גוגל תפעיל תקן הודעות חדש שיחליף את ה-SMS

שלט לוגו גוגל צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

גוגל החליטה שלא לחכות למפעילות הסלולריות השונות ותתחיל להפעיל את שירות ה-Rich Communication Services (להלן RCS) באופן עצמאי. ה-RCS נועד להיות תקן ההודעות החדש והאוניברסלי שיחליף את טכנולוגיית ה-SMS (ר”ת short message service) המוכרת לנו כיום ממכשירי הסלולר.

בעוד שרוב הטכנולוגיות במכשירי הסלולר כיום התקדמו עם השנים, דבר אחד נשאר זהה בכל מכשירי הסלולר, ה-SMS, שירות הודעות הטקסט הבסיסי שנמצא איתנו משנת 1992 ודרכו נשלחה הודעת ה-SMS הראשונה. ה-RCS נועד להחליף למעשה את ה-SMS הרגיל ולספק שירות הודעות רב תכליתי שדומה יותר לוואטסאפ (Whatsapp), עם אפשרויות מתקדמות רבות כמו שליחת הודעות ארוכות, קבצים באיכות גבוהה ועוד.

לפי המידע של אתר The Verge, לגוגל נמאס לחכות לאימוץ תקן ה-RCS על ידי ספקיות הסלולר השונות בעולם, צעד נדרש לשימוש ב-RCS, והיא תשיק את השירות באופן עצמאי ללא תלות בהן. שתי המדינות הראשונות שיקבלו את האפשרות להצטרף לשירות במהלך החודש יהיו צרפת ואנגליה, כאשר למשתמשים במדינות נוספות בעולם אין תאריך יעד להפעלת השירות בזמן זה.

בעוד ה-RCS מהווה פתרון מתקדם יותר מה-SMS הרגיל, יש לו חיסרון גדול אחד כיום יחסית לשירותים כמו iMessage, WhatsApp ואחרים. ה-RCS הוא לא תקן עם הצפנה מקצה לקצה (end-to-end encryption). גוגל מודעת לבעיה הזו ופועלת על מנת לתקן את הנושא על מנת לספק שירות הודעות מאובטח למשתמשים.

כרגע נותר לראות איך יתקבל שירות ה-RCS של גוגל במדינות בהן הוא יופעל והאם גוגל תוכל ליצור תחליף אמיתי ל-SMS בעבור מכשירי אנדרואיד. דגש חשוב בתקן ה-RCS הוא שתקן זה אינו מוגבל למכשירי אנדרואיד בלבד, אלא יכול להיות מוטמע במכשירים נוספים, אם כי לא סביר כי אפל תכיר בתקן החדש ותתמוך בו.


חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

הסקירות והתכנים המופיעים באתר מהווים המלצה בלבד, וכך יש להתייחס אליהם. כל המחירים המופיעים באתר נכונים ליום הפרסום בלבד והאחריות לקניית מוצר או שירות כזה או אחר מוטלת עליך בלבד – השימוש באתר בהתאם לתנאי השימוש והפרטיות.

השוואת מפרטים