עושה עלייה: Nokia 9 PureView מגיע לישראל במחיר 2690 שקלים 

Nokia 9 PureView (תמונה: נוקיה) Nokia 9 PureView (תמונה: נוקיה)

כחודשיים בלבד לאחר שהוכרז באופן עולמי והושק במספר מדינות מצומצם, ה-Nokia 9 PureView מגיע לישראל במחיר של 2690 שקלים. את הנוקיה 9 חשפה חברת HMD Global יחד עם חשיפתו של מערך הצילום המחומש שבגבו, אך מיד עם הגעתו של המכשיר למשתמשים גילינו כי יש לא מעט שצריך לדעת גם מעבר לנייר.

בחלקו הקדמי של הסמארטפון מככב מסך בגודל 5.99 אינץ’, עם פאנל מסוג P-OLED, ברזולוציית +Quad HD ובפריסה של 2880 על 1440 פיקסלים. צפיפות הפיקסלים גבוהה למדי ומסתכמת ב-538 פיקסלים לאינץ’, מה שאמור לספק לנו חוויית צפייה חדה יותר. המסך תומך גם בהצגת תכנים ב-HDR10, ובזכות היותו מסוג OLED נוכל להנות כאן גם מתצוגת Always-on display שתציג לנו את השעה בכל רגע נתון.

את מכשיר הדגל המדובר בנתה נוקיה באמצעות זכוכית מסוג גורילה גלאס 5 המתיישבת מלפנים ומאחור, כשבין זוג שכבות הזכוכית מחברת מסגרת אלומיניום מסדרה 6000. עיצובו הכללי של המכשיר מאפיין את שנת 2018 יותר מאשר את שנת 2019, כשבחזיתו לא נוכל להבחין בשום מגרעת, אלא במסך המוגבל על ידי שוליים גדולים באופן יחסי לשאר מכשירי הדגל המובילים כרגע. מתחת לפאנל הזה ממוקם סורק טביעות אצבע, ועל פי הדיווחים ברשת, זה הוא לא המוצלח ביותר מביניהם.

מתחת למכסה המנוע פועמת מערכת השבבים Snapdragon 845, המיוצרת בתהליך 10 ננו-מטר וכוללת 4 ליבות עוצמתיות מסוג Kryo 385 Gold בתדר מירבי של 2.8 גיגה-הרץ, יחד עם 4 ליבות חסכוניות בחשמל מסוג Kryo 385 Silver אשר רצות בתדר מירבי של 1.7 גיגה-הרץ. לצידן נגלה גם רכיב זיכרון עבודה על סך 6 גיגה-בייט, ו-128 גיגה-בייט של נפח אחסון שאינו ניתן להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון.

מערך הצילום מהווה את גולת הכותרת של המכשיר, כשכאן אנחנו נחשפים אל לא פחות מ-5 חיישני צילום נפרדים, אשר זהים במפרטם אך שונים בתפקידם. במערך הזה כולם בעלי מפתח צמצם של f/1.8, עם אורך מוקד של 28 מ”מ וגודל פיקסלים העומד על 1.25 מיקרו-מטר. שניים מתוך החמישה מסוגלים לצלם בצבע, בעוד ש-3 החיישנים הנותרים לוכדים אור בשחור/לבן בלבד. בזמן צילום תמונה כל החיישנים נכנסים לפעולה, מה שמספק לנו מעל 60 מגה פיקסלים של מידע אשר מעובדים לתוך תמונה סופית ברזולוציית 12 מגה פיקסל.

הנוקיה 9 אינו מכוון את עצמו באופן ישיר למשתמש הרגיל, אך ייתכן שגם זה יעשה בו שימוש נאות. עם המכשיר הזה נוקיה מכוונת היישר אל הצלמים שמוצאים את עצמם בין התפר של צילום בסמארטפון לבין המעבר אל מצלמות מקצועיות, ושאינם רוצים להתפשר על איכות התמונה. המכשיר מציע צילום ב-RAW, ובהפעלה הראשונית שלו תופנה אליכם השאלה האם ברצונכם להתקין את אפליקציית Lightroom למובייל, כך שתוכלו לערוך את תמונות ה-RAW שלכם לאחר צילומן.

Nokia 9 (צילום: שלומי טורג'מן, גאדג'טי)
Nokia 9 (צילום: שלומי טורג’מן, גאדג’טי)

באמצעות המידע המרובה אותו המעבד מקבל ממערך הצילום המחומש וממצלמת העומק הנוספת (Time-of-Flight), ניתן לייצר באמצעות המכשיר תמונות פורטרייט מרשימות במיוחד. על הנייר, המכשיר אמור להבדיל באופן מדויק למדי בין האובייקט המצולם לרקע אותו הוא אמור לטשטש, זאת תוך שמירת מפת העומק למקרה שתרצו לשנות את הפוקוס או את רמת הטשטוש לאחר הצילום.

בחזרה לחזיתו של הנוקיה 9, ישנה מצלמת סלפי ברזולוציית 20 מגה פיקסל עם מפתח צמצם של f/2.0, כשזו תומכת בצילום תמונות עם טווח דינמי רחב כך שתוכלו לצלם גם במצב בו התאורה מאחוריכם חזקה. את כל התמונות הללו תצטרך לסחוב סוללה בקיבולת 3320 מיליאמפר/שעה, הנטענת במהירות דרך מחבר מסוג USB Type-C בהספק של 18 וואט. ניתן להטעין את המכשיר גם באמצעות משטח טעינה אלחוטי, אך במצב הזה תצטרכו להסתפק ב-10 וואט בלבד.

את ה-Nokia 9 PureView תוכלו להשיג כבר מהיום דרך הרשתות הנבחרות בצבע כחול, עבור 2690 שקלים. המכשיר מוגן מפני מים ואבק בתקן IP67, ומריץ את מערכת ההפעלה אנדרואיד 9 פאי במסגרת השתתפותו בפרויקט Android One – מה שאמור לספק לו עדכוני תוכנה חודשיים מהירים.

השוואת מפרטים