יצירת סרטוני Deepfake (מקור The Verge)

סרטוני ה-Deepfake מאפשרים לזייף דיבור בקלות על ידי עריכת טקסט בלבד

| יום שלישי, 11 ביוני 2019, 14:52 | טכנולוגיה
תגיות: AI, Deep Learning, deepfake

תחום סרטוני ה"זיוף העמוק" (deepfake) עושה קפיצת מדרגה נוספת עם פיתוח חדש המאפשר לערוך את תמליל (transcript) האדם אשר מופיע בוידאו בצורה פשוטה וליצור וידאו מזויף עם משפטים חדשים או שינויי מילים בצורה שקופה וקלה יחסית.

אחד מהתוצרים של פיתוחי הבינה המלאכותית (AI) והלמידה העמוקה (Deep Learning) הוא תחום שינוי הוידאו והזיוף שלו. ה-deepfake מאפשר לקחת סרטון וידאו רגיל ולשנות את התוכן שלו, החל מהאנשים שנמצאים בסרטון ועד המילים שהם אומרים. מדובר באחד התחומים היותר בעייתיים כיום מאחר ורבים סבורים כי עם התפתחות התחום יהיה קשה להבדיל בין מה שמופיע בוידאו אמיתי למזוייף.

קבוצת חוקרים ממספר אוניברסיטאות הפכו את משימת יצירת סרטוני ה-Deepfake לפשוטה הרבה יותר. בטכניקה אותה הדגימו החוקרים, תוכנת ה-Deepfake לומדת את ההגיות (פונמות/phonemes) של האדם יחד עם תנועות הפנים המתאימות לאותן ההגיות לשם יצירת מודל 3D של החלק התחתון בפנים.

תרשים יצירת סרטוני Deepfake (מקור The Verge)

החידוש הגדול בצורת העבודה של החוקרים היא העריכה, שהפכה לקלה עוד יותר כאשר התוכנה ממירה את הדיבור לטקסט, כך שבעת ביצוע שינוי לטקסט, התוכנה מייצרת את הוידאו המזוייף בהתאם.

במחקר אותו ביצעו החוקרים הסרטונים הערוכים הוצגו בפני 138 מתנדבים, כ-60% מהם חשבו שהסרטונים הערוכים הם אמיתיים. בעוד הנתון נשמע נמוך יחסית, אותם המתנדבים חשבו שרק כ-80% מהסרטונים המקוריים שהוצגו בפניהם אמיתיים.

סרטון הדגמה:

בשלב זה סרטוני ה-Deepfake רחוקים מלהיות מושלמים, אך כל תחום עריכת הוידאו והקול מתפתח בקצב גבוה מאוד בימים אלו עד שאנו צפויים להגיע למצב בו נוכל למצוא סרטונים או הקלטות ערוכים שלא נוכל להבדיל בינם לבין המקור, כאשר גם שינויים קטנים של מספר מילים או מספרים יכולים לגרום להבדל גדול ומשמעותי.

החשש הוא כי מעבר לשימושים סינמטיים כמו החזרת דמויות של שחקנים בחזרה לחיים לצורך הופעה נוספת, תאפשר הטכנולוגיה לכל אחד לבצע שינויים למטרות שאינן חיוביות.

מקורות
theverge
ohadf
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות