קבוצת עליבאבא רוכשת את הסטארט-אפ הישראלי InfinityAR

צילום: infinityAR

חברת ההזנק הישראלית Infinity Augmented Reality נרכשה על ידי קבוצת Alibaba. החברה, שמשרדיה נמצאים ברמת גן, עוסקת במציאות רבודה. החברה מספקת ניתוח סביבה, קווים מנחים לבניית מוצרי מציאות רבודה וערכת פיתוח משלה המאפשרת שימוש במציאות רבודה במנועי משחק תלת מימדיים. מוצרי החברה מאפשרים למפתחים להשתמש במציאות רבודה בפרויקטים שונים.

סכום העסקה לא פורסם, אולם לפי הערכות שונות מדובר בסכום של כמה מיליוני דולרים, עד עשרה מיליון דולר. מאז שהוקמה החברה בשנת 2013 הושקעו בה כ-25 מיליון דולרים. לפי מידע שנמסר לעיתונות עובדי החברה ייקלטו במרכז הפיתוח לראיה ממוחשבת של עליבאבא.

מוטי קושניר, מנכ”ל החברה, אמר: “אנו מצפים להצטרף לעליבאבא, חברה טכנולוגית המחדשת ברמה בינלאומית, בתור חלק מהמעבדה הישראלית שלה לראייה ממוחשבת. המומחיות של עליבאבא בשימוש בטכנולוגיות והפיכתן למוצרי הדור-הבא תהווה פלטפורמה לטכנולוגיות עתידיות של ראיה ממוחשבת, מציאות רבודה ואינטלגנציה מלאכותית.”

מנהלת המעבדה לראיה ממוחשבת של עליבאבא, ליהי זלניק-מנור אמרה: “עליבאבא מאושרת לעבוד עם InfinityAR כצוות אחד, אחרי שנים של שותפות. הצוות המוכשר מציע ידע ייחודי בשילוב בין חיישנים, ראיה ממוחשבת וטכנולוגיות ניווט. אנו מצפים לחקור את הטכנולוגיות המובילות הללו ולהציע ערך נוסף ללקוחות, שותפים ומפתחים.”

כניסתה של עליבאבא לעולם המציאות המתקדמת התחיל כבר לפני כמה שנים. החברה השקיעה בסטארט-אפ ישראלי נוסף: Magic Leap, החברה המפתחת משקפי מציאות מועשרת. חוץ מהמעבדה לראיה ממוחשבת, אשר עובדת בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת תל אביב, עליבאבא הכריזה בעבר על פתיחת מעבדה בסין, שבה יעסקו החוקרים בדרכים להטמעת מציאות מדומה לפטלטפורמת המכירות הגדולה של החברה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים