קרן מוזילה מכריזה על Firefox Send – שירות שיתוף קבצים מאובטח

קרן מוזילה (Mozilla Foundation), המפתחת את דפדפן פיירפוקס (Firefox), הכריזה על שירות שיתוף קבצים חדש תחת השם Firefox Send, אשר מאפשר למשתמשים להעלות קבצים בנפח גבוה ולשתף אותם באופן מאובטח ברשת.

השירות החדש של מוזילה יאפשר שיתוף של קבצים בנפח של עד 1GB באופן אנונימי או עד 2.5GB למשתמשים רשומים כשהמשתמשים יוכלו לשלוט בזמן בו הקישור להורדת הקובץ יהיה זמין בנוסף להגבלת מספר ההורדות, יחד עם אפשרות לאבטחה נוספת בצורת סיסמה להורדה.

ניתן יהיה להשתמש ב-Firefox Send דרך האתר היעודי שהוקם לצורך זה ומכל דפדפן אינטרנט, כשבשלב מאוחר יותר החברה צפויה להשיק אפליקציית אנדרואיד שתאפשר שימוש בשירות בצורה נוחה יותר מהמכשיר הסלולרי.

מסך ראשי - Firefox Send (מקור מוזילה)

מסך ראשי – Firefox Send (מקור מוזילה)

לפי מוזילה, השירות החדש יתמקד באבטחה ויציע הצפנה מקצה לקצה (end-to-end encryption), כשהוא נועד להוות פיתרון לשליחת קבצים ולא פתרון אחסון. אורך החיים של הקבצים המשותפים מוגבל בזמן ובכמות הורדות מקסימלית, ככל הנראה כדי למנוע את האפשרות לעשות שימוש בשירות החדש ככלי לשיתוף קבצים בלתי חוקיים (סרטים, סדרות וכדומה).

ההבדלים בין משתמש לא רשום ורשום הם:

  • משתמש לא רשום – שיתוף קובץ של עד 1GB להורדה אחת בלבד עם אורך חיים של עד יום אחד.
  • משתמש רשום – שיתוף קובץ של עד 2.5GB לעד 100 הורדות עם אורך חיים של עד שבוע.

ארגון מוזילה נחשב לאחד מסיפורי ההצלחה של הקוד הפתוח עם דפדפן ה-Firefox, כאשר באופן תקופתי הארגון משחרר כלים נוספים לעולם, דוגמת ה-Firefox Monitor. שירות Firefox Send החדש יצטרף לסט הכלים הרחב שהחברה מציעה למשתמשים שלה כאלטרנטיבה עבור שירותים דומים ברשת עם דגש על האבטחה שלהם.

לאתר Firefox Send – לחצו כאן

מקורות
mozilla
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות