כרטיס מסך GeForce RTX 2060 Super (מקור nVidia)

כרטיס המסך GeForce RTX 2060 Super מעיד על שיתוף פעולה בין NVIDIA וסמסונג

כרטיסי המסך מסדרת GeForce RTX Super של Nvidia רק הוכרזו וכבר מספיקים לחשוף מידע מעניין על שיתוף פעולה אפשרי בין Nvidia ובין בית היציקה של סמסונג (Samsung) בקוריאה בייצור שבבים, כאשר על שבב ה-TU106-410-A1 של כרטיס ה-Super 2060 מצויינת קוריאה כארץ הייצור. ב-Nvidia מכחישים את הטענה – ראו עדכון החברה בסוף הידיעה.

הצוות של אתר Techpowerup שם לב בזמן כתיבת הביקורת על כרטיס ה-GeForce RTX 2060 Super כי על ליבת ה-TU106 של הכרטיס כתוב קוריאה. פרט זה מעניין במיוחד לאור העובדה כי לחברת TSMC המייצרת את שבבי NVIDIA אין מפעל במדינה, מה שמצביע על שימוש בבית יציקה אחר.

ה"חשד" המיידי נופל על סמסונג, בתור אחד מבתי היציקה היחידים שמתחרים מול TSMC בייצור שבבים מתקדם ונמצא בקוריאה, כשהשאלה הנוספת שנוצרת בעקבות הגילוי היא "מהו תהליך הייצור של שבב ה-TU106 הקוריאני". בעוד TSMC מחזיקה ביכולת ייצור של 12nm, תהליך הייצור של שאר שבבי הטיורינג, סמסונג מחזיקה ביכולת ייצור של 14nm או 11nm, מה שיגרום לשבב להיות מיוצר בתהליך משודרג של 11nm או תהליך מוגדל של 14nm בניגוד לשבבים האחרים בסדרה.

ליבת TU106-410-A1 (מקור Techpowerup)

בעוד שבאופן עקרוני ייצור שבב ה-TU106 בתהליך 11nm או 14nm לעומת 12nm לא אמור להשפיע בצורה חדה על ביצועי הכרטיס, העובדה כי NVIDIA בחרה לייצר חלק מהשבבים שלה בבית היציקה העשוי להתברר כזה השייך לסמסונג מצביע על שיתופי פעולה עתידיים נוספים בין שתי החברות.

עדכון (3.7, 15:30): בתגובה רשמית של NVIDIA לאתר Techpowerup, החברה מסרה כי סימון המדינה "קוריאה" על שבבי הטיורינג הוא לא דבר חדש. השבבים מיוצרים במפעלים של TSMC אך "נארזים" במגוון מקומות, בינהם קוריאה ולכן גם הכיתוב המתאים.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות