שלט אמזון (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

שלט אמזון (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

אמזון מציגה את Alexa Conversations לשיחה טבעית יותר עם העוזרת הקולית

| יום חמישי, 6 ביוני 2019, 15:26 | בית חכם

חברת אמזון (Amazon) הציגה במהלך כנס re:MARS המתקיים בימים אלו בארה"ב את התוספת החדשה ביותר של החברה לעוזרת הקולית שלה, אלכסה (Alexa), ה-Alexa Conversations. האפשרות החדשה תאפשר ל-Alexa לנהל שיחה טבעית יותר עם המשתמשים ולהציע זרימה טבעית של פעילויות בין הסקילים (Skill) השונים בדומה לשיחה רגילה.

לפי אמזון, אפשרות ה-Alexa Conversations תאפשר לעוזרת הקולית לא רק להגיב למשתמש אלא גם ליזום פעולות המשך. הדוגמה אותה מביאה אמזון היא הזמנת כרטיס קולנוע באמצעות סקיל יעודי, בזמן שהמשתמש יוזם את הזמנת הכרטיס, Alexa ממשיכה את השיחה לאחר הזמנת הכרטיס כשהיא שואלת את המשתמש אם הוא מעוניין לאכול לאחר הסרט והאם להזמין לו מונית כאשר כל אפשרות כזאת היא סקיל עצמאי ונפרד.

השינוי הגדול אותו מביאה Alexa Conversations הוא בזרימת המידע בין היכולות השונות של Alexa. על ידי העברת מידע שקופה בין הסקילים השונים המשתמש לא צריך לקרוא מחדש ל-Alexa על מנת לבצע פעולה מסויימת ולהתחיל אותה מאפס. המשתמש יוכל להמשיך את השיחה באופן טבעי עם מעבר בין הסקילים, כך שאם יוזמן סרט לשעה מסויימת המערכת תדע באופן אוטומטי להזמין מסעדה בטווח קרוב לקולנוע ובשעה סמוכה לסיום הסרט.

מעבר בין סקילים שונים באמצעות Alexa Conversations (מקור אמזון)

מעבר בין סקילים שונים באמצעות Alexa Conversations (מקור אמזון)

מבחינת המפתחים שבונים את הסקילים, אפשרות ה-Alexa Conversations מביאה עימה פישוט בתהליך בניית הסקיל על ידי הסתמכות על הבינה המלאכותית של Alexa ויכולת הלמידה המשודרגת שלה. כדוגמה, החברה מביא את ה-Atom Tickets, סקיל הזמנת כרטיסי קולנוע, שהיה בנוי מכ-5500 שורות קוד ונדרש לכ-800 דוגמאות שיחה לאימון הסקיל.

כתיבת אותו הסקיל מחדש דרך ה-Alexa Conversations הורידה את נפח הקוד בכ-70%, כאשר הוא נבנה מחדש באמצעות כ-1700 שורות קוד בלבד ונזקק רק ל-12 דוגמאות שיחה לצורך אימון הסקיל. מדובר בקפיצת מדרגה ממשית עבור מפתחי הסקילים השונים ל-Alexa שיוכלו ליצור פתרונות חדשים בצורה מהירה וקלה יותר מבעבר.

הדגמה של Alexa Conversations במהלך הזמנה קולית של כרטיס קולנוע:

בעוד שה-Alexa Conversations עדיין אינה זמינה בצורה רחבה למפתחים ונמצאת בשלביה הראשונים שלה, ההדגמה של אמזון מראה את העתיד שאנו צפויים לראות בקרב העוזרות הקוליות והאפשרויות המתקדמות אותן הן יציעו למשתמשים.

מקורות
amazon
amazon
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות