-פרסומת-

נחשפו עדויות לכך שמשחקי Xbox One ירוצו על מחשבי Windows 10

| יום חמישי, 28 בפברואר 2019, 14:40 | משחקים, קונסולות

משתתפי תוכנית ה-Insiders מקבלים לידיהם את העדכונים הבאים של מיקרוסופט לפני שאלו מופצים לכלל האוכלוסיה. מצד אחד, המשתמשים הללו מקבלים טעימה מהעדכונים שעתידים להגיע ממיקרוסופט, ומצד שני הם עוזרים לבדוק את יציבות העדכונים הללו, ולדווח על בעיות שונות.

כעת חברי התוכנית קיבלו הצעה משונה: מיקרוסופט מציעה בחינם את המשחק State of Decay לקהל הבודקים של Windows 10, ובתנאי שאלו ידווחו על בעיות בהרצה או בהתקנה של המשחק. בדיקה מעמיקה של הקבצים מגלה כי מיקרוסופט כנראה בוחנת את גרסת ה-Xbox One של המשחק על מערכות Windows 10, במטרה להציג תמיכה במשחקי הקונסולה על גבי המחשב האישי.

הרמז הראשון לכך התגלה בבדיקת השרת ממנו מגיע המשחק. במקום השרת הרגיל של חנות מיקרוסופט, הפעם המשחק יורד משרת של Xbox. בחינת קבצי המשחק מגלה קבצים מתצורה האופיינית ל-Xbox One, כמו קבצי xvc. העדכון האחרון של Windows 10 לבודקי התוכנה כולל כלים המאפשרים למחשב לעבוד עם הקבצים הללו, שעד כה היו ייחודיים ל-Xbox One. בודקים נוספים גילו בין הקבצים אזכורים ל-Durango, שהינו שם-הקוד של Xbox One.

בעוד שמיקרוסופט עדיין לא הכריזה על כך באופן רשמי, החברה ללא ספק מתנסה באפשרות להריץ משחקי Xbox One על מחשבי Windows 10. כעת נותר לראות האם בתום תקופת הבדיקה יגיעו האפשרויות הללו לכלל הציבור, בדמות עדכון רשמי של Windows 10, כפי שהיה עם שלל אפשרויות ועדכונים עד כה. מעניין יותר לדעת אילו משחקי Xbox One יגיעו לשחקני המחשב, שאולי יקבלו לראשונה גישה למשחקים שהיו בלעדיים לקונסולה קודם לכן.

מקורות
PC Gamer
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
עוד על הכותב
author-image
רפאל בן-ארי
rafael@gadgety.co.il
בוגר תואר BS.c במדעי המחשב, אוהב לחקור, לבנות ולהבין טכנולוגיה. גיק מחשבים, כותב ומשחק מגיל צעיר. בזמנו הפנוי (הנדיר) נהנה ליצור, לטייל ולקדם יוזמות שונות בתחום הגיימינג בישראל. מפעיל את ערוץ היוטיוב "אולדסקול".
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות