מכשיר ה-Xperia 1 יציג את כל התכנים ב-4K כל הזמן

Sony Xperia 1 (תמונה: סוני) Sony Xperia 1 (תמונה: סוני)

מכשיר ה-Xperia 1, השלישי בסדרת מכשירי ה-Xperia להגיע עם מסך 4K, עתיד להציג את כל התכנים ברזולוציה המוזכרת. לעומתו, דגמי ה-Xperia XZ Premium וה-Xperia XZ2 Premium הציגו תכנים ברזולוציית 4K רק כאשר נגלה הצורך בכך. לדוגמה, ברגע שתצפו בסרטונים דרך אפליקציית הגלריה או בסרטוני יוטיוב, אלו יוצגו ב-4K, אך מסך הבית ושאר האפליקציות הוצגו ברזולוציית Full HD.

נראה כי סוני מעוניין ללכת על כל הקופה עם דגם ה-Xperia החדש, ועל פי תשובתו של מנחה (Moderator) בפורומים אותם מפעילה החברה, ה-Xperia 1 יציג את כל התכנים (מסך הבית, אפליקציות, סרטונים, תמונות וכו’) ברזולוציה הגבוהה שלעיל. על הנייר, מסכו של הדגם החדש בסדרה מציע פריסה של 21 על 9 הממותג כ-CinemaWide, ופריסת הפיקסלים במסך עומדת על 3840 על 1644 פיקסלים.

אומנם, עם כוונתה הטובה של סוני להציג את התכנים ברזולוציה הגבוהה ביותר ולהתגאות ביכולותיו של המכשיר, אנו לא בטוחים כיצד הדבר ישפיע על חיי הסוללה במכשיר שמתבססים על סוללה בקיבולת ממוצעת של 3330 מיליאמפר/שעה בלבד. גם גודל המסך, שעומד על 6.5 אינץ’, לא אמור לתרום בשום מובן לחיי סוללה ארוכים, וכל שנותר לנו לקוות הוא שסוני תאפשר למשתמשים לבחור גם בעצמם את הרזולוציה בה הם מעוניינים לצפות.

לצד הדברים הללו, כל האפליקציות שאינן מציעות תמיכה ב-4K עדיין יוצגו על גבי ה-Xperia 1 ברזולוציית Full HD, כך שבמידה ואתם משתמשים באפליקציות שידועות באי-תמיכתן ברזולוציה הגבוהה הזו, תצטרכו להמתין לקבלת עדכון לאפליקציה המאפשר את הצגתה ב-4K. את ה-Xperia 1 סוני מתכננת להשיק בחודשי מאי-יוני, כשמחירו יעמוד על כ-1100 דולרים.

השוואת מפרטים