הוא מגיע למובייל, אבל זה לא Commander Keen שאנחנו מכירים

Commander Keen (תמונה: Bethesda)

אחד מהמשחקים הנוסטלגים של שנות ה-90 יקבל כעת גרסה מחודשת המיועדת לפלטפורמות המובייל, כשחברת בת’סדה (Bethesda) הכריזה במהלך כנס הגיימינג E3 הנערך בימים אלו בלוס אנג’לס על Commander Keen. המשחק החדש נשען על ההצלחה של זה המקורי, אך השם שלו הוא פחות או יותר הדבר היחיד שמזכיר את המשחק שהיה מהאהובים עלי כילד.

נתחיל דווקא בצד החיובי. בטריילר וגם בסרטון המשחקיות הקצר ששיחררה החברה במהלך האירוע שלה בכנס הגיימינג, אנו נחשפים לדמות נוספת המגיעה לצידו של מפקד החלל, דמות נשית עימה נוכל לשחק גם כן.

העיצוב? משודרג לשנותינו אנו עם הרבה מאוד גרפיקה מצועצעת וילדותית משהו שאינה תואמת למשחק ההרפתקאות המוכר מהעבר. ההחלטה של בת’סדה לנסות ולקחת כותר מוכר ואהוב מהעבר ולבנות עבורו גרסה תואמת מובייל מובנת, אך במקרה של Commander Keen נראה כי החברה בחרה ללכת לכיוון אחר לחלוטין מזה שליווה את המשחק המקורי ומה שקיבלנו הוא שילוב מוזר בין דונקי קונג, באמפי, Icy Tower ואולי קצת סופר מריו.

הלך הרוח של Commander Keen עשוי להזכיר מעט את זה של EA עם C&C Rivals בשנה שעברה, אך למרות הביקורת שליוותה את המשחק ההוא, לפחות Rivals ניסה להישען על אופי המשחקיות הבסיסי של המשחק המקורי תוך התאמתו למובייל. עם Keen, לא נראה כי יש כל קשר למשחק המקורי, פרט לשמו.

תאריך יציאה ל-Commander Keen עדיין לא נקבע ובת’סדה מציינת כי הוא יגיע בקרוב. בינתיים, אם יש לכם 4 שקלים, תוכלו לקבל אפילו עודף על סדרת המשחקים המקורית של Keen הזמינה לרכישה ב-Steam.

השוואת מפרטים