Libra (תמונה: Facebook)

פייסבוק תשיק מטבע קריפטוגרפי בשם Libra לצד שירות תשלומים נלווה

פייסבוק הכריזה היום (ג', 18.6) באופן רשמי על אחד מהמוצרים המשמעותיים ביותר שלה בשנים האחרונות – ליברה (Libra). מדובר במטבע קריפטוגרפי שיושק כבר במהלך 2020, מאחוריו עומדת לא רק פייסבוק, אלא שורה ארוכה של חברות גדולות מתחומי הפיננסים, הטכנולוגיה, הטלקומיוניקציה ועוד, ביניהן ניתן למצוא שמות כמו eBay, פייפאל, ספוטיפיי, מאסטרכארד, ויזה, Uber, Vodafone ורבות אחרות.

החברות הרבות שמעורבות בפרוייקט, ורבות נוספות שיצטרפו עד מועד ההשקה של Libra ב-2020, ירוכזו תחת ארגון ללא מטרות רווח בשם Libra Association. מטרתו של הארגון היא לדאוג כי מאחורי המטבע יעמדו נכסים ממשיים שיבטיחו רמת תנודיות נמוכה בו, זאת כדי למנוע שינויים תכופים ומשמעותיים בשערי המטבע, כפי שקורה עם ביטקוין. דרך פעולה זו מזכירה את הדרך בה פועלים הבנקים הקלאסיים, אשר דרושים לשמור רזרבות ממשיות כנגד הכסף שמופקד אצלם בחשבונות על ידי הלקוחות.

סיבה נוספת לשילובם של ארגונים רבים מתחומים שונים כחלק מהארגון האמון על המטבע הקריפטוגרפי מגיע מתוך רצונה של פייסבוק לגרום לכמה שיותר בתי עסק וצרכנים להשתמש במטבע. עבודה בצמוד לחברות כמו ויזה או מאסטרכארד תאפשר ל-Libra להגיע לבתי עסק מהר יותר ובאופן נרחב, כאשר בצד הצרכנים מכוונת פייסבוק תחילה להעברת כספים בין אנשים באיזורים בעולם בהם אין גישה נוחה לחשבונות בנק או כרטיסי אשראי.

למידע נוסף על Libra

ולפייסבוק יש Calibra

אחת השאלות הגדולות שעולות בעקבות ההודעה על השקתו של מטבע ה-Libra וארגון ה-Libra Association, היא "מה יוצא לפייסבוק מזה?" – תשובה לשאלה זו מספקת עם קליברה (Calibra), חברה חדשה שתפעל תחת פייסבוק ותעסוק בנושא התשלומים באמצעות מטבע ה-Libra.

Calibra (תמונה: Facebook)

Calibra (תמונה: Facebook)

המוצר הראשון של Calibra הוא ארנק דיגיטלי למטבעות ה-Libra, זה יאפשר לפייסבוק להתחיל ולספק למשתמשים רבים פתרון לביצוע תשלומים החל ממועד השקת המטבע בשנה הבאה. ואיך תגיע פייסבוק למשתמשים? לצד פיתוח אפליקציית ארנק ייעודית ל-iOS ואנדרואיד, החברה תיעזר גם בפלטפורמות הפופולריות Facebook Messenger ו-WhatsApp, דרכן ניתן יהיה לשלוח תשלומים במטבע ה-Libra גם כן. מדובר באפליקציות שיחדיו כוללות סל עצום של מעל 2 מיליארד משתמשים.

אך פייסבוק לא תהיה היחידה שתוכל ליהנות משימוש במסחר והעברת כספים. הבלוקצ'יין, דרכה יתאפשר המסחר בין אנשים ועסקים באמצעות מטבע ה-Libra, תוצע בקוד פתוח, כך שעד ההשקה בשנה הבאה יוכלו להתבצע פיתוחים רבים של חברות שונות שיציעו פתרונות משלהן, יצירתיים ככל שיהיו, ליצירת מסחר במטבע, אפליקציות ארנק ועוד. עבור פייסבוק הדבר עשוי להעיד על תחרות גדולה על השימוש במטבע ה-Libra, אך מן הצד השני תעזור תחרות זו לקצב אימוץ משמעותי הרבה יותר כשיותר ויותר שחקנים יקחו חלק ברשת המסחר.

מידע נוסף על Calibra

אבטחה

מציינים בפייסבוק, יהיה אופי הפעולה של יישומים שיעמדו תחת Calibra יהיה דומה לזה בו פועלים כיום בנקים וחברות כרטיסי אשראי. בחברה מציינים כי מנגנוני אבטחה חזקים הוצבו על מנת על המידע והכסף (Libra) של המשתמשים בטוח, כשמערכות אוטומטיות למניעת הונאות יוצבו לצד צוותי תמיכה בזמן אמת שיספקו עזרה לאנשים ששכחו את הסיסמה או איבדו את הטלפון עליו פעלה אפליקציית תשלומים מבית Calibra. בנוסף, מבטיחה החברה לפצות משתמשים שאיבדו כסף (Libra) בהונאה, בדומה למה שקורה כיום עם חברות כרטיסי האשראי.

לצד כל זאת, מתייחסת פייסבוק גם לנושא השמירה על הפרטיות ומתחייבת כי Calibra לא תספק כל מידע אישי או פיננסי עם פייסבוק עצמה או עם כל גורם צד-שלישי מבלי לקבל אישור מפורש מהמשתמשים תחילה. בפייסבוק מציינים כי לא יעשה שימוש במידע הנוגע לרכישות באמצעות Calibra לצורך הצגת פרסומות המותאמות להרגלי הקניה או העברת הכספים של המשתמשים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות