הצצה ראשונה: מבט מקרוב לסדרת ה-Galaxy S10

סדרת ה-Galaxy S10 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

סמסונג חשפה את סדרת הדגל Galaxy S10 רק בשבוע שעבר וכבר בתחילת חודש מרץ צפויים מכשירי הגלקסי S10, הגלקסי S10 פלוס והגלקסי S10e לעשות דרכם לישראל החל ממחיר של 3,000 שקלים. בתערוכת המובייל MWC 2019 בברצלונה מציגה החברה את שלושה המכשירים ומאפשרת לנו להציג אותם בפניכם מקרוב, על שלל תכונותיהם החדשות.

בולטת מכל היא מצלמת הסלפי הממוקמת בראש מסך ה-Infinity O החדש של החברה, כשבדגם ה-Galaxy S10 Plus נמצא זוג מצלמות סלפי. מדובר בדרך חדשה המאפשרת לסמסונג להגדיל את מסכי הסדרה באופן משמעותי תוך שמירה על מימדים קטנים, ואלו אכן קטנים מאשר הוצגו בסדרת הגלקסי S9 בשנה שעברה. דגמי ה-S10 וה-S10e נוחים מאוד לאחיזה, והודות לשינויים שערכה החברה בממשק המשתמש החדש שלה, ה-One UI, גם קל יותר להשתמש בהם ביד אחת.

דגם הגלקסי S10 פלוס אמנם גדול יותר מהשניים האחרים, אך מדובר במכשיר בעל מידות קטנות באיזורים שונים אל מול הדגם שהוצג בשנה שעברה, כשמשקלו נמוך באופן משמעותי ומסכו גדול יותר ב-0.2 אינץ’ ומסתכם ב-6.4 אינץ’.

החורים בתצוגה אמנם קשים לעיכול במבט ראשון (ואולי גם שני ושלישי), אך לא מדובר בדבר שמפריע לשימושים השוטפים במכשיר. סמסונג הגדילה לעשות כשמיקמה את חורי המצלמה במסך בפינה העליונה שלו, כשהיא משתלבת יחד עם יתר המחוונים של המכשיר הנהוגים להופיע בראש התצוגה, בהם מחוון הסוללה, קישוריות WiFi ובלוטות’, רשת סלולרית ועוד.

Galaxy S10 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)
Galaxy S10 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

במבט מהיר לאפליקציית הדפדפן המובנית של סמסונג, ניתן אף לראות כי החלק העליון של התצוגה הופרד לחלוטין מתצוגת הדפדפן עצמה. הדבר שקול ל”הסתרה” הוירטואלית שערכו יצרניות שונות למגרעות שהוצגו בטלפונים, ולא מדובר בפיתרון החביב ביותר, אם כי הוא פונקציונלי למדי.

בגב המכשירים משולבות שלוש מצלמות המאפשרות צילום בזווית רחבה וביצוע זום אופטי פי 2, כאשר דגם הגלקסי S10e הינו היחיד מבין השלושה המשלב זוג מצלמות בלבד, וחסרה בו אפשרות ביצוע הזום האופטי. המעבר בין אפשרויות הצילום נוח למדי, עם בחירה מהירה בין ביצוע זום, צילום בזווית רגילה או רחבה, כשברקע מאפשר מנוע ה-AI של החברה להתאים את הגדרות הצילום לסצינות שונות על מנת לשפר את התמונה הסופית שתתקבל.

מכשירי סדרת הגלקסי S10 מציגים מסכים גדולים יותר על פני הדור הקודם, אך יותר מכך מספקת החברה עדכונים בצד נוחות השימוש, אלו מגיעים עם הקטנת המידות, ובעיקר משקלם של הדגמים השונים, לצד שילוב ממשק משתמש חדש המתאים לשימוש נוח במכשירים בעלי מימדים פיזיים גדולים יותר, אפילו ביד אחת.

אירוע ההשקה של סדרת הגלקסי החדשה בישראל יתקיים ב-3 במרץ, אז תכריז סמסונג גם על מועד ההשקה הרשמי של השלושה בארץ. החל מה-3 במרץ, המכשירים כבר זמינים לרכישה, כאשר המחירים לדגמים עומדים על החל מ-2,999 שקלים לדגם ה-Galaxy S10e, החל מ-3,599 שקלים לדגם ה-Galaxy S10 והחל מ-3,999 שקלים לדגם ה-Galaxy S10 Plus.

השוואת מפרטים