מחשב ה-Mac PRo ומסך ה-Pro Display XDR (מקור אפל)

מחשב ה-Mac PRo ומסך ה-Pro Display XDR (מקור אפל)

אפל מכריזה על גרסה חדשה למחשב ה-Mac Pro ומסך Pro Display XDR

חברת אפל (Apple) הציגה בכנס המפתחים WWDC 2019 שנערך היום את הדור החדש ביותר של מחשב ה-Mac Pro המגיע בעיצוב חדש וחומרה חזקה במיוחד הכוללת מעבד Xeon של עד 28 ליבות כשבנוסף הציגה החברה את מסך ה- Pro Display XDR בגודל 32 אינץ' שמגיע ברזולוציית 6K ותאורה של עד 1600 ניט.

Mac Pro 2019

אחד המוצרים להם חיכו משתמשי המק זמן רב היא גרסה חדשה למחשב ה-Mac Pro, תחנת העבודה השולחנית של אפל. גרסת ה-Mac Pro החדשה מגיעה בעיצוב מעודכן עשוי אלומיניום ופלדה, כאשר הפאנל הקדמי מגיע בדמות "מגרדת גבינה" ומסתיר 3 מאווררים גדולים שנועדו לקרר את המערכת החזקה של אפל.

ה-Mac Pro החדש יופעל על ידי מעבד Xeon של אינטל עם עד 28 ליבות כשהוא תומך בעד 1.5TB זיכרון ומציע 8 חריצי PCIe המאפשרים חיבור של מגוון רחב של כרטיסי הרחבה בהתאם לצרכי המשתמש. בצד הגרפי אפל יצרה מודול חדש בשם MPX Module המכיל בתוכו את כרטיס המסך עם קירור ייעודי של החברה ברמה של Radeon Pro 580X ועד Radeon Pro Vega 2 Duo בעל זוג הליבות, כאשר מחשב ה-Mac Pro החדש יכול להכיל 2 מודולי MPX.

החידוש הגדול ביותר מגיע בדמות כרטיס האצה חומרתי, ה-Afterburner, כרטיס הרחבה יעודי המכיל מעבד ASIC שנועד להוריד את עומס קידוד הוידאו מהמעבד וכרטיס המסך ומאפשר קידוד של עד 6.3 מיליארד פיקסלים לשניה ועבודה עם עד 3 זרמי וידאו 8K ProRes RAW או עד 12 זרמי וידאו 4K ProRes Raw.

מחשב ה-Mac Pro החדש יהיה זמין מהסתיו הקרוב במחיר של החל מ-5,999 דולר שמגיע עם מפרט מבוסס מעבד Xeon בעל 8 ליבות, 32GB זיכרון, SSD של 256GB וכרטיס מסך Radeon Pro 580X.

Pro Display XDR

יחד עם מחשב ה-Mac Pro אפל משחררת גם את מסך ה-Pro Display XDR החדש שלה בגודל 32 אינץ' שמגיע עם תצוגת Retina 6K ברזולוציה של 6016×3384. בעוד רובנו רגילים לשם HDR (ר"ת high dynamic range), אפל שילבה במסך תצוגת 10 ביט אמיתית בתקן הצבעים DCI-P3 עם תאורה אחורית בעוצמה של 1000 ניט באופן רציף ועד 1600 ניט למה שבאפל קוראים XDR (ר"ת extreme dynamic range).

המסך החדש מגיע בעיצוב הדומה לזה של ה-Mac Pro עם "מגרדת גבינה" בחלקו האחורי שנועדה לעזור בקירור המסך על מנת לאפשר את תאורת ה-1000 ניט הקבועה. המסך מגיע עם מחבר Thunderbolt 3 לחיבור של עד 8 מסכים ל-Mac Pro.

על מנת להשתמש במסך המשתמשים יצטרכו לבחור בין מעמד ה-Pro Stand היעודי המאפשר לשנות את גובה המסך ואף לסובב אותו למצב "דיוקן" (portrait) או מתאם VESA יעודי להתקנת המסך על זרוע נפרד או קיר.

מסך ה-Pro Display XDR (מקור אפל)

מסך ה-Pro Display XDR (מקור אפל)

מסך ה-Pro Display XDR יהיה זמין מהסתיו הקרוב במחיר של החל מ-4,999 דולר לגרסה הרגילה ו-5,999 דולר לגרסת מט מיוחדת, כאשר מעמד ה-Pro Stand יעלה 999 דולר ומתאם ה-VESA יעלה 199 דולר.

קשה שלא לומר מספר מילים על המחשב והמסך החדשים של אפל, כשהדבר הבולט ביותר הוא הבחירה של אפל לעצב אותם במילה הפשוטה ביותר כ"מגרדי גבינה". על אף שהעיצוב נועד להיות טוב יותר בעבור זרימת האוויר שנועדה לקרר את המסך והמחשב הבחירה העיצובית היא "בעייתית" ויזואלית.

בצד החומרה עצמה אפל שדרגה באופן ניכר את מחשב ה-Mac Pro עם מפרט חזק במיוחד ומעודכן ל-2019 עם עד 28 ליבות, כאשר ההבדל הגדול לעריכה גרפית מגיע עם כרטיס ה-Afterburner שהופך את המחשב לתחנת עבודה מושלמת לעריכת תוכן.

בדומה למחשב, גם מסך ה-Pro Display XDR החדש מראה שיפור ניכר עם רזולוציית 6K ותאורת 1000 ניט קבועה אך הוא מאכזב בצורה ניכרת לאור הבחירה הבעייתית למעשה של אפל. במחיר של 5,000 דולר המסך מגיע ללא מעמד כלל, כאשר המעמד עצמו עולה 1,000 דולר נוספים או 200 דולר בעבור מתאם VESA. עם תג מחיר כזה אפשר היה לצפות למעמד כחלק מהמסך.

מקורות
apple
apple
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות