סמסונג תנסה להטמיע את מצלמת הסלפי מתחת למסך במכשירים עתידיים

Galaxy S10 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי) Galaxy S10 Plus (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

בשעה שהיא מוכרת במרץ את סדרת מכשירי ה-Galaxy S10, סגן נשיא חטיבת הפיתוח והמחקר בסמסונג מעיד כי ברצונם למגר את חור המצלמה בדורות הבאים של הסמארטפונים, אך סביר להניח שהדבר לא יקרה בשנתיים הקרובות. את הדברים הללו מספק הבכיר לסוכנות הידיעות הקוריאנית, המביאה אלינו את המידע החדש.

עם סדרת ה-Galaxy S10 סמסונג הכירה לנו את מסך ה-Infinity-O, תצוגה מקצה לקצה בעלת חור מצלמה בודד או כפול בחלקו הימני והעליון של המסך בשביל תמונות הסלפי. אומנם, הדבר מחזיק אותנו צעד אחד אחורה ממסכים נטולי שוליים ללא הפרעה, כדוגמת מגרעת, מה שמעודד את סמסונג לפתור את הבעיה באמצעות הטמעה של מצלמת הסלפי מתחת למסך והפיכתה לבלתי-נראית.

מנגד, סגן חטיבת הפיתוח והמחקר מסתמך על כך שהטכנולוגיה תמשיך להתקדם כפי שהיא מתקדמת כיום, כך שנוכל לרכוש מכשירים נטולי חור מצלמה מכל סוג שהוא. למעשה, בתור בכיר בסגן חטיבת הפיתוח של סמסונג הוא מציין:

אפילו שלא יהיה אפשרי ליצור [סמארטפון נטול מגרעת] בשנה-שנתיים הבאות, הטכנולוגיה יכולה להתקדם לנקודה בה חור המצלמה יהיה בלתי נראה

מילת המפתח בדבריו הינה “יכולה”. הטכנולוגיה יכולה להתקדם קדימה, אך זו היא אינה הבטחה בשום מובן שנגיע לנקודה הזו בשנים הקרובות. עצם העובדה שהבכיר מעלה את האפשרות יכולה להעיד על רמז שהחברה בדרכה לפתור את הבעיה, אך כמו עם כל השערה אחרת, ייתכן שמאחורי דבריו לא עומדת משמעות נסתרת.

לצד היותה של החברה ראשונה להטמיע מצלמה בתוך מסך OLED, סמסונג שוקלת לשלב גם את הרמקולים בתוך התצוגה, כך שנקבל חוויית שמע חזקה מתמיד ללא צורך בחורים נוספים במסגרת או בחזית המכשיר. את הטכנולוגיה הזו ראינו כבר במספר מכשירים כדוגמת ה-Vivo NEX S, LG G8 ThinQ ועוד רבים נוספים.

השוואת מפרטים