משחק האסטרטגיה האהוב Heroes 3 חוגג היום עשרים

היום לפני עשרים שנה, ב-28 בפברואר 1999, הגיע אלינו Heroes of Might and Magic III שידוע גם בשמו המקוצר: Heroes 3. משחק האסטרטגיה בתורות היה נפוץ מאוד ואהוב על גיימרים מכל העולם, ובמיוחד על הגיימרים כאן בישראל. האפשרות לשחק עם חברים במצב “הכסא החם”, בו כל שחקן תפס את המחשב בתורו וחילק פקודות לגיבורים ולחיילים, היתה פופולארית ביותר.

מי שנהג לשחק ב-Heroes 3 באותה תקופה, או אפילו היום, יזכור את המערכות המורכבות, הבריתות וחקר המפה. אם שיחקתם עם חברים וודאי גם לכם יש מערכות רבות שנותרו ללא פתרון או מנצח – Heroes 3 נותר אחד המשחקים המומלצים ביותר ללילות לבנים של גיימינג. למרות זמני המשחק הארוכים המשחק שבה את הגיימרים פעם אחר פעם עם המשחקיות הממכרת, הקרבות המעניינים, המוזיקה הנפלאה ותחושת הקסם של עולם הפנטזיה העשיר.

המשחק פותח על ידי חברת New World Computing. למרות האהדה הרבה של השחקנים כלפי Heroes, לא כולם יודעים כי למעשה מדובר בסדרה שנגזרה מ-Might & Magic, סדרת משחקי תפקידים קלאסיים מגוף ראשון, שהחלה את דרכה עוד בשנות ה-80. סדרת Might & Magic המשיכה בדרכה הנפרדת כאשר המשחק העדכני ביותר בסדרה יצא ב-2014 ושמו Might & Magic X: Legacy.

המשחק הראשון בסדרת Might & Magic יצא ב-1986. משחק תפקידים מגוף ראשון

בסדרת-הבת Heroes דווקא Heroes 3 עדיין זכור לרבים כאחד המשחקים המוצלחים ביותר. בעוד שלא מדובר במשחק האחרון בסדרה, הוא נתפס כמשחק המאפיין את תקופתו בצורה יוצאת דופן. משחקי Heroes הבאים התקדמו בשלל דרכים שלא כולן היו אהובות על הגיימרים. כיום שם הסדרה שונה ל-Might & Magic Heroes, והמשחק העדכני ביותר בסדרה – Might & Magic Heroes VII, יצא ב-2015.

עד סוף שנת 1999 המשחק מכר לא פחות ממליון וחצי עותקים ברחבי העולם. זהו נתון מרשים, במיוחד בהתחשב בכך שב-1999 המשחק עמד מול תחרות סוערת ביותר בשוק. ז’אנר משחקי האסטרטגיה והניהול היה צפוף מאוד בתקופה זו, עם כותרים כמו כמו Age of Empires 2, Homeworld, C&C Tiberian Sun, סים סיטי 3000, Alpha Centauri ו-RollerCoaster Tycoon. בכל אלו היה צריך להתחרות Heroes 3 באופן ישיר.

למעשה, 1999 היתה שנה שמאוד קשה להתבלט בה עבור משחקים מכל הסוגות. בשנה זו הגיעה כמות בלתי נתפסת של משחקים היסטוריים כמו GTA 2, אנריל טורנמנט, Quake 3 Arena, Planescape Torment ו-EverQuest. רגע לפני סוף המילניום הגיימרים היו עסוקים ביותר, ועדיין, Heroes 3 הצליח להתחרות בשטף המשחקים ותפס את מקומו בלבבות השחקנים.

ב-2015 שוחררה למשחק גרסת HD מחודשת, אבל למרבה הצער, גם בסיפור ההצלחה של Heroes 3 יש קוץ אחד מכאיב: חבילות ההרבה של Heroes 3 לא נכללו בגרסה המחודשת. הסיבה לכך היא שקוד המקור שלהן פשוט אבד, ועל כן נראה כי לא יהיה ניתן לשחזר אותן במדויק גם בעתיד. למרבה הצער, המודעות לשימור משחקים באותה תקופה היתה נמוכה. נקווה כי מקרים דומים לא יישנו בעתיד. נכון לעת זו ניתן להשיג את המשחק ב-GOG במחיר סמלי.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות