גלקסי A80 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

גלקסי A80 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

כך עובד מערך הצילום המסתובב של ה-Samsung Galaxy A80

סמסונג הבטיחה כי ב-2019 תחל להציג את החדשנות שלה לא רק דרך סדרות הדגל, אלא גם דרך סדרת ה-Galaxy A המשלבת בין מחירי כניסה נוחים יותר, עיצוב פרימיום וכעת גם טכנולוגיות חדשות שמגיעות לראשונה מכשיריה. הבולטת מבין טכנולוגיות אלו היא זו שהגיעה למכשיר ה-Samsung Galaxy A80, עימו הציגה החברה לראשונה מערך צילום ראשי מסתובב ממנו ניתן ליהנות הן בצילום תמונות רגילות והן בניצולו כמערך צילום המיועד לתמונות סלפי וסרטונים ברזולוציה גבוהה.

בגבו של הגלקסי A80 נוכל למצוא את מערך הצילום הראשי, זה כולל שלוש מצלמות, בראשן מצלמת 48 מגה-פיקסל לתפיסת התמונות באיכות גבוהה, מצלמת 8 מגה-פיקסל המאפשרת צילום תמונות בזווית רחבה במיוחד של 123 מעלות ומצלמת עומק שמספקת הפרדה בין המצולמים וסביבתם על מנת להפיק את אפקט הטשטוש (Bokeh) סביבם בצורה הטובה ביותר.

אך הבשורה האמיתית כאן היא היכולת של המצלמה להסתובב על ציר, מה שמקנה למשתמשים ב-Galaxy A80 את האפשרות לנצל את מערך הצילום הראשי בעל שלושה החיישנים גם עבור צילומי סלפי, כשתוספת נלווית לכך מגיעה בהצגת מסך ה-6.7 אינץ' של המכשיר כשסביבו אין כמעט שוליים שיפריעו ליהנות מצפייה בתצוגת הענק.

גלקסי A80 (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

איך עובדת המצלמה המסתובבת של ה-Galaxy A80?

המנגנון ששילבה סמסונג במצלמה המסתובבת של דגם הגלקסי A80 מבצע שתי פעולות בעת המעבר לצילום קדמי. תחילה, נשלף החלק בו ממוקמות שלוש המצלמות כלפי מעלה ורק אז מתבצעת פעולה נוספת של סיבוב מערך הצילום על ציר, כך שניתן להשתמש בו לצילומי תמונות ווידאו כשהמסך כולו פרוס בפניכם לתצוגה מקדימה של מה שתצלמו.

במקום להשתמש בשני מנועים שיניעו את פעולות שליפת רכיב הצילום מגוף המכשיר וסיבוב המצלמות, הצליחה סמסונג לבצע פעולות אלו בעזרת מנוע בודד, תוך שילוב מנגנון שפיתחה אשר נועל את אפשרות סיבוב המצלמות עד אשר רכיב הצילום כולו נשלף החוצה. כך, מונעת החברה מצב בו סיבוב המצלמות יתבצע בשלב הלא נכון ויפגע במערך הצילום.

מנגנון הצילום הנשלף והמסתובב של החברה מסוגל לספק גם פעולה אוטומטית, כך שבמידה וכיביתם את המכשיר או יצאתם מאפליקציית המצלמה בזמן שהמנגנון נמצא במצב הצילום הקדמי, המצלמה תחזור לגוף המכשיר. בנוסף, זיהוי נפילה של המכשיר יפעיל גם הוא את המנגנון שיחזיר את המצלמה למקומה במקרה הצורך כדי למנוע פגיעה אפשרית.

שלבי מנגנון שליפת המצלמה

תמונה: Samsung

אפשרויות הצילום עם ה-Galaxy A80

הסמארטפון החדש של סמסונג מאפשר לנצל את מערך הצילום המשולש גם בחלקו הקדמי של המכשיר, כך שניתן ליהנות מאפשרויות הצילום המתקדמות שלו גם בצילומי סלפי וגם בצילומי וידאו קדמי לסטוריז באינסטגרם, למשל.

במעבר לשימוש במערך הצילום בצידו הקדמי של ה-Galaxy A80 ניתן לנצל את המצלמה בעלת הזווית הרחבה כדי לתפוס יותר אנשים בתמונה אחת.

בסמסונג הגדילו לעשות וסיפקו שלושה מצבי צילום המנצלים את אפשרויות הזווית הרחבה:

  1. צילום סלפי בזווית רגילה.
  2. צילום סלפי בזווית מעט רחבה המיועדת לתפוס עד שני אנשים בתמונה.
  3. צילום סלפי בזווית רחבה במיוחד (123 מעלות) שמאפשרת לתפוס קבוצה של אנשים בתמונה.

תמונות פורטרט עם אפקט הבוקה מנצלות את חיישן העומק המובנה במערך הצילום של המכשיר ליצירת הפרדה טובה יותר בין המצולם לסביבתו והפקת הטשטוש הרצוי, כאשר ניתן לבחור את רמת הטשטוש סביב המצולם לפני או אחרי הצילום.

גלקסי A80 (צילום: אוהד צדוק, גאדג'טי)

בצד הוידאו ניתן, באמצעות האפשרויות הזמינות באפליקציית המצלמה של סמסונג ב-Galaxy A80, לצלם במצב ייצוב מיוחד שמחליק את התנודות בזמן הצילום. אל זה מצטרף מצב צילום הוידאו הייעודי "וידאו במיקוד חי" שמאפשר לנצל את חיישן העומק לשם צילום סרטוני וידאו תוך טשטוש הרקע סביב המצולמים. פרטים נוספים אודות ה-Galaxy A80 תוכלו למצוא באתר סמסונג.

הכתבה בחסות סמסונג.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות