Samsung QLED 8K QE65Q900 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גאדג’טי מסקר: Samsung QE65Q900 – טלוויזיית QLED ב-8K
| יום חמישי, 4 ביולי 2019, 18:27 | גאדג'טי מסקר, טלוויזיות

סמסונג החלה לשווק לאחרונה בישראל את טלוויזיות ה-QLED שלה ל-2019 עם רזולוציית תצוגה 8K. הדגמים החדשים בסדרת ה-QLED 8K של החברה מגיעים עם מסכים גדולים למדי, החל מ-65 אינץ’ בצד הנמוך ביותר ועד 82 אינץ’ לדגם הגדול ביותר. לקחנו את דגם ה-Q900 של החברה בגודל 65 אינץ’ כדי לבדוק עד כמה באמת מרשימים התכנים ב-8K והאם אנחנו בכלל צריכים טלוויזיה עם רזולוציה כה גבוהה.

מבנה ועיצוב

מבנה הטלוויזיה מציג מסגרת מתכתית דקה המאפשרת לשים דגש את המסך ורגליות מעוצבות במבנה אשר עוזר לשמור עליה במקום ללא תזוזה גם מול רוחות חזקות החודרות הביתה (בעיה שנתקלתי בה לא מעט עם מסך הטלוויזיה הקיים שלי בשימוש היומיומי – SJ800Y של LG). מימדי הטלוויזיה עומדים על רוחב של 145 ס”מ וגובה של 90 ס”מ, כאשר המרחק בין זוג הרגליות עומד על 130 ס”מ.

כמו טלוויזיות אחרות של סמסונג בסדרות ה-QLED שהופיעו בשנים קודמות, גם כאן משתמשת החברה בקופסת החיבורים הנלווית OneConnect, זו מאפשרת חיבור כבל ישיר הרץ בין הטלוויזיה לקופסת החיבורים, כשכל שאר הכבלים, כולל כבל החשמל, מתחברים ישירות לקופסה זו. את הקופסה ניתן למקם לצד הטלוויזיה או במרחק מה ממנה, כך שניתן לשמור על החלל סביב המסך עצמו נקי מחוטים.

קופסת ה-OneConnect מציעה שלושה חיבורי USB 2.0 בגישה מהצד להזנה פשוטה ומהירה, כאשר מאחור ניתן למצוא את החלק הארי של החיבורים הזמינים, בהם 4 חיבור HDMI, חיבור רשת קווי (LAN), יציאת אודיו דיגיטלית (Optical) וכניסות אנטנה. כמו כן, ישנו גם טיונר DVT-T2 מובנה, ולצד כל אלו, תומכת הטלוויזיה גם בקישוריות בלוטות’ וב-WiFi לחיבור לרשת האינטרנט באמצעות הרשת הביתית.

QLED 8K – תמונה ואודיו

חוויית הצפייה בטלוויזית ה-QLED 8K של סמסונג היא בין המהנות שהיו לי, אך איני רואה ברזולוציית ה-8K כיתרון המשמעותי ביותר של טלוויזיה זו. התכנים בישראל ודאי שלא מציעים תמיכה ברזולוציה הגבוהה ושאלת המחיר משחקת חלק משמעותי מאוד כאן. אף שמחירי הטלוויזיות ירדו באופן משמעותי בשנים האחרונות, שדרוג לטלוויזיית 8K עדיין מהווה קפיצה משמעותית אל מול דגמי ה-QLED 4K, כאשר במחיר בסיס של כ-18 אלף שקלים עבור דגם ה-65 אינץ’ בסדרת ה-QLED 8K, תוכלו לרכוש את הדגם המתקדם ביותר בסדרת ה-QLED 4K של סמסונג, ועדיין לחסוך כמה אלפי שקלים בדרך, אלו יכולים לשמש אתכם למקרן קול נחמד.

היתרון בטלוויזיה של סמסונג מגיע דווקא בצד יכולת שיפור התמונה, כך שזו תותאם למסך הגדול בעל הרזולוציה הגבוהה. עוד בתחילת 2018 הבטיחה לנו סמסונג כי טכנולוגיית “AI” שפיתחה תאפשר לשפר את איכות התכנים הנצפים על המסך כך שאלו ישודרגו לשם צפייה במסכי ה-8K שלה.

תכני 4K נראים מצויין על מסך ה-8K, אך דווקא תכנים המשודרים במקור ברזולוציות נמוכות יותר הציגו שיפור אשר קל יותר להבחין בו. בבחינה של תכנים ברזולוציות נמוכות (360P, 460P) ניתן לראות שיפור באיכות הצפייה תוך הפחתה משמעותית ברעשים המופיעים בתמונה, הגברת התאורה ושיפורים בניגודיות. זה לא יהפוך את התכנים ברזולוציה הנמוכה לעוצרי נשימה כמו אלו המשודרים במקור ב-8K ואפילו ב-4K, אבל מדובר בשיפורים שמאפשרים לצפות גם בתכנים במקרו באיכות נמוכה יותר על גבי מסך ה-8K בלי לחשוב שחזרנו לשנות ה-80 (מקסימום לשנות ה-2000 המוקדמות).

Samsung QLED 8K QE65Q900 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

Samsung QLED 8K QE65Q900 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

ה-Q900 של סמסונג מגיעה עם מסך בעל פאנל VA ברזולוצייה המוגדרת על ידי החברה כ-8K עם פריסה של 4320×7680 פיקסלים, כשהוא תומך ב-HDR10, HLG ו- +HDR10 (אך לא ב-Dolby Vision). הרזולוציה הגבוהה בשילוב עם מנוע שיפור התמונה הופכים את התמונה ב-QLED 8K לעדיפה על זו שתראו בטלוויזיות 4K, כך שאם חשובה לכם האיכות הגבוהה ביותר בכל מצב ותוספת המחיר אינה מהווה עבורכם משמעות מהותית, דגם זה יהיה הנכון עבורכם, גם אם לא תוכלו ליהנות בשלב זה מתכני 8K אמיתיים באופן שוטף.

הצבעים השחורים מאוד מרשימים בהתחשב בכך שלא מדובר בפאנל מסך מסוג OLED. סמסונג הצליחה לשחזר את הצבע השחור באופן משכנע ביותר והשיפור מורגש במסך החדש שלה. מערך ה-Direct Full Array שמשלבת החברה בטלוויזיה, אשר מאפשר הצגת תאורה נפרדת עבור חלקים שונים במסך לשם הצגת דיוק גבוה יותר בהפרדה בין איזורים חשוכים מאוד בתמונה ובין אלו עם תאורה חזקה, עושה עבודה טובה מאוד בביצוע ההפרדה בסצינות חשוכות, כאשר ישנו מקום אחד בו קיים חיסרון מסויים, אם כי די קטן. במקרים בהם ישנה חשיכה מוחלטת בתמונה עם מקורות אור בוהקים במיוחד, כמו תאורת כלי רכב או פנס רחוב, למשל, ניתן להבחין בזליגה קלה של אור סביב מקור התאורה בתמונה.

יתרון משמעותי בטלוויזיה הן זוויות הצפיה בה. ה-Q900 מאפשרת זוויות צפייה רחבות מאוד עם כמות נמוכה של השתקפויות, כך שגם בחדר בו ישנה תאורה חזקה מבחוץ במהלך היום, ניתן ליהנות מהטלוויזיה בצפייה ישירה וגם בזוויות רחבות יותר. בתמונה מטה תוכלו לראות כי גם בתמונה שצולמה דרך זווית רחבה בנוכחות מקור תאורה חזק מבחוץ, ההפרעה לצפייה קטנה למדי.

בצד האודיו מגיע מסך ה-QE65Q900 עם זוג רמקולים בעוצמה מירבית של 60W RMS ויחד עם תמיכה ב-Dolby Atmos. מדובר באיכות טובה למדי של צליל, עם עוצמות שמע גבוהות, אך הרגשתי איפוק מסויים בכל הנוגע לבאסים.

ממשק משתמש, שלט ואפליקציות

הממשק מגיע בעיצוב המוכר משנים קודמות, עם תפריטים הזמינים בשפה העברית ושלל אפליקציות אותן ניתן לסדר בתפריט בית נוח כדי שתוכלו לגשת במהירות לאפליקציה שאתם רוצים. בין האפליקציות ניתן למצוא את נטפליקס, אמזון פריים וידאו, יוטיוב, פרטנר TV, פייסבוק וידאו, ספוטיפיי, דיזר, מאקו ואחרות, אולם האפליקציה של סלקום TV לא קיימת בטלוויזיה. אפליקציה חדשה שנוספה לאחרונה היא זו של Apple TV, המאפשרת לצפות בתכנים שמספקת אפל כאילו היה לכם מכשיר Apple TV, אך ללא צורך בו. הטלוויזיה תומכת גם ב-AirPlay 2, כך שאם ברשותכם אייפון, תוכלו להעביר את התכנים לצפייה במסך היישר מהטלפון.

השלט רחוק של סמסונג זכה לשדרוג קל גם כן, כאשר כעת הוא כולל כפתורי הפעלה ייעודיים לאפליקציות נטפליקס ואמזון פריים וידאו יחד עם כפתור גישה מהירה לדפדפן. השלט מאפשר גם חיפוש קולי (באנגלית) בלחיצה ממושכת על כפתור המיקרופון, דרכו ניתן להפעיל גם את העוזרת הקולית ביקסבי (Bixby).

שלט רחוק למסך Samsung QLED 8K QE65Q900

שלט רחוק למסך Samsung QLED 8K QE65Q900 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי)

אפליקציה נלווית הזמינה בחנות האפליקציות מאפשרת לרשום את מסך הטלוויזיה לסביבת המכשירים החכמים בבית דרך חשבון הסמסונג שלכם, כך שדרכה תוכלו לבצע בטלוויזיה פעולות כל עוד היא מחוברת לרשת.

השורה התחתונה

טלוויזיית ה-QE65Q900 של סמסונג בסדרת ה-QLED 8K מציעה תמונה בעלת דיוק צבעים גבוה, ניגודיות טובה וצבעים שחורים ברמה המתקרבת לזו שמציעים פאנלי ה-OLED, אך יותר מכל מהווה טכנולוגיית שיפור התמונה של החברה את התוספת המשמעותית ביותר, זו מאפשרת ליהנות מתכנים באיכות נמוכה יותר תוך שיפור משמעותי ובתכנים שכבר משודרים ב-4K יחד עם שיפורים נוספים לתמונה.

מחיר מומלץ (דגם 65 אינץ’): 17,990 שקלים (יבואן רשמי סמליין)

מה אהבנו?

  • רזולוציית 8K
  • מנגנון שיפור תמונה מצויין
  • זוויות צפייה
  • כפתור לגישה מהירה לנטפליקס בשלט
  • שפע של חיבורים דרך ה-OneConnect

ומה לא?

  • מחיר
  • באסים מעט חלשים
  • אפליקציות חסרות (כאן, סלקום TV)

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות