מיקרוסופט מכריזה על HoloLens 2 במחיר 3,500 דולר

מיקרוסופט הכריזה על היורש לקסדת המציאות הרבודה שלה, HoloLens. הגרסה החדשה תיקרא HoloLens 2, והמוצר צפוי להגיע לשוק מאוחר יותר השנה. מחירו של ה-HoloLens 2 יעמוד על 3,500 דולרים, ומיקרוסופט תייעד אותו לשוק המקצועי, ולא ללקוחות פרטיים. מיקרוסופט תאפשר לחברות ליצור גרסה מותאמת אישית של הקסדה בטרם ירכשו מספר גדול של יחידות.

ה-HoloLens 2 מציגה כמה שיפורים משמעותיים מהגרסה הקודמת. אחת מנקודות הביקורת העיקרית של ה-HoloLens היתה השטח המוגבל עליו פועל המכשיר – כנראה שמיקרוסופט לקחה ביקורת זו לתשומת לבה. לפי מיקרוסופט, שדה הראיה במכשיר, או נכון יותר השטח על פניו הקסדה יכולה להציג אלמנטים וירטואליים, יותר מהוכפל בגרסה החדשה. עם זאת, החברה לא שחררה נתונים מדויקים נכון לעת זו.

לצד הגדלת שטח הציור של המכשיר, מיקרוסופט שמרה על צפיפות של 47 פיקסלים לכל מעלה. לכן, בפועל, רזולוציית המכשיר עלתה באופן ניכר. מיקרוסופט מתארת את השיפור מהדגם הקודם באופן דומה לשדרוג מ-720p לרזולוציה של 2K לכל עין. יתר על כן, ה-HoloLens 2 יכול גם לעקוב אחרי האישונים של המשתמש, ויתמוך גם בכלי האבטחה וההתחברות לחשבונכם, Windows Hello.

נראה כי גם מבחינת נוחות ערכה מיקרוסופט כמה שיפורים. מלבד ניהול טוב יותר של טמפרטורת המכשיר, ה-HoloLens 2 גם מיוצר עם חומרים מתקדמים וקלים כמו סיבי פחמן, שיקלו על נשיאת הקסדה לזמן ארוך יותר. נראה כי החלק הקדמי מסוגל להתרומם מעלה, כך שתוכלו להרים את המשקף כאשר תרצו להתרכז במשהו או אחר, או לדבר עם מישהו, למשל. המכשיר מצויד גם בחיישני עומק חדשים, ומשתמש בהם לאיתור ידיכם במרחב, ללא צורך באחיזת בקר שליטה כלשהו.

כאמור, ה-HoloLens 2 לא נועד להיות המכשיר שיסחוף את הקהל ויביא את בשורת המציאות הרבודה לכל בית. נראה כי מיקרוסופט מתמקדת בשוק המקצועי בשלב זה, ומותירה את השוק הפרטי פתוח למתחרים, כמו Magic Leap. האחרונה הצליחה לעורר עניין עם ה-One שכבר שוחרר – אולם בשלב זה גם הוא נועד יותר למפתחים מאשר לצרכנים ביתיים. בינתיים, מיקרוסופט אישרה כי ה-HoloLens 2 יהיה זמין לרכישה בארצות הברית, יפן, סין, גרמניה, קנדה, בריטניה, אירלנד, צרפת, אוסטרליה וניו-זילנד.

מקורות
Engadget
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות