דפדפן Chrome גרסה 76 (מקור גוגל)

גרסה 76 של דפדפן Google Chrome מציגה מספר תכונות משמעותיות

חברת גוגל (google) עדכנה את דפדפן הכרום (Chrome) הפופולרי שלה לגרסה 76, אשר מביאה עימה מספר תכונות חדשות דוגמת ביטול מראש של התמיכה בפלאש (Flash), הסתרת עצם השימוש במצב גלישה בסתר (Incognito Mode) מאתרים, תמיכה משופרת ב"מצב חשוך" (Dark Mode) ואוסף של 43 תיקוני אבטחה שונים.

תקן Adobe Flash היה אחד מהתקנים הנפוצים ביותר באינטרנט בעשור האחרון, אך גם כזה שסבל מבעיות אבטחה מרובות, מה שגרם למרבית הדפדפנים לבטל את התמיכה המובנת בו. הגרסה החדשה של גוגל כרום הולכת צעד אחד קדימה ולא רק חוסמת פלאש באופן מקומי, אלא מבטלת את התמיכה בו בכלל בדפדפן כברירת מחדל, כאשר משתמשים שמעוניינים יכולים להפעיל מחדש את התמיכה בפלאש באופן ידני בהגדרות.

שינוי גדול נוסף הוא הסתרת מצב הגלישה בסתר (Incognito Mode). על אף שהמצב מנע מהמחשב לשמור את המידע על האתרים בהם המשתמש גלש, האתרים עצמם היו מסוגלים לבדוק האם הגולש שנמצא בהם עושה זאת במצב גלישה בסתר. בגרסה 76 החדשה אפשרות הזיהוי תבוטל ותמנע מאתרים לזהות אילו משתמשים נמצאים במצב גלישה בסתר.

שיפור קוסמטי נוסף אותו ניתן למצוא בגרסה החדשה הוא שיפור המצב החשוך (Dark Mode) שמשנה את ממשק הדפדפן ממצב בהיר לכהה, כאשר מפתחי אתרים יוכלו לזהות האם המשתמש גולש ב"מצב חשוך" ולהתאים באופן אוטומטי את האתר לממשק הכהה יותר.

השינוי הגדול ביותר בגרסה החדשה הוא ביטול התמיכה האוטומטית בפלאש והשילוב עם העובדה כי דפדפן הכרום הוא הנפוץ ביותר כיום, עם למעלה מ-70% מהשוק במחשבים הביתיים, משמשים כמסמר האחרון בארון של תקן הפלאש שאמור להיעלם רשמית ב-2020.

במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות