Xiaomi Redmi Note 7 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

גאדג'טי מסקר: Xiaomi Redmi Note 7 – היתרונות, החסרונות ומה שבאמצע
| יום חמישי, 27 ביוני 2019, 16:09 | גאדג'טי מסקר, סלולר

מזה זמן מה ששיאומי מריצה בארץ את סדרות ה-Redmi Note כסדרת מכשירים אטרקטיבית במיוחד המביאה עימה המון פיצ'רים במחיר משתלם, ועם מכשיר הרדמי נוט 7, החברה ממשיכה להשתמש באותה הנוסחה ובונה על כך שהיא תעבוד. כפי שאנחנו כבר יודעים, לא מעט חברות בוחרות ללכת בדרך של "אם זה לא שבור, אל תתקן את זה", והדרך הזו מוכיחה את עצמה כבטוחה ונכונה גם במקרה הזה.

Redmi Note 7 – היתרונות

ה-Redmi Note 7 מציע לנו לא מעט דברים טובים בתוך החבילה אותה הוא מגיש, כשכאן אנחנו נמצא את הרמקולים, מערך הצילום, הסוללה וקיומו של שקע האוזניות. בתחילה, נציין כי סורק טביעות האצבע עובד  במהירות מרשימה, כשמספיקה נגיעה קלה על מנת לפתוח את המכשיר ממסך כבוי למצב מוכן לפעולה.

מיד לאחר מכן נפגוש את רמקול המונו התחתון של המכשיר, ממנו מופק צליל חזק באופן מספק, אם כי היינו שמחים לשמוע אודיו היוצא גם מאפרכסת השמע העליונה או מהגריל השמאלי. יחד עם הרמקולים, אנחנו שמחים לראות כאן את שקע האוזניות וגם את נורית האינפרה אדום (IR) המאפשרת הדלקה וכיבוי של טלוויזיות, מזגנים ועוד.

גם אפרכסת השמע מספקת שמע חד וגבוה באופן מספק בדיוק כמו רמקול המונו התחתון, כך שבזמן שיחה לא קרה שהזדקקנו ליותר עוצמת שמע מהקיימת. מנגד, בזמן משחק קל מאוד לחסום את המיקרופון העליון, מה שיגרום לצד השני לא לשמוע אתכם כמעט ובכלל במידה והצד השני נמצא על רמקול ואתם מחזיקים את המכשיר לרוחב.

Xiaomi Redmi Note 7 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

Xiaomi Redmi Note 7 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

המצלמות

המאפיין הטוב הנוסף בסמארטפון מתגלה כמערך הצילום שלו, כאן שיאומי משלבת חיישן ראשי ברזולוציית 48 מגה פיקסל ובמפתח צמצם f/1.8 בגבו וחיישן עומק ברזולוציית 5 מגה פיקסל ומפתח צמצם f/2.2 מתחתיו. החיישן הראשי מבצע את רוב העבודה, כשחיישן ה-5 מגה פיקסל נכנס לפעולה רק בזמן צילום פורטרט.

כצפוי, התמונות בתנאי תאורה טובים מעולות, אך כל התמונות המופקות דרך החיישן הראשי באופן מובנה יוצאות ברזולוציה של 12 מגה פיקסל בין אם ביום ובין אם בלילה ויש לעבור באופן ידני להגדרת הצילום ב-48 מגה-פיקסל. היינו שמחים למצוא אופציה בה היה ניתן להגדיר את מצב ה-48 מגה פיקסל למובנה באור יום, ומעבר לתמונות ב-12 מגה פיקסל בשעת לילה מאוחרת. אין הבדל משמעותי במיוחד בין תמונות ה-12 וה-48 מגה פיקסל באור יום, אך לאחר ביצוע זום גדול ניתן להתקרב יותר בתמונות שצולמו ב-48 מגה פיקסל לעומת תמונות שצולמו ב-12 מגה פיקסל.

מצב 48 מגה פיקסל

מצב 48 מגה פיקסל

במעבר לתנאי תאורה קשים, נוכל לראות שהמצב המובנה (12 מגה פיקסל) עושה עבודה טובה יותר בניקוי הרעשים מהתמונה, כשמצב ה-48 מגה פיקסל מתקשה להוציא את אותה כמות פרטים אותה אנחנו מקבלים במצב המובנה. מצב הלילה אינו מהטובים שראינו, כשזה פשוט משנה את דרך עיבוד התמונה, מעלה את רמת ה-Clarity ופותח את הצללים. מצבי לילה אחרים כמו ה-Night Mode שבמכשירי וואווי וה-Night Sight שבמכשיריה של גוגל משתמשים בטכניקות שונות לחלוטין הדורשות זמן צילום ארוך מהרגיל על מנת לאסוף יותר אור, זאת לעומת זמן צילום כמעט זהה בסיטואציה של שיאומי ועיבוד תמונה שונה.

מצב צילום נוסף אותו ניתן למצוא בממשק המצלמה הוא מצב ה-HDR (טווח דינמי גבוה), אך גם זה לא מרשים אותנו בשום היבט כשפתיחת הצללים אגרסיבית מאוד וכך גם שיטת העיבוד הכללית שלא מעניקה מראה טבעי ונכון לתמונה. מנגד, מצבי הצילום הרגילים עושים עבודה מעולה בין ביום ובין בלילה, כך שמערך הצילום מקבל מקום מעולה בחלקת המאפיינים הטובים של המכשיר.

בגזרת הסלפי, נמצא כאן חיישן 13 מגה פיקסל עם מפתח צמצם f/2.0, המספק תמונות חדות מאוד בתנאי תאורה טובים ורועשות מאוד בתנאי תאורה קשים. כפי שניתן לראות בתמונות הבאות, גם מצלמת הסלפי מציעה מצב פורטרייט ועושה עבודה טובה מאוד בהפרדה בין האובייקט לרקע, זאת תוך השמה של טשטוש טבעי שלא מוריד מאיכות התמונה. מצב ה-HDR במצלמת הסלפי לא מראה הבדל ניכר בין התמונות, כאן ששימוש בו רק האט את חווית הצילום.

חיי סוללה

את חלקת הדברים הטובים של הרדמי נוט 7 נסגור עם חיי הסוללה המעולים אשר נזקפים לזכותה של סוללה בקיבולת 4000 מיליאמפר/שעה הנמצאת מתחת למכסה המנוע, זו תומכת בטעינה מהירה בהספק של 18 וואט באמצעות מטען תומך Quick Charge 4.0. חיי הסוללה הם המאפיין הטוב ביותר שנמצא במכשיר, כשאלו מסוגלים להחזיק אתכם משעות הבוקר המוקדמות לשעות הלילה המאוחרות (1-2 בלילה) בשימוש אינטנסיבי, אם כי זמני הטעינה ארוכים וטעינה מ-0 ל-100 תארוך לכם מעל שעתיים.

Xiaomi Redmi Note 7 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

Xiaomi Redmi Note 7 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

בשימוש שלנו אשר כלל ניווט באמצעות גוגל מפות, ו-Moovit, צפייה בסרטונים ושמיעת מוזיקה דרך יוטיוב ו-Spotify, גלישה ברשתות החברתיות (אינסטגרם ופייסבוק), בדיקת מיילים בג'ימייל, הורדת סרטונים ב-Telegram, ביצוע שיחות דרך המסנג'ר ו-WhatsApp, וזמן מסך של 5 שעות ו-31 דקות, גמרנו יום שהתחיל בשעה 9 בבוקר ב-2:30 בלילה עם 3 אחוז נותרים.

זמני הטעינה המלאים מפורטים לפניכם בטבלה הבאה:

זמןאחוזיםפער זמן
1:400 אחוזים-
1:4810 אחוזים8 דקות
1:5920 אחוזים11 דקות
2:1030 אחוזים11 דקות
2:1940 אחוזים9 דקות
2:2950 אחוזים10 דקות
2:4160 אחוזים12 דקות
2:5470 אחוזים13 דקות
3:0880 אחוזים14 דקות
3:2290 אחוזים14 דקות
3:54100 אחוזים32 דקות (זמן כולל - שעתיים ו-14 דקות)

מה שבאמצע

לצד הדברים הטובים שתופסים את חלקם במסגרת החבילה אותה מציע ה-Redmi Note 7, ישנן גם קטגוריות בהן שיאומי לא הצליחה במיוחד במכשיר הזה, אך גם לא נכשלה יותר מידי. במסגרת זו נמצא את מבנה המכשיר, איכות השיחה, הביצועים, הממשק ועוד. חשוב לומר כי המאפיינים הנמצאים בקטגוריה הסבירה אינם בהכרח לא טובים, אלא כאלו בהם ציפינו לקבל יותר או לראות דברים אחרים.

המאפיין הראשון הנמצא בקטגוריה הזו הוא המבנה. עם הרדמי נוט 7 שיאומי ממשיכה את עיצוב הסנדוויץ' אותו החלה להבליט מאז ה-Redmi Note 5 Pro, מה שאומר שכאן נמצא מסגרת מעט רחבה יותר מחלקת המסך המתיישבת עליה ומעניקה תחושה מוזרה שלטעמנו פחות נוחה ביד. המכשיר עצמו עשוי מזכוכית בחלקו הקדמי והאחורי, בעוד שמסגרת פלסטיק מבריקה מאחדת ביניהם למכשיר שלם אחד.

Xiaomi Redmi Note 7 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

Xiaomi Redmi Note 7 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

חלקה נוספת ממנה לא היינו מרוצים במיוחד היא חלקת הביצועים, שם שיאומי לא מנסה יותר מידי עם מערכת השבבים Snapdragon 660, המיוצרת בתהליך 14 ננו-מטר ומגיעה עם 8 ליבות עבודה בחלוקה ל-4 ליבות עוצמתיות מסוג Kryo 260 HP הפועמות בתדר מירבי של 2.2 גיגה-הרץ ו-4 ליבות חסכוניות בחשמל מסוג Kryo 260 LP הפועמות בתדר מירבי של 1.8 גיגה-הרץ. לצידן נמצא 4 גיגה-בייט של זיכרון עבודה, ו-64 או 128 גיגה-בייט של נפח אחסון המתפקדים באופן המצופה מהם עם ניהול זיכרון טוב.

הביצועים במשך החוויה כולה אפיינו מכשיר במחיר של 999 שקלים ולא יותר מכך, אם כי ציפינו למעט יותר לאחר שנים של שיפורים בהן שיאומי הייתה יכולה לדאוג קצת יותר גם לגזרת הביצועים, במיוחד שכבר ראינו דגמים אחרים בשוק עם מערכת שבבים זו שהפיקו ביצועים עדיפים. חלקה נוספת המעיבה על חווית המשתמש היא חלקת הממשק, שם שיאומי ממשיכה לשמור על עיצוב ה-MIUI המוכר, אך כשבמכשירי דגל אנחנו עוד מסוגלים לסחוב אותו בקלילות ואף ליהנות מהאנימציות איתן הוא מגיע, במכשירי הביניים של החברה הממשק רק מעיב על החוויה כולה עם אנימציות חצי עובדות ואפליקציות שלעתים קורסות.

Xiaomi Redmi Note 7 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

Xiaomi Redmi Note 7 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

לבסוף, את החטיבה הסבירה סוגר פאנל התצוגה המגיע בגודל 6.3 אינץ', עם פאנל מסוג IPS LCD, ברזולוציית +Full HD ובפריסה של 2340 על 1080 פיקסלים. צפיפות הפיקסלים מסתכמת ב-409 פיקסלים לאינץ', בעוד שקצב הרענון עומד על 60 הרץ ויחס התצוגה נמדד ב-19.5 על 9. ביחס למכשיר עם תג מחיר שכזה שיאומי מעניקה כאן מסך עם שוליים מינימליים, אך בשעה שסמסונג מציעה מכשירים באותה רמת מחיר עם פאנלי OLED, היינו שמחים לראות את זה גם כאן במטרה לחסוך בחשמל ולקבל צבע שחור אמיתי.

בהירות המסך מול שמש ישירה לא איכזבה אותנו, כשגם הצבעים חיים במידה הנכונה אך לא מהמדויקים בשוק. זוויות הצפייה לא אמורות להוות למשתמש הממוצע בעיה, אך במידה ותסתכלו מהצד תוכלו לראות נטייה להצגת צבעים בגוונים מעט שונים מאלו המוצגים במבט ישיר על פאנל התצוגה. גם מגרעת 'טיפת המים' שבחלקה העליון של התצוגה מטילה מעט 'צל' תחתיה, אם כי הדבר אינו מפריע במיוחד.

Redmi Note 7 – החסרונות

לאחר שעברנו על מירב החלקים במכשיר הביניים העדכני מבית שיאומי, נוכל לציין כי הוא אינו מושלם למחירו ויש לא מעט מקום לשיפורים. בחלקת החסרונות הנוגעת למכשיר נוכל לספר כי אפליקציית ההודעות לא עבדה עבורינו כלל, כשכל אדם אשר שלח לנו הודעת SMS הצליח להעביר אותה אלינו, אך החזרת תשובה מצידנו לא תגיע בזמן הקרוב עקב העובדה שההודעות מסרבות להישלח.

על מנת לעקוף את התקלה הזו, ניתן להוריד אפליקציית SMS אחרת מהחנות ולשלוח את ההודעות דרכה, אם כי אנחנו מצפים משיאומי לספק לנו אפליקציית הודעות שמסוגלת להחזיר הודעות. פיצ'ר נוסף אותו שיאומי צריכה לפשט באופן מהיר במיוחד הוא זיהוי הפנים. עם רוב מכשיריה מציעה החברה אפשרות לשימוש בזיהוי פנים בנוסף לסורק טביעות האצבע והקוד, אך מסיבה כזו או אחרת האפשרות חבויה בהדלקת המכשיר ותיחשף בפניכם רק לאחר שתשנו את מיקומכם לאיזור כמו הודו, בעיה שאגב נפתרה בגרסת התוכנה שבדקנו עם מכשיר ה-Mi 9, ומשום מה עדיין לא בדגם הרדמי נוט 7.

Xiaomi Redmi Note 7 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

Xiaomi Redmi Note 7 (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

לאחר הפיענוח תוכלו להגדיר את פניכם באופן לא מאובטח במיוחד במכשיר, אך נוכל לציין שבתנאי תאורה טובים הזיהוי מתבצע מהר מאוד לעומת מכשירי ביניים אחרים בשוק. מנגד, בתנאי תאורה קשים זיהוי הפנים כמעט ולא עובד כלל אם לא מוקרן לכיוונכם פנס חזק במיוחד, כך שאם זה לא המצב, אנחנו נמליץ להשתמש בסורק טביעות האצבע שבגב המכשיר.

התלונה האחרונה שלנו נוגעת לשלל האפליקציות המיותרות אותן מתקינה החברה מראש על מכשיריה. לדוגמה, כבר בהדלקה הראשונית של המכשיר תמצאו עליו אפליקציית "משוב" לדיווח על תקלות, דבר אותו יכלה לאפשר דרך ההגדרות במקום אפליקציה ייעודית. בנוסף, ישנן אפליקציות כמו "סורק", "מצפן", "מנקה" ועוד שאם היינו רוצים אותן, היינו יכולים להתקין אותן ושלל אחרות מהחנות בלי הדאגה שיתפסו לנו מקום מראש במכשיר.

השורה התחתונה

עם תג מחיר המתחיל ב-999 שקלים לגרסת ה-4/64 גיגה-בייט, קשה למצוא מתחרה ראוי ל-Redmi Note 7 המציע את יכולות הצילום עימן הוא מגיע וחיי הסוללה הנצחיים. עם המכשיר האחרון מתוצרתה לסדרת הרדמי נוט, שיאומי מוכיחה כי היא עדיין לא שכחה כיצד לייצר מכשירים זולים לצד מכשירי הדגל היקרים שלה.

את ה-Redmi Note 7 ניתן למצוא בצבעים שחור, אדום וכחול בישראל, כשזה נמכר עבור תג מחיר של 999 שקלים לגרסת ה-4/64 גיגה-בייט ו-1149 שקלים לגרסה הכוללת 128 גיגה-בייט של נפח אחסון. עם תג מחיר נמוך שכזה, שיאומי ממשיכה למצב את עצמה באופן תחרותי וגבוה במיוחד מול סדרת ה-Galaxy A החדשה של סמסונג.

האריזה ותכולתה
9
עיצוב ואיכות בניה
7
חומרה וביצועים
7
מסך ותצוגה
7
מערכת הפעלה
8
מולטימדיה
8
סוללה
10
מצלמה
8
סיכום
8.3
המכשיר המשתלם ביותר לשוק הביניים
מה אהבנו
הסוללה
מערך הצילום
הרמקולים
מה לא
ממשק המשתמש
זיהוי הפנים
אפליקציות מיותרות
מחירים
יבואן רשמי (המילטון): החל מ-999 שקלים
שוק פתוח: החל מ-700 שקלים

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות