Facebook (תמונה: Facebook)

Facebook (תמונה: Facebook)

פייסבוק מעדכנת את עיצוב האתר והאפליקציה ומוסיפה פיצ’רים חדשים

בכנס המפתחים F8 של פייסבוק הציגה החברה חידושים לאתר ולאפליקציה של הרשת החברתית העצומה, וכאן אנחנו מוצאים חידושים גם בגזרה העיצובית וגם בגזרה המעשית. פייסבוק מוסיפה לא מעט פיצ’רים חדשים דרך העיצוב העדכני, בין אם דרך שינוי פיצ’רים קיימים ובין אם דרך הוספת פיצ’רים שלא היו זמינים לפני העדכון.

לעדכון המדובר פייסבוק קוראת FB5, וזה משחרר אותנו מהצבע הכחול אשר שלט עד לאחרונה על האפליקציה ועל אתר האינטרנט, זאת לטובת צבע לבן ונקי בהרבה עם שילובים עדינים של הצבע הכחול והישן יותר. אתר האינטרנט יקבל את השינוי העיצובי המשמעותי ביותר, ובו נוכל לראות לראשונה ממשק משתמש נקי ונוח לעין, זאת בדומה לאפליקציה החדשה.

מה חדש בקבוצות של פייסבוק?

מעבר לגזרת העיצוב, פייסבוק משפרת את טאב הקבוצות, כך שכעת במקום רק להציג בפניכם פוסטים רק מקבוצות לעומת פוסטים משלל הרשת החברתית, תמצאו כאן הצעות לקבוצות שאולי יעניינו אתכם, הצעות לקבוצות שחבריכם נמצאים בהן, חיפוש קבוצות באמצעות קטגוריות ואת הפוסטים מהקבוצות האהובות עליכם.

הפיצ’ר המרכזי והרחב אותו הוסיפה פייסבוק מתבטא בהתאמה אישית של קבוצות למשתמש. לדוגמה, במקרה ומדובר בקבוצה העוסקת בתמיכה במקרים בריאותיים, החברים בקבוצה יוכלו לפני העלאת פוסט לשלוח בקשה למנהל הקבוצה להעלות אותו בשמם, כך שזהותם תישמר בפרטיות במקרים בו הם זקוקים לכך.

דוגמה נוספת מספרת לנו על כך שקבוצות לחיפוש עבודה יוכלו להשתמש בתבנית מוכנה מראש של חיפוש עבודה או מציאת עובדים, מה שיעזור למעסיק ולמועסק למצוא אחד את השני מהר יותר מאי פעם. גם בקבוצות מכירה וקנייה, תוכלו כעת לרכוש את המוצרים המופיעים בשידור החי מבלי לעזוב אותו ולפספס רגע חשוב, כך שתוכלו לרכוש מוצרים באותו הזמן בו אתם צופים בלייב המציג אותם.

דברים שבין חברים

מחפשים חברים חדשים הנמצאים באיזור החדש אליו עברתם? הכירו את “Meet New Friends“. פייסבוק הוסיפה אפשרות זו על מנת שתוכלו להכיר אנשים בסביבתכם, אם זה בסביבת העבודה, בית הספר או ברחוב. כדי לדעת שמי שאתם עומדים להכיר רוצה גם הוא להכיר חברים חדשים, פייסבוק דאגה להשאיר את האפשרות לכניסה לקטגוריה החדשה לבחירת המשתמש, כך שאם מצאתם אדם בקטגוריה הזו, תדעו שהוא נמצא שם מבחירה וגם הוא נמצא בחיפוש אחר חברים חדשים באיזור.

אם אתם מחפשים אחר חבר חדש בקטע רומנטי יותר, תשמחו לשמוע על אפשרות הדייטינג החדשה בפייסבוק. הפיצ’ר שנקרא “Secret Crush” זמין כבר עכשיו ב-5 מדינות, ויורחב לעוד 14 מדינות נוספות בהמשך (ישראל לא ביניהן). באמצעות פיצ’ר זה תוכלו ליצור רשימה הכוללת עד 9 אנשים אותם תרצו להכיר באופן רומנטי, ואם אחד/אחת מהאנשים שהוספתם לרשימה הצטרפו גם הם לשימוש בפיצ’ר המדובר, הם יקבלו התראה שלמישהו יש קראש עליהם.

Facebook New Design (תמונה: Facebook)

Facebook New Design (תמונה: Facebook)

האם הם יידעו שאתם אלו שהוספתם אותם לרשימה שלכם? לא. אך אם הם גם יוסיפו אתכם לרשימת הקראש שלהם, שניכם תקבלו התראה על כך שנמצא חיבור ביניכם. במידה והאנשים שהוספתם לרשימתכם לא משתמשים בפיצ’ר הזה או שלא הוסיפו אתכם לרשימתם, אף אחד לא יידע שאי פעם הוספתם אותם לרשימת האהבה הסודית שלכם, כך שאם זה קורה, ההתאמה מגיעה משני הצדדים.

טאב נוסף אותו פייסבוק הוסיפה הוא טאב האירועים (Events), דרכו תוכלו לראות כל מה שקורה סביבכם, ואם אלו אירועים, מסעדות מעניינות או פגישה שקבעתם עם חברים, הכל יופיע שם.

ולבסוף, הפיצ’ר הסוגר את הרשימה מתבטא גם הוא בגזרת הקניות, וכעת אנשים הגרים בארצות הברית יוכלו לשלם  ולקבל כמשלוח דברים שהם רכשו מקטגוריית ה-Marketplace בפייסבוק היישר מהאפליקציה עצמה.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות