פייסבוק (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

פייסבוק (צילום: רונן מנדזיצקי, גאדג'טי)

פייסבוק ממשיכה לצמוח על רקע חקירות וקנס של 5 מיליארד דולר

| יום חמישי, 25 ביולי 2019, 10:51 | כלכלי, רשתות חברתיות

פייסבוק פירסמה אמש (ד', 24.7) את תוצאותיה הכספיות עבור הרבעון שהסתיים ב-30 ביוני והמשיכה להציג צמיחה מרשימה הן בצד ההכנסות והן בצד הגידול בכמות המשתמשים היומית והחודשית, כאשר ברקע מרחפת מעל ראשה ועדה מיוחדת של רשות המסחר הפדרלית בארה"ב, שמבקשת לבדוק האם גודלה העצום של החברה בתחומה מאיים על התחרותיות בשוק, כל וקנס בגובה 5 מיליארד דולר.

לצד הדיווח על תוצאותיה הכספיות אישרה פייסבוק כי הגיעה להסכמות עם רשות המסחר הפדרלית (FTC) בארה"ב, לפיהן תשלם קנס בגובה 5 מיליארד דולר, הקנס הגבוה ביותר אי פעם בנושאים הנוגעים לפרטיות, זאת לאחר בחינה שבוצעה לגבי נהלי הפרטיות של החברה. הקנס מגיע לצד הוצאות משפטיות נוספות בגובה 2 מיליארד דולר, שנרשמו כהוצאה ברבעון השני, ובפייסבוק מאשרים כי פרט לקנס התבקשה החברה לשנות את נהלי הפרטיות שלה ולקחת את האחריות על החלטות הנוגעות לפרטיות המשתמשים החל מהדרגים העליונים ומטה, כשעל כל החלטה יוטל גם פיקוח נוסף ונפרד.

קנסות ה-FTC בתחום הפרטיות

תמונה: FTC

בתום הרבעון השני של השנה רשמה פייסבוק עליה של 8% משנה לשנה במספר המשתמשים הפעילים ברמה היומית עם נתון של 1.587 מיליארד, כאשר בבחינה חודשית מדובר ב-2.414 מיליארד משתמשים פעילים. עיקר הגידול במשתמשים הגיע מהשווקים שמחוץ לארה"ב.

את הרבעון השני חתמה החברה עם הכנסות של 16.9 מיליארד דולר, אלו מהוות גידול של 28% משנה לשנה. בצד הרווח התפעולי רשמה החברה סך של 4.626 מיליארד דולר אחרי הפחתה בת 2 מיליארד עבור הוצאות משפטיות שנגעו להסכם שהתגבש מול רשות המסחר הפדרלית, זאת בהשוואה לרווח של 5.863 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות