אפשרויות שליטה חדשות ביוטיוב

תמונה: YouTube

גוגל מוסיפה אפשרויות שליטה חדשות בהמלצות על תכנים בפיד היוטיוב

| יום חמישי, 27 ביוני 2019, 09:18 | אפליקציות, בידור ופנאי

גוגל החלה להפיץ מספר עדכונים שיקנו למשתמשים ביוטיוב שליטה גבוהה יותר בסרטוני הוידאו עליהם היא ממליצה. החברה תאפשר למשתמשים לבחור אילו תכנים וקטגוריות מעניינים אותם יותר מהאחרים ואילו ערוצים לא מעניינים אותם כלל, זאת על מנת שתוכל לשפר את מנגנון ההמלצות המופיעות בפניהם בפיד המרכזי ביוטיוב וכן במנוע המלצות הצפייה המופיעות בזמן ניגון סרטון אחר.

העדכון שזוכה להפצה הגדולה ביותר בשלב זה נוגע להמלצות על תכנים מערוצים אותם המשתמשים אינם מעוניינים לראות. דרך תפריט חדש שיופיע בפיד ההמלצות בדף הבית של יוטיוב וכן בפיד ה-Up Next (הוידאו הבא לצפיה), המשמש להמלצות במה לצפות אחרי הסרטון שאתם רואים בפועל, ניתן יהיה לבחור שלא לקבל עוד המלצות על ערוץ מסוים שאינכם מעוניינים לצפות בתכניו.

לחיצה על כפתור שלוש הנקודות הנמצא לצד הוידאו יציג תפריט בו ניתן יהיה לבחור את אפשרות הפסקת ההמלצות מהערוץ שאינכם מעוניינים לקבל ממנו המלצות, ולאחר מכן לא יומלצו עוד תכנים מהערוץ ותוכלו לגשת לסרטונים בו רק דרך חיפוש ספציפי של הערוץ או סרטון מסוים המופיע בו. תכונה זו מופצת באופן גלובלי עבור משתמשי יוטיוב ב-iOS ואנדרואיד ותהיה זמינה בהמשך גם על גבי מחשבים.

תכונת הפסק המלצות ביוטיוב

תמונה: Youtube

תכונה נוספת שתעשה דרכה למשתמשים בהדרגה, וזמינה בשלב זה רק למשתמשי יוטיוב בשפה האנגלית באפליקציה לאנדרואיד, מאפשרת הצגת קטגוריות דרך מנוע ההמלצות. הקטגוריות יוצגו בעת שיטוט בתכנים המומלצים דרך הפיד הראשי או ההמלצות ב-Up Next, כך שבראש חלון ההמלצות ניתן יהיה לבחור בין קטגוריות שונות של המלצות ולראות יותר מהן בפיד מסודר.

לבסוף, תספק החברה יותר מידע אודות ההמלצות שלה בפיד כדי שמשתמשים יוכלו להבין מדוע קיבלו המלצה על סרטון כלשהו. ביוטיוב מסבירים כי לעיתים מתבצעות המלצות על סרטונים מערוצים חדשים אותם המשתמשים אינם מכירים, המלצות אשר מתבססות על תחומי העניין שהם חולקים עם משתמשים אחרים. דרך הצגת קופסה קטנה עם מידע הנוגע לסיבת ההמלצה על התכנים החדשים, יוכלו המשתמשים לקבל שקיפות גבוהה יותר בנוגע להמלצות המופיעות להם בפיד ביוטיוב. תכונה זו זמינה באופן גלובלי עבור משתמשי האפליקציה ב-iOS ותושק בהמשך לאנדרואיד ולמחשבים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות