ZTE Axon S (מימין) ו-ZTE Axon V (משמאל) (תמונות: NotebookItalia)

ZTE Axon S (מימין) ו-ZTE Axon V (משמאל) (תמונות: NotebookItalia)

קונספט מבית ZTE מציג סמארטפונים נטולי שוליים

| יום שלישי, 19 במרץ 2019, 14:14 | סלולר

חברת ZTE, אשר מחזיקה בבעלותה את המותג Nubia שהציג לנו בעבר את ה-Nubia X נטול השוליים, מציגה כעת בעצמה זוג מכשירים בעלי מסכים נטולי שוליים לחלוטין בעיצובים שלא ראינו עד כה. המכשירים החדשים נושאים את השמות ZTE Axon S ו-ZTE Axon V, אך שניהם מוגדרים כרגע תחת "קונספט" בלבד וייתכן כי החברה תשיק אותם לקהל הרחב עוד השנה.

ZTE Axon S 

המכשיר החלקלק יותר מבין השניים הינו ה-Axon S, כשזה מציע שילוב של עיצוב סליידר אותו אנחנו יכולים למצוא בשוק בדגמים של יצרנים אחרים כבר ברגעים אלו, יחד עם כמה רעיונות שקידמו את עיצובו של המכשיר כמה צעדים קדימה. בהדמיות החדשות של המכשיר ניתן להבחין ב-Axon S מגיע עם מסך נטול שוליים בחזיתו, אך לעומת שאר מכשירי הדגל שהחליטו להיפטר מהאפרכסת ולעבור למסך המפיק את הסאונד בעצמו, נראה כי ZTE מעדיפה לשמור על האפרכסת במקומה.

המסך עליו אנחנו מסתכלים הינו בעל פאנל OLED המסתיר תחתיו סורק טביעות אצבע, וזה מגיע לניצול יחס תצוגה מרשים של 95 אחוזים מהשטח הכולל. מה שמאפשר לסמארטפון לשמור על מסך נטול הפרעות הינו הסליידר הנחבא בחלקו האחורי, וזה נשלף הצידה לעומת מכשירים כדוגמת ה-Mi Mix 3 המציעים סליידר הנשלף כלפי מעלה. על גבי הסליידר ניתן להבחין במה שנדמה כמו אופציה לביצוע זום, אך עדיין לא פיענחו לחלוטין מה תפקידו של הסליידר המוצג.

מעל הסליידר המעוצב נגלה את זוג מצלמות הסלפי, עליהן אנחנו לא יודעים הרבה מלבד העובדה שאלו כנראה יעבדו בשיתוף פעולה עם סליידר הזום הנמצא תחתיהן. במידה וסגרתם את הסליידר ועברתם להסתכל על גבו של המכשיר, אנחנו מציעים לכם לחזור לחזית, כי בחלקו הזה של המכשיר אין כלום. פשוט כלום. ZTE שמרה על חלקו האחורי של ההתקן נקי ככל האפשר, כך שאפילו לוגו החברה או מערך הצילום לא נמצאים שם.

כדי לאפשר מצב בו הגב נקי לחלוטין ומהווה פיסת זכוכית יפה עליה ניתן להביט מידי פעם, ZTE העבירה את מערך הצילום והמבזק אל חלקו ההפוך של הסליידר. בחלקו הזה נוכל לגלות שלושה חיישני צילום שונים המציעים רזולוציה של 19 ו-48 מגה פיקסל, כשהחיישן השלישי נותר מסתורי לחלוטין. מפתחי הצמצם במערך הצילום נעים בין f/1.7 ל-f/2.4, אך גם f/3.8 מוזכר ואנחנו תוהים האם זה הוא חיישן בודד המאפשר מעבר בין f/2.4 ל-f/3.8, או חיישן נפרד לחלוטין המציע מפתח צמצם כה סגור.

יכולותיו של מערך הצילום מסתכמות בעובדה שזה מסוגל לבצע זום אופטי עד פי 5, נתון מרשים למדי בהתחשב בעובדה שמכשירים בעלי יכולות זום שכאלו נדירים בשוק הסמארטפונים כיום. בצד הטכני של הדברים, ניתן להבחין ברכיבים ה'רגילים' של הסמארטפון כמו כפתורי ויסות הווליום וכפתור ההדלקה והכיבוי בחלקה הימני של המסגרת, בעוד שהרמקול ומחבר הטעינה מסוג USB Type-C ממוקמים בחלקו התחתון של המכשיר.

אם כל זה לא הספיק לכם, אז כנראה תשמחו לדעת שה-Axon S תומך גם בקישורית הדור החמישי (5G), וזה אמור לבצע הופעה בשוק בהמשך השנה.

ZTE Axon V

רוצים מסך נטול שוליים אבל מצלמת סלפי הזמינה בכל שנייה ביום? כנראה שה-Axon V מיועד לכם. הדגם המוזכר מוחק לחלוטין את מבנה הסליידר אותו ראינו עם דגם ה-S, וממקם את מצלמות הסלפי בתוך מגרעת חיצונית בחלקו הימני והעליון של המכשיר. במיקום הזה בחרה ZTE על מנת להעלים את הצורך במגרעת הפוגעת בסימטריה של המסך, אם כי הסימטריה החיצונית כעת נפגעה.

על חזיתו של הסמארטפון צפוי לנצח מסך בגודל 6.8 אינץ', עם פאנל מסוג OLED וביחס תצוגה ארוך במיוחד של 21 על 9. את יחס התצוגה הנ"ל ראינו רק לאחרונה עם מכשירי הדגל של סוני, ומסכים שכאלו מיועדים לספק חוויית צפייה נוחה ומקיפה יותר. כמובן שאי אפשר להתעלם מזוג מצלמות הסלפי הממוקמות לצד המסך, וחשוב לדעת כי אחת מהן היא מצלמת תלת-ממד המשוערת לשמש את החברה למיפוי חפצים וסריקת פנים מאובטחת.

גבו של ה-Axon V אינו חלק באופן יוצא דופן כזה של ה-Axon S, וכאן נמצא מערך צילום כפול המתיישב בחלקו השמאלי והעליון, כשבין שני החיישנים ממוקם מבזק לד וכמעט באמצע מככב לוגו החברה. כפתור הכיבוי וההדלקה מוצא את מקומו מתחת לזוג מצלמות הסלפי, זאת כשכפתורי ויסות הווליום מתגלים בחלקה השמאלי והעליון של המסגרת.

גם הדגם הזה של ZTE עשוי לבצע הופעה בהמשך השנה, אך אנחנו לא בטוחים האם הדגם הנ"ל יגיע עם תמיכה ברשת הדור החמישי (5G) כך שנצטרך לחכות ולראות לאן הדברים יתפתחו בהמשך.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות