הוכרזה: AMD Radeon RX 5700 – סדרת כרטיסי מסך מבוססי ליבת Navi ב-7nm

מוקאפ לוגו Navi (מקור PCBC) מוקאפ לוגו Navi (מקור PCBC)

יחד עם הכרזת מעבדי ה-Ryzen 3000 בכנס Computex, חברת AMD הציגה גם את הדור הבא של כרטיסי המסך שלה עם סדרת ה-Radeon RX 5700 שתושק בחודש יולי הקרוב ותגיע עם ליבת ה-Navi החדשה של החברה בתהליך ייצור בגודל 7nm.

כרטיסי המסך החדשים של AMD יגיעו עם זיכרון GDDR6 מהיר, כאשר השינוי הגדול מגיע עם ארכיטקטורת ה-RDNA (ר”ת Radeon DNA) החדשה של AMD שמחליפה את ה-GCN (ר”ת Graphics Core Next) בה השתמשה חברה עד היום. בנוסף, הכרטיסים ינצלו את חיבור ה-PCIe Express 4.0 אותו החברה שילבה במעבדי ה-Ryzen החדשים ולוחות ה-X570.

בעוד אין פרטים מדויקים על כרטיסי המסך החדשים, AMD מציינת כי ליבת ה-Navi מבוססת ה-RDNA בייצור 7nm תציג שיפור ביצועים של 25% בפעולות שעון (per clock) ושיפור בצריכה החשמלית של 50% לעומת הדור הנוכחי.

ארכיטקטורת RDNA (מקור AMD)
ארכיטקטורת RDNA (מקור AMD)
ארכיטקטורת RDNA (מקור AMD)
ארכיטקטורת RDNA (מקור AMD)

כרטיסי ה-Radeon RX 5000 יהיו זמינים מחודש יולי הקרוב ובאשר למידע רשמי ומלא הכולל דגמים, מפרטים ומידע מורחב, זה יגיע ב-10.6 לקראת תערוכת המשחקים E3.

בדומה למעבדי ה-Ryzen 3000 החדשים מבוססי ה-Zen 2, הדור החדש של כרטיסי ה-Radeon עם ליבות ה-Navi בייצור 7nm מתקדם וליבת RDNA החדשה יהיו קפיצת מדרגה משמעותית של AMD מול NVIDIA, כאשר נותר לראות כיצד כרטיסי המסך החדשים יתומחרו ואילו ביצועים הם יציגו לעומת המתחרים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים