תמונה: Google

תמונה: Google

גוגל עומדת להגדיל את כמות הפרסומות שתציג למשתמשים בשירותיה

| יום רביעי, 15 במאי 2019, 17:30 | סלולר, תוכנה ואינטרנט

במהלך כנס Marketing Live אותו היא עורכת עבור מפרסמים, הכריזה גוגל על אוסף כלי פרסום חדשים אותם היא תשלב בשירותי החברה השונים, מה שאומר שאנו המשתמשים עומדים לקבל הרבה יותר פרסומות ממה שהתרגלנו עד עכשיו דרך שירותיה השונים של החברה.

מנוע ההכנסות העיקרי של גוגל הן הפרסומות אותן היא מציגה במהלך השימוש באפליקציות השונות שלה או ביצוע החיפושים ברשת, ולאחרונה החברה חשה האטה ברמת בצמיחת הכנסותיה מפרסומות. ברבעון הראשון של השנה חוותה החברה ירידה בכמויות קליקים על פרסומות, שמגיעה בעיקרה מיוטיוב, וירידה (19%-) בעלות שהחברה גובה לקליק דרך שטחי הפרסום שלה. כאן נכנסים הכלים החדשים למפרסמים שאמורים להגדיל את הכנסות הפרסום של החברה.

אחד הכלים הראשונים הוא "גלריית" פרסום שתחליף פרסומות בודדות ותאפשר למשתמשים לגלול תמונות מוצרים שונות כשהן יופיעו בתוך אפליקצייות Google במכשירי הסלולר וכלי פרסום נוסף יופיע במנוע ההמלצות (Discover) שמציגה גוגל בעמוד הבית באפליקציה שלה. גוגל צופה כי השינויים הקרובים יגדילו בעד 25% את רמת החשיפה של הפרסומות לעומת פרסומות רגילות.

פרסומות בתוצאות חיפוש ואפליקציית גוגל (מקור גוגל)

פרסומות בתוצאות חיפוש ואפליקציית גוגל (מקור גוגל)

מקום נוסף בו אנו צפויים להיתקל בגידול בפרסומות שיוגשו לנו הוא יוטיוב, כאשר החברה תשלב פרסומות בין הסרטונים המומלצים אותן התוכנה מציגה למשתמשים. את השינוי הגדול אותו גוגל תבצע אפשר לרכז למשפט פשוט – הגדלת שטחי הנדל"ן של הפרסומות. בעוד פרסומות היו חלק קבוע בעבור גוגל, החברה רוצה להגדיל ולשפר את הפרסומות אותן אנו רואים ולהגדיל את כמות הרכישות אותן המשתמשים מבצעים באמצעותן.

פרסומות חדשות ביוטיוב (מקור גוגל)

פרסומות חדשות ביוטיוב (מקור גוגל)

אף שהגדלת כמות הפרסומות תיעשה באופן הדרגתי, לפי הפרסומים של גוגל העובדה כי נראה יותר ויותר פרסומות איננה מעודדת את המשתמשים. עם זאת, צריך לזכור כי בסופו של יום הפרסומות הן מנוע ההכנסה של החברה שמאפשר לה לספק את שלל השירותים החינמיים שלה למשתמשים.

מקורות
google
google
google
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות