Mi Air Purifier 2S (תמונה: Xiaomi)

Mi Air Purifier 2S (תמונה: Xiaomi)

סקירה: Xiaomi Mi Air Purifier 2S – מטהר אוויר לסביבה הביתית

מטהרי אוויר ביתיים אינם מוצר פשוט לבחינה לפני רכישה, כשההחלטה האם אנחנו בכלל צריכים מוצרים מסוג זה היא הראשונה והעיקרית. שיאומי פיתחה מספר מטהרי אוויר בעבר עד שהגיעה לדגם ה-Mi Air Purifier 2S שהושק לאחרונה בישראל, אך במולדתה בסין, לפחות באיזורים מסוימים במדינה, עדיין ניתן להיתקל בזיהומי אוויר הדורשים מוצרים מסוג זה, בעוד בישראל, כנראה פחות.

אז למה בכלל צריך מוצר מסוג זה? למרות שלא ניתן לראות זאת, הבית שלנו כנראה מזוהם בתרכובות אורגניות נדיפות, חלקיקים נשימים ומזהמים ביולוגיים כמו נבגים של עובש. מקורות הזיהום הביתי המגיעים אלינו הביתה הם מגוונים וכוללים פליטה מתהליכי שריפה, למשל, מבישול, מעישון וכן מפליטת מזהמים מחומרי ניקוי, מחומרי בנייה ומפריטי ריהוט. בקיצור, כנראה שלחלקנו אין אוויר נקי בבית ולשיאומי יש את הפתרון.

עיצוב והפעלה – Mi Air Purifier 2S

מטהר האוויר Xiaomi Mi Air Purifier 2S הינו מוצר בעל נוכחות משמעותית בסביבת הבית. מדובר במוצר גדול יחסית, כזה שתופס לא מעט מקום ומגיע בגובה 73.5 ס"מ ורוחב ועומק של 26 ס"מ. בחלקו העליון ממוקמים המאווררים, החסומים על-ידי רשתות פלסטיק קשיחות, האמורות להקשות על הכנסת אצבעות. צבעו הלבן, יחד עם רשתות הפלסטיק הקשיחות מקנות לו מראה המזכיר את זה של רמקול, אף שלא מדובר במוצר שנוכל לשלוט בו באמצעות הגוגל אסיסטנט.

על גבי מטהר האוויר נוכל למצוא מסך OLED צבעוני, בו נוכל לראות פריטי מידע חשובים כמו מצב האוויר, הטמפרטורה ואחוזי הלחות בחדר בו הוא נמצא. בחלק העליון של המטהר קיים חיישן לזיהוי עוצמת האור בחדר, כך שהתצוגה מתאימה את עצמה באופן אוטומטי ופס ירוק מעדכן בהצצה חטופה האם מצב האוויר תקין.

Mi Air Purifier 2S (צילום: צחי הופמן)

Mi Air Purifier 2S (צילום: צחי הופמן)

ההגדרה של מצב אוויר תקין עומדת בטווח הנע בין בין 0 ל-75, כאשר השלב הבא בסקאלה מגיע בטווח שבין 75 עד 150 ובמצב אדום, שמעיד על מצב אוויר שאינו תקין, מגיעה הסקאלה ל-150 או יותר. בפועל, הנתון הכי גבוה שהגעתי עליו עמד על 40, כאשר בדרך כלל היה הנתון יורד לאזור ה-10 ואפילו פחות.

ניתן לצפות לכך שהנתונים יהיו נמוכים בסביבה רגילה בישראל וכי נראה עליה רק במידה וישנם גורמים שמשפיעים על הסביבה – אתר בנייה ליד הבית, למשל, או אנשים שמעשנים לרוב בסביבתנו עשויים להשפיע על התוצאות שיציג מטהר האוויר. יחידת המדידה היא PM, כאשר החיישן של שיאומי מודד את איכות האוויר ב-2.5PM. ניתן לכבות את התצוגה באמצעות האפליקציה או דרך כפתור פיזי הממוקם בגב המכשיר.

בדומה למוצרים אחרים של שיאומי, גם ה-Mi Air Purifier 2S ניתן לשליטה באמצעות אפליקציית Mi Home של החברה (לאנדרואיד \ ל-iOS). מכיוון שה-Air Purifier 2S מגיע עם התקן WiFi פנימי, ניתן לשלוט בו מרחוק עם האפליקציה וגם לקבל מידע על מצב האוויר, הטמפרטורה ואחוזי הלחות בחדר. האפליקציה מאפשרת מעבר מהיר בין מצבי העבודה של המטהר וגם תזמון ההפעלה והכיבוי שלו.

אופן פעולה שוטף

אחד הדברים המעניינים ביותר במוצר כמו ה-Mi Air Purifier 2S מגיע בשימוש הראשון בו, עוד לפני שאנו יודעים האם מצב האוויר בבית שלנו תקין או לא. לשמחתי, מצב האוויר הכללי בביתי היה תקין (ניסיתי למקם את המטהר בחדרים שונים), מה שמעיד על כך שלא נדרשת פעולה של מטהר אוויר מלכתחילה. ואומנם אצלי בבית אין צורך במוצר מהסוג הזה, כמעט בטוח שבאזורים אחרים בארץ או במקומות הנמצאים ליד אתרי בנייה, הצורך במטהר האוויר עולה.

המטהר יודע לנקות את האוויר בחדר שלכם בערך ב-10 דק', עבור חדר ששטחו עד 37 מ"ר. למטהר יש חיישן לייזר המזהה את החלקיקים שבאוויר, אשר גודלם קטן מ-0.3 מיקרו-מטר. מסנן האוויר הוא תלת שכבתי, ובנוי כמו צינור גדול בתצורת 360 מעלות. השכבה החיצונית מסירה חלקיקים גדולים באוויר כמו אבק ושיער, השכבה השנייה מסירה חלקיקים בגודל מיקרוני ולוכדת חיידקים מזיקים, והשכבה הפנימית עשויה פחם פעיל והיא מסירה גזים רעילים, ריחות וחומרים מזיקים אחרים. לא הצלחתי לזהות נטרול ריחות בבית באמצעות הפילטר הקיים במסנן.

שיאומי מציעה לרכוש שני סוגים שונים של פילטרים: מסנן Mi Air אנטיבקטריאלי, אשר יעיל לסינון חיידקים וקרדית האבק ונמכר ב-150 שקלים, ומסנן Mi Air Anti-Formaldehyde, המשמש לסינון מתכות כבדות, ריחות לא נעימים וחומרים אורגניים ונמכר תמורת 170 שקלים.

הפעלת המטהר מתבצעת בלחיצת כפתור בודדת על גבי החלק העליון שלו או באמצעות אפליקציית Mi Home. ברגע שמפעילים את ה-Mi Air Purifier 2S במצב ברירת המחדל שלו, שוכחים ממנו. הוא שקט מאוד ולא מורגש. למטהר האוויר שלושה מצבי עבודה:

  • מצב אוטומטי – בו המאוורר עובד בצורה שקטה.
  • מצב לילה – בו המאוורר עובד אפילו חלש יותר כדי שלא יפריע לנו לישון.
  • מצב ידני – ניתן להתאמה. במקרה שמגדירים את המצב הידני על המקסימום, המאוורר עובד עם רעש חזק.

החלפת הפילטר נדרשת כל חצי שנה, כאשר בכל פעם שמדליקים את המטהר, מידע בנושא מופיע באחוזים על גבי הצג. עלות הפילטר המגיע עם המטהר עומדת על כ-200 שקלים. ה-Mi Air Purifier 2S היה אצלי בבית קצת יותר משבועיים והוא עבד אצל עוד סוקר לפני שהגיע אליי. הפילטר עצמו התלכלך רק מעט באבק. מה שמראה שבסך הכל האוויר נקי בבתים בישראל.

השורה התחתונה

מטהרי אוויר כדוגמת ה-Mi Air Purifier 2S אינם מוצר שיהיה רווח בכל בית בישראל, ושיפור משמעותי באיכות החיים שלי בעקבות השימוש בו לא נרשם, כשעל-פי המידע שהוא הציג לי, כנראה שאני לא צריך מוצר כזה אצלי בבית. מי שהמוצר מתאים להם לסביבה הביתית או אולי במשרד, ודאי יודעים זאת עוד לפני הרכישה, אך לא בהכרח. אם אתם מוצאים את מטהר האוויר כמוצר נדרש עבורכם, תמצאו גם שמטהר האוויר של שיאומי פשוט לשימוש, שקט למדי בזמן העבודה ובעל הפעלה פשוטה באמצעות אפליקציה.

מחיר: 749 שקלים (יבואן רשמי: המילטון, שנה אחריות)

הסקירה פורסמה במקור באתר The Gadget Reviews, לחצו כאן לסקירות נוספות

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות