy S10 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

כמה מפריע החור בתצוגה למצלמת הסלפי?

במבט ראשון מעט קשה לקבל את החור הבולט בתצוגה, זה בולט בעיקר בעת שעל המסך תצוגה בצבעים בהירים ופחות בהצגת צבעים כהים. אך בשימוש שוטף במכשיר התמונה משתנה. בזמן צפייה בוידאו לרוב מוצג זה בפורמט 16:9, כך שהחור בתצוגה נמצא מחוץ לתמונה ממילא, ובזמן בחינת משחקים הוא ממוקם בפינה העליונה של המסך ולא מפריע ליהנות מהמשחק.

Galaxy S10 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
Galaxy S10 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

מקום אחד בו הבחנתי בהפרעה של החור בזמן משחק היה בשיטוטו בתפריטים, בהם מצאתי מספר מקומות בהם הוצג טקסט על המסך שנקטע על ידי החור. מעניין יהיה לראות אם סמסונג תעבוד יחד עם מפתחי משחקים על מנת להציג תאימות טובה יותר למקרים מסוג זה, אך רמת ההפרעה כאן אינה משמעותית, בטח שלא יותר מהמגרעות השונות שראינו במכשירים רבים בשנה שעברה.

המצלמות

מערך הצילום המשולש בגב המכשיר מאפשר בחירה בין עדשת טלפוטו המאפשרת זום אופטי עד פי 2 וצילום בזווית רחבה במיוחד של 123 מעלות. דרך אפליקציית המצלמה מציגה סמסונג אפשרויות בחירה דרך המצבים השונים בדרך הדומה לזו שראינו בדגמיה הקודמים, כאשר לחיצה קלה על אפשרויות המופיעות על המסך תאפשר מעבר מהיר ביניהן.

בעת השימוש באפליקציית המצלמה של סמסונג אף הופיעה אפשרות אוטומטית של סריקת מסמך בעת שכוונה המצלמה אל עבר טקסט. דרך נגיעה קלה במסך ניתן לבחור את הטקסט המוצג ולשמור אותו בתצורה נוחה וברורה יותר מאשר צילום סטנדרטי, זאת דרך אפשרויות ה-AI של המצלמה וללא צורך בחירה מיוחדת באפשרות סריקה.

Galaxy S10 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
Galaxy S10 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

בכך אסיים את ההתרשמות הראשונה מהמכשירים, כשבהמשך השבוע, עם פתיחת תערוכת המובייל בברצלונה, נציג גם הצצה ראשונה לשלושה, יחד עם סרטוני וידאו. הצטרפו אלינו לכל העדכונים מ-MWC 2019 בעמוד הייעוד שלנו לתערוכה.

השוואת מפרטים