המשחק Roblox עוקף את Minecraft עם מאה מיליון שחקנים פעילים

| יום שלישי, 6 באוגוסט 2019, 16:05 | משחקים

בחודש מרץ מיקרוסופט התגאתה בכך שהמשחק Minecraft הוא מהגדולים בתעשייה, עם 91 מיליון שחקנים פעילים מדי חודש. כעת, נראה כי המשחק Roblox הצליח לעקוף את המשחק הוותיק של מיקרוסופט ולהגיע ל-100 מיליון שחקנים חודשיים. למרות הפופולאריות הרבה של Roblox, המשחק לא זכה לכיסוי תקשורתי נרחב, אולי בגלל שקהל השחקנים שלו צעיר מאוד בדרך כלל.

Roblox הוא גם משחק עם ותק שהתחיל את דרכו ב-2006. המשחק החינמי משלב מולטיפלייר עם אפשרויות יצירה, ומאפשר לגיימרים ליצור מעין משחקים משלהם, בהם הם יכולים להתנסות עם חברים. ניתן להגדיר אותו כשילוב של MMO-ארזג-חול, ויש בו אלמנטים שגם מזכירים את Minecraft. עד כה נוצרו במשחק יותר מ-50 מיליון עולמות, חוויות ומשחקים, והכותר גם מתגאה בכך שכארבעים אחוזים מהשחקנים הן בנות.

דוד בסוקי (David Baszucki), מנכ”ל החברה המפתחת את Roblox, הגיב על הידיעה: “התחלנו את העבודה על Roblox לפני יותר מעשור, עם חזון לאחד אנשים מכל העולם באמצעות משחק. Roblox התחיל עם מאה שחקנים בלבד וקומץ יוצרים שנתנו אחד לשני השראה, וגילו ים של יצירתיות, שיתוף פעולה ודמיון, שעדיין ממשיך לגדול”, אמר.

דוד, בן 56, הוא יוצר ותיק בתחום המשחקים והתוכנה. בשנת 1989 הוא הקים את חברת Knowledge Revolution יחד עם אביו גרג, ותחת שם זה הם פיתחו לומדות חינוכיות בתחום הפיזיקה והנדסת המכונות. החברה נמכרה ב-1998, ובתחילת שנות ה-2000 דוד הקים את “בסוקי ושות'”, פירמת השקעות. העבודה על Roblox התחילה עוד בשנת 2004. באותו זמן הפרויקט נקרא DynaBlox, אך שמו שונה ל-Roblox, הלחם של “Robots” עם “Blocks”.

ההשראה למשחק הגיעה מצפיה בתלמידים צעירים אשר שיחקו בפרויקטים הקודמים שיצר דוד, ובפרט הנאת התלמידים מתרחישים וניסויים שהרכיבו בלומדות הקודמות שלו. כיום, דוד מעריך כי ההצלחה של Roblox נעוצה באופי החברתי של המשחק, בכך שילדים מסוגלים למצוא אחד את השני במשחק ולחוות חוויות יחדיו, וכן באפשרות לשתף תוכן שהופך לויראלי. קצב הצמיחה של Roblox איפשר לדוד לחזות כבר בשנה שעברה כי המשחק יעקוף את Minecraft  – תחזית נכונה שהתממשה כעת.

מקורות
EuroGamer
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות