נלחמים בשוק האפור: Ubisoft מאמצת שיטה חדשה להפעלת מפתחות משחקים

| יום שני, 6 במאי 2019, 11:34 | משחקים

חברת Ubisoft, המוכרת בשל סדרות משחקים מפורסמות כמו Assassin’s Creed, עוברת לשיטה חדשה של הפעלת משחקים. אם עד היום יכולנו לרכוש מפתח (קוד להורדה), להזין אותו בחנות של החברה ולקבל גישה למשחק, בעתיד התהליך כולו ייראה שונה – לא עוד נראה את הקוד עצמו. גם חנויות צד ג’ המוכרות משחקים לא ייחשפו לקוד המפעיל את המשחק, ולמעשה ישמשו כמתווך בין הלקוח לחנות של Ubisoft.

מפתחת המשחקים הגדולה חברה ל-Genba Digital, בית תוכנה בריטי המאפשר לרכוש משחקים בטכנולוגיה חדשה, ששמה “הפעלה שקטה” (Silent Key Activation). בשיטה זו, התהליך המערב רכישת מפתח והזנתו בשירות עובר לרקע, ואינו חשוף ללקוח. התהליך נועד למנוע מצב שבו חנויות צד ג’ עושות שימוש לא לגיטימי במפתחות של משחקים.

לדברי Genba, תהליך הפצת המפתחות כיום הוא מסורבל ובעייתי. מפיצות נוהגות לתת לחנויות משחקים רשימה של מפתחות, אותם יכולה החנות למכור (באמצעות מפתחות אלו הקונה מפעיל את המשחק). עם זאת, כאשר חברת משחקים כמו Ubisoft עורכת מבצע ומוכרת מפתחות במחיר מוזל, אין לה אפשרות לוודא כי מפתחות אלו אכן נמכרו לצרכן במחיר מבצע. התוצאה היא שחנויות צד ג’ יכולות להונות את הלקוח, למכור מפתח מוזל במחיר מלא, ולהרוויח את ההפרש. יתר על כן, המפתחות יכולים לדלג לקונים במדינות עם תמחור שונה, ושוב להניב למוכר רווחים בניגוד לתנאים.

שיטת Silent Key Activation שונה באופן ניכר. ראשית, במקום לספק לחנות רשימת מפתחות, החנות תקבל מפתח אחד בכל פעם: רק כאשר התבצעה רכישה, החנות תקבל את המפתח הבא למכירה. שנית, החנות לא נחשפת למפתח עצמו, וגם לא הלקוח – במעמד הרכישה על הלקוח להזין את פרטי חשבון ה-Uplay שלו, ולאחר מכן המשחק יופיע בחשבונו כרגיל. תהליך הנפקת המפתח והפעלת המשחק מתרחש כולו ברקע, באופן אוטומטי וללא התערבות אנושית.

השיטה החדשה צפויה לחזק משמעותית את הביקורת ויכולות הניטור של החברה לכל מפתח שנרכש. לטענת Genba, הפעלת משחקים ללא קוד הולכת להיות השיטה העיקרית שבה נרכוש משחקים בעתיד. עם זאת, השיטה לא מגנה בפני משתמשים שיינסו למכור את חשבונם לאחרים. חברת Genba מכירה באפשרות זו, אך מתייחסת אליה בביטול. מנכ”ל החברה אמר “אני מניח שעדיין תוכל למכור את החשבון שלך, אבל Ubisoft תעלה על זה. זאת גם אפשרות מאוד מבולגנת למכור משחקים.”

מקורות
GamesIndustry.biz
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות