פלאפון מוסיפה תמיכה ב-VoLTE ו-Wifi Calling

פלאפון צילום: גאדג’טי

פלאפון הכריזה על שדרוג הרשת הסלולרית שלה והטמעת טכנולוגיית ה-IMS בליבת הרשת של החברה, יחד עם הוספת תמיכה בטכנולוגיית VoLTE לשיחות קוליות על גבי רשת הדור הרביעי (LTE) ו-WiFi Calling לשיחות על גבי רשת ה-WiFi.

החברה עדכנה את ליבת הרשת המבוססת על ציוד של חברת אריקסון על מנת לאפשר ניצול יעיל יותר של משאבי הרשת, מה שמאפשר לה להוסיף את שני השירותים החדשים שנועדו לספק למשתמשי הרשת יכולות לניהול שיחות קוליות במצבים בהם קליטת רשת הדור ה-3 של החברה לא מאפשרת ניהול שיחות תקינות.

בעוד רשת הדור הרביעי LTE נמצאת בשימוש מזה מספר שנים בישראל, רשת זו נועדה באופן טבעי לתמוך רק בהעברת מידע, כאשר השיחות עצמן מבוצעות על גבי רשתות דור 2 או 3. כאן נכנסת לשימוש טכנולוגיית ה-VoLTE (ר”ת Voice over LTE) המאפשרת ניהול שיחות על גבי רשת דור 4.

בדומה ל-VoLTE, טכנולוגיית ה-Wifi Calling מאפשרת ניהול שיחות על גבי רשת ה-Wifi של המשתמש כאשר אין רשת סלולרית זמינה. שתי הטכנולוגיות החדשות זמינות באופן מיידי במכשירים תומכים ואינן דורשות שימוש בתוכנה יעודית.

לפי אילן סיגל, סמנכ”ל שיווק פלאפון:

פלאפון מכירה בצורך של הלקוח להיות מחובר וזמין מכל מקום ובכל זמן כמו גם את הציפייה לקבל מחברת הסלולר שירות מתקדם, איכותי וחדשני ליצירת חוויה מעולה. בשנים האחרונות הובלנו מהלכים רבים והשקנו שירותים מתקדמים וחדשנים לטובת הלקוח. שיפרנו ושדרגנו את יכולות לרשת המהירה בישראל על ידי הטמעת טכנולוגית 4X4MIMO ו-BEAM FORMING, QAM256. אנו ממשיכים להשקיע ברשת והטמעת מערכת ה-IMS מאפשרת לספק ללקוח מעטפת שירותים מתקדמים וחדשניים נוספים, כשירות VoLTE & Wifi calling המקנים ללקוח איכות שיחה משופרת וגבוהה וזמינות מירבית.

השוואת מפרטים