גרסת הבטא החדשה של iOS 13 מציגה מספר עדכונים חדשים

התראה לפני מחיקת אפליקציה בעלת מינוי פעיל ב-iOS 13 (תמונה: 9to5mac) התראה לפני מחיקת אפליקציה בעלת מינוי פעיל ב-iOS 13 (תמונה: 9to5mac)

אפל החלה בשחרור גרסת הבטא השנייה למפתחים עבור מערכת ההפעלה iOS 13 המיועדת למכשירי האייפון, וכעת אנחנו רואים את הפיצ’רים החדשים אותם אפל הכניסה במסגרת עדכון זה. הגרסה החדשה תקפיץ בפני המשתמשים הודעה לפני מחיקת אפליקציה בה קיים מנוי חודשי פעיל, זאת בנוסף לאפשרות לתיקון האודיו המופק מהטלוויזיה בשידור תכנים באמצעות Apple TV.

הפיצ’ר המוזכר ראשון יתריע בפני המשתמשים טרם מחיקת אפליקציות עליהן הם משלמים עבור מנוי חודשי פעיל, כך שבמידה ויש בידם אחד כזה ויתבצע ניסיון למחוק את האפליקציה, המערכת תתריע כי המנוי עדיין פעיל ומחיקת האפליקציה לא תבטל אותו. גם לאחר המחיקה, המנוי ימשיך לפעול וניתן יהיה להשתמש בו על גבי מכשירים אחרים.

יחד עם זאת, בתצוגת ההודעה שתציג, אפל מאפשרת גישה מהירה לניהול המנויים הקיימים, שם ניתן לבחור האם להפסיק את המנוי או לשמור את האפליקציה ולא למחוק אותה.

Wireless Audio Sync (תמונה: 9to5mac)
Wireless Audio Sync (תמונה: 9to5mac)

הפיצ’ר השני משתמש במכשיר ה-iOS שברשות המשתמשים על מנת לתקן את האודיו המגיע ממערכת האודיו בטלוויזיה כאשר זו מחוברת ומשדרת מתוך מכשיר Apple TV. אפל עושה זאת באמצעות האזנה לאייפון או לאייפד שלכם, ביצוע מדויק של הזמן אשר לוקח לאודיו להגיע אל המכשיר וסנכרון הזמן במסגרת ההגדרות החדשות. מאחר שאות הוידאו עובר עיבוד על ידי הטלוויזיה בזמן שונה במקצת מהזמן שבו השמע מופק ממערכת הסאונד שלכם, האודיו יגיע אליכם לאחר שתראו את השחקן על הטלוויזיה מדבר.

על מנת להילחם בתופעה אפל בחרה להשתמש במכשירי ה-iOS, ובכניסה להגדרות ה-Apple TV ניתן למצוא את האפשרות לסנכרון האודיו באמצעות המכשיר. על מערכת ה-Apple TV אמורה להיות מותקנת מערכת ההפעלה tvOS 13, כשעל האייפון/אייפד יש להתקין את הבטא האחרונה של מערכת ההפעלה iOS 13. לפיצ’ר עצמו קוראת החברה Wireless Audio Sync, ובאמצעותו ניתן להיפטר בקלות מתקלה המעיבה באופן משמעותי על חווית הצפייה.

השוואת מפרטים