כונן קשיח מכני פתוח

כונן קשיח מכני פתוח

מכירות הדיסקים הקשיחים צפויים לרדת בעד 50% בשנת 2019

| יום שלישי, 7 במאי 2019, 12:30 | חומרה, מחשבים

בעוד שידוע כי תחום הכוננים הקשיחים נמצא בירידה בשנים האחרונות לאור התחזקות שוק כונני ה-SSD, דוח חדש של חברת Nidec היפנית מציג בפועל את השינויים בשוק הקשיחים העולמי וצופה לירידה של 50% במשלוחי הקשיחים במהלך 2019.

חברת Nidec היא יצרנית מנועים חשמליים המשמשים רכיב מרכזי בכוננים קשיחים מכניים והיא שולטת על כ-85% משוק הקשיחים העולמי, לכן ניתן להתייחס לדוח של החברה כמשקף לכלל תחום הקשיחים. בעוד בשנת 2010 החברה שלחה כמעט 650 מיליון מנועי קשיחים, מספר זה ירד ל-376 מיליון בשנת 2018 עם צפי למכירות של כ-309 מיליון מנועי קשיחים בלבד ב-2020.

פרט חשוב נוסף אותו הדוח מראה היא החלוקה של הקשיחים לפי סוגי השימוש. בעוד במוצרים המכילים קשיחים המגמה הכללית נשארה דומה במהלך כל השנים, עם ירידה בכמות הקשיחים מלבד בשוק שרתי אחסון המידע, שוק המחשבים הביתיים צנח מ-289 מיליון יחידות ב-2013 ל-65 מיליון בלבד ב-2019.

גרף מכירות כוננים קשיחים לפי סוגי שוק (מקור Nidec)

גרף מכירות כוננים קשיחים לפי סוגי שוק (מקור Nidec)

אם לפני מספר שנים כונני ה-SSD נחשבו כתוספת למערכות המחשב הביתיות בהם השתמשו בנוסף לקשיח רגיל לאור המחיר הגבוה של כונן ה-SSD, היום ניתן לקנות כונני SSD בנפחים של 500GB ויותר במחירים “סבירים” שיורדים באופן קבוע, כשהם מספקים פתרון מהיר ואמין יותר מאשר קשיח רגיל.

בעוד יצרני קשיחים רבים, דוגמת WD, משקיעים יותר ויותר מאמצים בתחום כונני ה-SSD, הפיתוחים האחרונים בתחום הקשיחים עם טכנולוגיית ה-HAMR של סיגייט וטכנולוגיית ה-MAMR של WD מציגים את העתיד של הקשיחים המכניים כפתרון אחסון בנפח גבוה בעיקר לשוק העסקי, בזמן שהמגזר הביתי עובר לכונני SSD.

מקורות
anandtech
דו
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות