מפת דרכים חדשה לחטיבת המובייל של סוני רומזת ליציאתה מישראל

שלט סוני צילום: אוהד צדוק, גאדג’טי

לאט, בשקט ובזהירות, מכשיריה של סוני הפסיקו להימכר בישראל, מה ששימש כהכנה למפת הדרכים הסופית אותה אנחנו רואים עכשיו – מכשיריה של סוני לא יימכרו יותר בישראל. במסגרת מפת הדרכים החדשה החברה מדגישה כיצד ברצונה להפוך את ההפסדים הרבים מחטיבת המובייל לרווחים עד לשנת הכספים הבאה.

בתמונה המתארת את האיזורים בהם סוני תפקס את מאמציעה מעתה ואילך, אנחנו רואים כי סוני מפסיקה את פעילותה ברוב המדינות בהן פעלה, ומצטמצמת אל אירופה, יפן, טאיוואן והונג-קונג בלבד.

בין האיזורים המסומנים באדום בתמונה מטה נוכל להבחין באיזורים נרחבים הכוללים בתוכם גם את ישראל, מקסיקו, אוסטרליה, קנדה, אפריקה, המזרח התיכון, דרום אמריקה ומדינות רבות אחרות. בנוסף לכך, ניתן לראות שבאיזורים המסומנים בירוק סוני מפרטת את צעדיה, כשבמפעל בסין היא תפחית את הייצור, בשוודיה תוריד את הפוקוס על סמארטפונים וביפן תפחית את השימוש בעיצובי חוץ.

מאלקטרה מוצרי צריכה, נציגת סוני מובייל בישראל, נמסר:

נציגי סוני מובייל נמצאים איתנו בקשר יומיומי ואין כרגע כל שינוי בנוגע לשיווק ולהפצת המותג בישראל. מעבר לכך, בימים אלה אנו מתכננים את השקת הסדרה החדשה של סוני בישראל.

סוני מדגישה כי הצמצום המוזכר הוא חלק מהגישה החדשה של החברה במטרה לנצל את היכרות העולם עם שם המותג, זאת בכוונה להרים את החטיבות החלשות שלה כמו חטיבת המובייל. לדבריה, ה-Xperia 1 אותו הציגה בפברואר האחרון מהווה את ההוכחה הראשונה לכך שהיא לוקחת את העניינים צעד אחד קדימה ומכוונת לשנות את הפסדי חטיבת המובייל לרווחים כבר בשנת הכספים הבאה.

לצד הדברים הללו, סוני מראה לנו כיצד היא משתמשת כעת במידע משאר החטיבות שלה על מנת להטמיע טכנולוגיות חדשניות בסמארטפונים ולהקפיץ את מכירותיהם. בתמונה שפרסמה נוכל לראות שימוש ב-6 חלקים שונים, בהן טכנולוגיית ה-Eye-AF שהחברה השאילה מחטיבת הצילום, מנוע ה-X1 המגיע מהצוות שאחראי על מותג ה-BRAVIA לשיפור איכות התצוגה ועוד.

[עדכון 22.5]: תגובת אלקטרה מוצרי צריכה נוספה לגוף הכתבה.

השוואת מפרטים