“אמזון ישראל” תגיע בספטמבר הקרוב – ללא עברית בשלב הראשוני

דוכן אמזון בתערוכת IFA 2015 בברלין, ספטמבר 2015 (צילום: גאדג'טי) צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג’טי

חברת אמזון (Amazon) צפויה להשיק את “אמזון ישראל” בחודש ספטמבר הקרוב, כך לפי מידע שמגיע מאתר Ynet וידיעות אחרונות. אמזון פנתה למוכרים וחנויות ישראליות עם בקשה להיות מוכנים להשקה לקראת סוף אוגוסט, כאשר החברה צפויה להשיק קמפיין פרסום גדול במהלך החודש הבא.

פרט חשוב נוסף שמגיע מהדיווח החדש היא העובדה כי בשלב הראשוני לא יושק אתר ישראלי יעודי בשפה העברית של אמזון, כאשר השירות וההזמנות יבוצעו מהאתר האמריקאי של החברה שיזהה משתמשים ישראלים לפי כתובת ה-IP שלהם ויקדם באופן אוטומטי סוחרים ישראלים.

בעוד שלא מדובר על גרסה מקומית לאמזון, זוהי עדיין בשורה צרכנית גדולה מאחר ורמת השירות שתצופה מהספקים תהיה גבוהה בהרבה מהנהוג כיום בארץ. אף שסוחרים ורשתות ישראליות רבות חששו מכניסת אמזון לישראל, כבר היום ניתן למצוא ברשימת החברות הישראליות שימכרו באמזון את מחסני חשמל, פוג’יקום ובאג, כאשר ספקים וחברות נוספות בוחנים כניסה גם כן.

חבילות אמזון (מקור אמזון)

בנוסף לתחילת פעילותה של אמזון ישראל בספטמבר, שתתבצע בשיטת FBM (ר”ת Fulfillment by Merchant) עם אספקה ישירה של המוצרים מהספקים לצרכן ללא מחסן יעודי ועם זמן אספקה של עד 5 ימים, חברת השליחויות UPS וחברת המסחר האלקטרוני eCommunity השיקו שירות לוגיסטי חדש בצורת מחסן יעודי של החברות שיאפשר לסוחרים להציע זמני אספקה לצרכן של 24 עד 48 שעות.

החברות השיקו מרכז שירות לוגיסטי חדש שיאפשר לסוחרים לאחסן את המוצרים השונים שלהם במחסן הלוגיסטי החדש דרכו תועבר הסחורה באמצעות שליחי UPS למחסן, כאשר מערך האספקה ללקוח ינוהל באמצעות eCommunity ו-UPS, כשהוא מסונכרן למערכת המקוונת של אמזון על מנת לספק שירות מהיר ועדכונים שוטפים על המלאי.

אף שרבים צפויים להתאכזב מכך שאמזון לא תשיק אתר יעודי בעברית, לפחות בשלב הראשוני, העובדה כי לקוחות יכולו לרכוש מוצרים מספקים מקומיים ולקבל את רמת השירות של אמזון בישראל צפויה לעניין צרכנים רבים ולהציע מהפכה של ממש.

הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג’טי לעדכונים שוטפים בנושאים טכנולוגים ולערוץ גאדג’טי דיל למבצעים. תוכלו גם להירשם לעדכונים מאיתנו דרך ערוץ האינסטגרם הרשמי, עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


*חלק מהפוסטים באתר כוללים קישורי תכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל של מוצרים. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.

השוואת מפרטים