מתוך GTA V

מתוך GTA V

דונאלד טראמפ יוצא נגד אלימות במשחקי וידאו

האחרון להצטרף למחאה נגד אלימות במשחקי וידאו הוא נשיא ארצות הברית, דונאלד טראמפ. בעקבות שני אירועי ירי המוני בארצות הברית, במהלכם נהרגו שלושים אזרחים ונפצעו למעלה מחמישים, יצא הנשיא נגד טרנדים תרבותיים במדינה והתמקד באופן ספציפי בהשפעתם של משחקי וידאו על צעירי ארצות הברית. במהלך הנאום אמר הנשיא:

עלינו לעצור את האדרת האלימות בחברה שלנו, וזה כולל את משחקי הוידאו האלימים ומעוררי החלחלה שהפכו לנפוצים כעת. כיום, לבני נוער מעורערים קל מדי להקיף את עצמם בתרבות שמציגה אלימות באופן חיובי. עלינו לעצור או להפחית זאת באופן מהותי, וזה צריך להתחיל מיידית. שינוי תרבותי הוא קשה, אבל כל אחד מאיתנו יכול לבנות תרבות שמקדמת את ערכינו כבני אדם ואת ההגינות שבחייו של כל אדם. זה מה שעלינו לעשות.

מלבד משחקי וידאו אלימים, טראמפ המשיך להאשים גם את תרבות האינטרנט. "לא ניתן להתעלם מהסכנות הטמונות באינטרנט ובמדיה החברתית, ולא נתעלם מהן", אמר הנשיא, והוסיף כי הוא הנחה את הסוכנויות הפדרליות בארצות הברית ואת חברות המדיה החברתית הגדולות לפתח כלים שיעזרו בזיהוי מקרי ירי המוני לפני שאלו מתרחשים.

תעשיית המשחקים הרגישה את נאומו של טראמפ בבורסה: לפי דיווח של בלומברג, מניות של EA, אקטיוויז'ן ו-Take Two נפלו בחמישה אחוזים אחרי הנאום. טראמפ מצטרף לכמה מחוקקים רפובליקנים שהביעו עמדות דומות בימים האחרונים, כמו קווין מקארת'י (Kevin McCarthy) שהצביע ישירות על משחקי הוידאו כאשמים במקרי הירי ההמוני שהתרחשו לאחרונה.

מקורות
PC Gamer
Bloomberg
במאגר הקופונים שלנו כבר ביקרתם?
סמארטפונים וגאדג'טים במחירים נוחים ובמשלוח ישיר עד הבית
לחצו כאן
תגובות לכתבה
גאדג'טי | Gadgety
ניווט באתר
קטגוריות
גאדג'טי
חיפוש כתבות