המשחק PUBG נחסם בנפאל בעקבות הנחיית פסיכיאטרים

משחק הבטאל-רויאל המפורסם Playerunknown's Battlegrounds, הידוע בכינוי PUBG, נחסם לפני כמה ימים במדינת נפאל. המשחק נחסם לאחר שמחלקת הפשע העירוני בנפאל הגישה בקשה לבית המשפט המחוזי בקטמנדו לחקיקה בנושא, מפאת עניין לציבור, הנוגעת ל-PUBG. יום לאחר מכן, רשות התקשורת של נפאל הורתה לכל ספקיות האינטרנט במדינה ולחברות הסלולר לחסום את המשחק.

מפקד מחלקת הפשע העירוני, דירג' פרטפ (Dhiraj Pratap) אמר בריאיון לעיתון "קטמנדו פוסט":

קיבלנו מספר תלונות מהורים, בתי ספר וארגוני חינוך בקשר להשפעה של המשחק על ילדים. התייעצנו גם עם פסיכיאטרים לפני שביקשנו מבית המשפט לחסום את המשחק. הורים ובתי ספר התלוננו כי המשחק משפיע על הלימודים של ילדיהם, וגורם להם להתנהג באופן יותר אגרסיבי. כאשר התייעצנו עם פסיכיאטרים, הם אמרו כי האלימות במשחק יכולה להפוך אנשים לאגרסיביים יותר בחיים האמיתיים.

זו לא הפעם הראשונה שבה PUBG נחסם במדינה כלשהי. בהודו, המשחק נחסם מוקדם יותר החודש באופן זמני, בכמה ערים, בתקופת הבחינות. החסימה הזמנית נועדה לאפשר לתלמידים להתרכז בלימודים, ונועדה להמשך כחודש. עם זאת, החסימה בהודו הוסרה תוך ימים מספר – וזאת למרות שנציגי המשטרה בערים הללו הביעו חשש מתמשך להתמכרות למשחק, שממשיכה גם אחרי תקופת הבחינות.

PUBG הוא משחק "באטל רויאל", בו השחקנים מוצנחים לאי המשמש זירת לחימה. עליהם למצוא כלי נשק, להלחם בשחקנים האחרים ולהיות האחרונים ששורדים את הקרב, לבד או בקבוצה. המשחק הפך לפופולארי במיוחד בשנת 2017 על המחשב האישי, ומאז הגיע גם לסמארטפונים, שם צבר קהל שחקנים גדול.

מקורות
PC Gamer
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות