גוגל חושפת את פרויקט סולי שיגיע כחלק מסדרת ה-Pixel 4

לאחר לא מעט שמועות הנוגעות לשילובו של פרויקט סולי כחלק מסדרת ה-Google Pixel 4, ענקית החיפוש גוגל הגיבה פעם נוספת באופן רשמי לרעשי הרשת ואישרה לא מעט בנושא. הפרויקט, אשר לוקח אותנו מספר שנים אחורה, מבצע שימוש ברדאר על מנת לזהות תנועות במרחב, וזה יגיע כפיצ'ר מרכזי בסדרת המכשירים הבאה.

פרויקט סולי נחשף בפנינו בשנת 2015, אז גוגל פיתחה אותו כרדאר מזערי אותו ניתן לשלב במוצרים על מנת לזהות כל תזוזה קטנה שתירשם ותגרום לפעולה כזו או אחרת. על פי הסבריה החדשים של גוגל לנושא, בתחילה הרעיון ישמש לפעולות כמו דילוג על סרטונים, הפסקת השעון המעורר ושינוי מצב הצלצול ללא כל מגע מצידכם במסך המכשיר. הדבר יכול להפוך לפיצ'ר שימושי במיוחד לנהגים אשר אמורים לצמצם כל אינטראקציה עם המכשיר הסלולרי בזמן נהיגה, כך שלא יצטרכו להתרכז במסך ובנגיעה בו אלא יוכלו לבצע פעולות בעזרת בסימון אווירי בלבד.

מערך החיישנים העליון שבמכשיר ה-Google Pixel 4 (תמונה: גוגל)

מערך החיישנים העליון שבמכשיר ה-Google Pixel 4 (תמונה: גוגל)

לטכנולוגיה המשתמשת ב-Project Soli גוגל קוראת Motion Sense וזו תהיה זמינה עם סדרת הפיקסלים החדשה במדינות נבחרות. עצם העובדה שגוגל מציינת את המאפיין הזה גורם לנו לתהות מדוע את השימוש בפרויקט גוגל תבצע רק במדינות מסוימות ולא באופן גלובלי. הדבר מעיד על כך שייתכן כי גוגל נמצאת בתהליכי קבלת אישורים אודות הפרויקט במדינות מסוימות, מה שגרם לה להוסיף בסרטון ההסבר באותיות קטנות כי:

Motion Sense may not be available in all Pixel countries.

מערך החיישנים שנמצא בחלקו העליון של ה-Pixel 4 יכלול עינית אינפרה-אדום לזיהוי פנים מאובטח, מצלמת סלפי, חיישן תאורה/קרבה, אפרכסת, חיישן סולי (Project Soli), מקרין נקודות לזיהוי פנים מאובטח בשלושה ממדים, עינית אינפרה-אדום נוספת לזיהוי פנים, וחיישן Flood illuminator.

בנוסף לכך, ובשל העובדה שגוגל משתמשת ברדאר במסגרת פרויקט סולי, הדבר מאפשר לה לדעת מתי תתקרבו למכשיר, להפעיל את חיישני זיהוי הפנים מראש וברגע שתרימו אותו הוא כבר ייפתח באופן אוטומטי – מה שהופך את תהליך זיהוי הפנים לתנועה מתמשכת אחת הנוחה באופן משמעותי ממה שהכרנו עד היום.

יחד עם זאת, גוגל מספרת לנו שכפי שהיא מתחזקת את מכשירי הפיקסל לאורך השנים עם עדכוני תוכנה רבים המשפרים אותם, כך גם פרויקט סולי ימשיך לקבל עדכונים ואפשרויות לפעולות חדשות בממשק. הדבר אומר שגם אם גוגל תציג מספר פיצ'רים בודדים במהלך ההכרזה הראשונית, רוכשי המכשיר יוכלו ליהנות מיותר ויותר פיצ'רים עם הזמן. בצד האבטחה, החברה תאחסן את כל תמונות הרדאר על המכשיר עצמו ולא על שרתיה, כך שהמידע שלכם יישאר שלכם. האבטחה על המכשיר עצמו תתבצע באמצעות שבב האבטחה Titan M בו גוגל משתמשת בשנים האחרונות.

מקורות
Google
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות