אפיק: למרות ההצלחה במכירות, המשחקים הבלעדיים ב-Epic Store הם רעיון זמני

| יום שני, 25 במרץ 2019, 17:30 | משחקים

בשיחה עם סטיב אליסון (Steve Allison), המוביל את חנות המשחקים של Epic בחברה, התגלה כי בשלב מסוים Epic כבר לא תנסה להציג משחקים בלעדיים לחנות שלה, לפחות לא באותו סדר גודל שבו היא עושה זאת כעת. לאחרונה Epic ספגה ביקורת על העסקאות שסגרה עם מפתחי משחקים שונים שבמסגרתן המשחקים הושקו ב-Epic Games Store באופן בלעדי לזמן של שנה. במיוחד, נראה כי השחקנים זועמים על ההשקה של Metro Exodus שנחטפה מ-Steam ברגע האחרון.

"אני לא חושב שאנחנו מתכננים לעשות זאת לנצח", אמר אליסון. "כנראה שנמשיך עם זה לזמן מה. כרגע זה בגלל שאנו דוחפים את המודל העסקי שלנו ועוזרים למפתחים לשגשג, אבל בנקודה מסוימת, בתקווה, מפתחים יגיעו אלינו מעצמם, או שאולי התעשיה כולה תתקדם ותשווה את התנאים שלה לשלנו", אמר אליסון. כיום Epic מציעה תנאים מפתים למפתחי המשחקים, אשר זוכים לשמור 88% מההכנסות בחנות שלה, בניגוד לחנויות אחרות בהן נתח המפתחים קטן יותר.

"אני מבין את הרגישות סביב הנושא הזה, לכן אני רוצה לענות בצורה מתחשבת. התשובה היא כן, בנקודה מסוימת יכול להיות שנרד לאפס, או למספר מצומצם ביותר של משחקים גדולים שיהיו בלעדיים בכל שנה נתונה. בהחלט לא נמשיך לעשות זאת באותו קנה מידה שאנו עושים כעת לתקופה ארוכה", אמר אליסון, והרחיב גם על התנאים שהוצעו למפתחים. לדבריו, התנאים המפתים מעוגנים בחנות לזמן ארוך, ואינם הולכים להיעלם לאחר תקופת "היכרות".

החנות של Epic חסרה אפשרויות רבות המוצעות ב-Steam, וגם במידה מסוימת ב-GOG ובחנויות מקוונות אחרות. החנות מאפשרת רכישה של משחקים, אולם לא הרבה מעבר לכך: הישגים (Achievements), שמירות ענן, ביקורות גולשים, פורומים ושלל אפשרויות אליהן התרגלו השחקנים ב-Steam עדיין חסרות אצל Epic. לכן, כאשר מכריחים אותם לרכוש משחק בחנות של Epic, השחקנים לא תמיד מרוצים – אם כי במקרים מסוימים המשחק עצמו זול יותר בחנות של Epic.

בינתיים, למרות הכעס מצד חלק מהשחקנים, נראה כי החנות של Epic, במצבה הנחות לעומת Steam, לא ממש מפריעה למשחקים להצליח. לפי דיווחים מהימים האחרונים, Metro Exodus – שהושק באופן בלעדי בחנות של Epic – מכר פי 2.5 יותר יחידות מאשר קודמו, Metro Last Light, שהושק ב-Steam. אין ספק כי הדבר הזרים למפתחי המשחק הכנסה יפה, במיוחד בהתחשב בנתח המוגדל ש-Epic מציעה למפתחים על פני Steam.

מקורות
PC Gamer
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות